آموزش لوله کشی ساختمان

آموزش عملی توسط اساتید مجرب

پشتیبانی کارآموزان حتی پس از اتمام دوره

کارگاه های با تجهیزات مخصوص بازار کار

ثبت نام کنید

سرفصل دوره آموزش لوله کشی ساختمان

 • 1. آموزش و معرفی انواع ابزارهای لوله کشی و طریقه استفاده از آنها
 • 2. آموزش انواع سیستم های متریک و اینچی و طریقه محاسبات و تبدیل آنها
 • 3. آموزش و آشنایی با تنوع لوله های ساختمانی و طریقه استفاده در ساختمان
 • 4. آموزش و آشنایی با انواع اتصالات گالوانیزه، جوشی، پلیمری و ....
 • 5.آموزش طریقه استفاده از انواع اتصالات گالوانیزه، جوشی، پلیمری و .....
 • 6. آموزش و معرفی انواع سایزها در لوله ها و اتصالات
 • 7. آموزش نحوه انتخاب کردن انواع اتصالات با لوله ها بر پایه سایز
 • 8. آموزش و معرفی انواع شیرآلات و طریقه استفاده آنها در ساختمان ها
 • 9. آموزش طریقه حدیده کاری لوله های گالوانیزه و نحوه سربندی آنها
 • 10. آموزش طریقه لوله کشی انواع لوله های تک لایه
 • 11. آموزش طریقه لوله کشی انواع لوله های پنج لایه
 • 12. آموزش طریقه لوله کشی تلفیقی و نحوه اتصال لوله های گالوانیزه و تک لایه و پنج لایه و ... یکدیگر
 • 13. آموزش طریقه محاسبه و نحوه بستن مدارهای آموزشی لوله کشی
 • 14. آموزش طریقه انجام لوله کشی انواع سیستم های گرمایش و سرمایش (شوفاژ، فن کوئل، ....)
 • 15.آموزش طریقه لوله کشی و انجام لوله کشی های سرد و گرم
 • 16.آموزش طریقه انجام انواع لوله کشی های کلکتوری
 • 17.آموزش طریقه انجام انواع لوله کشی های گرمایش از کف
 • 18. آموزش طریقه عایق بندی انواع عایق های حرارتی و رطوبتی
 • 19. آموزش طریقه نصب انواع شیرآلات و نحوه تعمیر آنها
 • 20.آموزش طریقه نصب انواع منابع از قبیل (ذخیره، دوجداره و انبساط و ....)
 • 21.آموزش طریقه نصب انواع شوفاژ و شیرآلات مربوط به شوفاژ
 • 22. آموزش نحوه تست و عیب یابی نشتی در انواع لوله ها
 • 23.آموزش نقشه خوانی تاسیسات و آشنایی کامل با انواع شماتیک
 • 24. آموزش انواع لوله کشی های صنعتی و ساختمانی در فاضلاب
 • 25. آموزش نحوه نصب و راه اندازی انواع ادوات تاسیسات فاضلاب (سیفون، دریچه بازدید، کف شور، کف خواب و ...)
 • 26. آموزش نحوه نقشه خوانی انواع لوله های فاضلاب
 • 27. آموزش طریقه شناسایی انواع تهویه در سیستم فاضلاب
 • 28. آموزش طریقه لوله کشی تهویه و آب باران در ساختمان
 • 29.آشنایی با انواع شیب در لوله کشی فاضلاب
 • 30.آموزش نحوه نصب لوازم بهداشتی در ساختمان
 • 31.و پاسخ به تمامی سوالات شما که در سرفصل گنجانده نشده است.

تعرفه ثبت نام در دوره لوله کشی ساختمان

شهریه دوره آموزشی شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف شهریه دوره خصوصی
لوله کشی ساختمان 3.000.000 تومان 4.500.000 تومان

راه‌های ثبت نام در دوره‌های آموزشی

مجتمع فنی سازان

روش اول: واریز مبلغ 100,000 تومان به شماره کارت بانک پاسارگاد: 4223 - 7402 - 2910 - 5022 بنام آقای داود کامرانی مقصود و فرستادن تصویر رسید واریزی به شماره واتساپ 09359293340

روش دوم: ارسال درخواست ثبت نام از طریق فرم ثبت نام (حداکثر تا 24 ساعت بعد از ارسال فرم با شما تماس گرفته خواهد شد.).

روش سوم: تماس با شماره های زیر و یا مراجعه حضوری به محل آموزشگاه

آدرس آموزشگاه: تهران _ میدان انقلاب _ ابتدای خیابان آزادی _ بین خیابان جمال‌زاده شمالی و خیابان والعصر  (بعد از قنادی سعید) _ بن بست یاراحمدی _کوچه لاله _ پلاک 2

شماره های تماس:

0941 021-6690 1389 021-6690

0459 021-6647 340 0935-9293

  جواب را با کیبورد انگلیسی وارد کنید

  سوالات متداول کارآموزان

  در دوره لوله کشی ساختمان چه مطالبی آموزش داده می شود؟

  در این دوره تمامی مباحث مربوط به لوله کشی آب سرد و گرم و فاضلاب و نحوه اتصال شیرآلات به صورت کاملا عملی گفته می شود.

  لوله کشی با چه نوع لوله هایی آموزش داده می شود؟

  لوله سفید ،لوله گالوانیزه ،پلیمری ،کلکتوری ،تک لایه و چند لایه.

  آیا مدرک معتبر برای این دوره صادر می شود؟

  بعد از اتمام دوره مدرک لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2 از سازمان فنی و حرفه ای صادر میگردد که بین المللی و قابل ترجمه می باشد.

  پشتیبانی بعد از پایان دوره دارید؟

  بله پشتیبانی نامحدود پس از پایان دوره را به همراه خواهید داشت.

   

   

  دوره جامع آموزش لوله کشی ساختمان

   

  آموزش لوله کشی ساختمان

   

  آموزش لوله کشی ساختمان یکی از دوره های پرطرفدار در آموزشگاه فنی سازان است که به صورت کاملا عملی در کارگاه مجهزی که تمام ابزار آلات مورد نیاز این دوره را داراست برگزار می شود.

  در این دوره تمامی نکاتی که باید در لوله کشی ساختمان رعایت شود از قبیل: کار با ابزار و تجهیزات مورد نیاز، انواع لوله ها و نحوه اتصالات آنها، نحوه آب بندی و جلوگیری از نشتی لوله ها، نصب شیر آلات و … را آموزش می بینید.

  دوره آموزش لوله کشی ساختمان به صورت صفر تا صد در آموزشگاه فنی سازان برگزار می گردد. کارآموزان در این دوره زیر نظر برترین اساتید تهران آموزش می بینند که به جز تدریس، در بازار کار هم مشغول به کار هستند. بعلاوه، بعد از پایان دوره آموزشی لوله کشی ساختمان نیز مدرک معتبر فنی و حرفه ای که بین المللی و قابل ترجمه می باشد را دریافت می کنند.

  تمامی کارآموزانی که در آموزشگاه فنی سازان آموزش لوله کشی ساختمان را گذرانده اند بدون هیچ استرسی وارد بازار کار شده اند، چرا که پشتیبانی نامحدود مجموعه فنی سازان را از بدو ورود به بازار کار به همراه خود دارند و در صورتی که حین کار به مشکلی برخورد کنند با اساتید در ارتباط هستند و به راحتی آن را حل خواهد کرد.

   

  معرفی حرفه لوله کشی ساختمان

  شاید یکی از سخت ترین لحظه ها برای هر شخصی این باشد که بعد از یک روز کاری سخت در خانه با لوله ترکیده آب یا گرفتگی لوله فاضلاب روبرو شود. تنها کاری که این شخص می تواند انجام دهد تماس با یک لوله کش متخصص است زیرا برطرف کردن این کار نیاز به تخصص و ابزار و تجهیزات خاصی دارد که از دست هر کسی بر نمی آید.

  برای نصب لوله کشی ساختمان باید کاملا با اصول آن آشنا بود. لوله کشی ساختمان یکی از علوم و مهارت های بنیادی بشر از سال های دور است. امروزه لوله کشی آب گرم، لوله کشی آب سرد و لوله کشی ساختمان با نوع خاصی از لوله با جنس مرغوب تهیه می شود که تحت فشار مصالح و بار به راحتی دچار خمش، له شدگی، شکستگی یا پوسیدگی نمی شود و سال های سال در ساختمان بدون مشکل کار می کند.

  اما با این حال گاهی اوقات در اثر عوامل مختلف که عمده آنها لوله کشی غیر اصولی می باشد، اتفاقات ناخوشایندی رخ می دهد. رفع ترکیدگی لوله یکی از سخت ترین و تخصصی ترین کارهای ساختمان می باشد زیرا لوله کشی ها عمدتا توکار هستند و تشخیص محل دقیق ترکیدگی، کندن کف و بیرون آوردن مصالح در محل ترکیدگی و همچنین تعمیر اساسی لوله ترکیده کاری کاملا فیزیکی، حساس، سخت و تخصصی می باشد. اما دلیل این اتفاق چیست؟

  لوله ها خود کمتر دچار آسیب می شوند زیرا جنس و ضخامت آنها طوری طراحی می شود که سال ها در ساختمان دوام داشته باشند. اما عدم تخصص کافی لوله کش و بی دقتی آنها در برقراری اتصالات لوله ها و شیرها می تواند این مشکلات را پدید آورد. طریقه استفاده از انواع اتصالات، مسلط بودن روی لوله کشی لوله های تک لایه و چند لایه، تخصص در بستن انواع شیرهای گرم و سرد شوفاژ، فن کوئل و … و همینطور رعایت صدها نکته ریز و درشت دیگر باعث می شود سیستم لوله کشی ساختمان ها سال ها بدون هیچ ایرادی به کار خود ادامه دهد.

  اما سوال اینجاست که چگونه و کجا باید این مهارت ها را فرا گرفت؟ آیا تنها راه یادگیری این مهارت ها کار کردن کنار یک استادکار و کسب تجربه در مدت طولانی چندساله است؟ آیا امکان فراگیری این حرفه پولساز در مدت زمان کم نیز وجود دارد؟ در ادامه با پاسخ سوالات ما همراه باشید.

  ابتدا با انواع لوله های بکار رفته در لوله کشی ساختمان آشنا می شویم.

   

   

  آموزش لوله کشی ساختمان با لوله سفید

   

  آموزش لوله کشی ساختمان

   

  به طور حتم لوله کشی یکی از مراحل اساسی و اصلی در ساختمان سازی است. یکی از انواع لوله ها که استفاده از آن در ساختمان بسیار رایج است لوله سفید یا همان لوله پروپیلن می باشد که از نوعی پلاستیک ساخته شده و با علامت اختصاری PP نیز در بازار شناخته می شوند. این لوله ها به دلیل نصب آسان و سریع در عین مرغوب بودن خیلی پرکاربرد هستند.

  وقتی این لوله ها به بازار وارد شدند به سرعت جای لوله های فولادی و گالوانیزه و مسی را گرفتند. امروزه حتی از لوله های پی وی سی نیز کمتر استفاده می شود و این لوله ها جای خود را به لوله های پروپیلن داده اند. لوله سفید یا پروپیلن قادر است فشار آب را تا 20 برابر فشار اتمسفر در دمای منفی 25 درجه و تا 10 برابر فشار اتمسفر را تا دمای 90 درجه تحمل کنند.

  همچنین اتصالات مربوط به لوله سفید وزن کمی دارند و می توان آنها را به راحتی نصب و جابه جا کرد. این اتصالات هر چند سبک هستند اما در برابر انواع مختلف مواد شیمیایی، سایش و همینطور در مقابل پوسیدگی بسیار مقاوم هستند. این اتصالات قادرند تا 90 درجه دما را به راحتی تحمل کنند.

   

  لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان

   

  آموزش لوله کشی ساختمان

   

  یکی از بخش های اساسی ساختمان لوله کشی های آب گرم و سرد می باشد که اگر به صورت اصولی انجام نشود می تواند ساکنین ساختمان را با مشکلاتی مواجه کند. نوع لوله کشی ساختمان به مسکونی یا تجاری بودن آن و تعداد طبقات و واحدها وابسته است. هدف یک لوله کش ساختمان، آبرسانی آب تمیز و بهداشتی از مبدا آب سرد و گرم تا مقصد و حفظ فشار آب در سرتاسر لوله می باشد.

  لوله کشی ساختمان یکی از بخش هایی است که باید با نهایت دقت صورت بگیرد زیرا بعد از اتمام کار ساختمان، انجام تغییرات در آن خیلی سخت خواهد بود. لذا این تغییرات باید حتما توسط یک متخصص آموزش دیده لوله کشی ساختمان صورت بگیرد.

  لوله کشی ساختمان می تواند به صورت روکار یا توکار انجام شود. لوله های بالا رونده در ساختمان باید در ابتدای مسیر، شیر فلکه قطع دستی داشته باشند. در هر طبقه نیز لوله های انشعاب باید برای قطع و وصل کردن لوله های آب گرم و آب سرد مصرفی دارای شیر فلکه باشند.

  در صورتی که ساختمان دارای سقف کاذب باشد، بهتر است لوله کشی در سقف کاذب صورت بگیرد. به غیر از لوله های آب گرم و سرد یک لوله دیگر نیز وجود دارد که به نام لوله برگشت آب گرم شناخته می شود. این لوله بدون توجه به باز یا بسته بودن شیر مصرف کننده، به صورت دائم آب را بین منبع و مصرف کننده ها به گردش در می آورد.

   

  لوله کشی فاضلاب

   

  آموزش لوله کشی ساختمان

   

  لوله کشی آب فاضلاب در ساختمان ها اهمیت زیادی دارد. لوله کشی فاضلاب عمدتا با لوله های پولیکا و چسب و لوله های پوش فیت که از استقامت بالایی برخوردار هستند انجام می شود. این لوله ها نصب راحتی دارند و خیلی با کیفیت می باشند طوری که می توان در انواع جدید آنها گرفتگی لوله را با امکان باز کردن سیفون و کمترین خسارت و هزینه رفع کرد.

  سایزبندی و شیب لوله ها در لوله کشی فاضلاب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لوله کشی غیر اصولی فاضلاب می تواند باعث پخش بوی بد و انتشار آلودگی در محیط شود که سلامتی ساکنان را به خطر می اندازد. به همین دلیل برای لوله کشی ساختمان آیین نامه هایی تنظیم شده که لازم الاجرا هستند. لوله کشی فاضلاب بر خلاف لوله کشی آب که تحت فشار است، فقط با شیب لوله و فشار جاذبه زمین محتویات داخل لوله ها را هدایت می کند، بنابراین در صورت عدم رعایت شیب بندی لوله ها عمل تخلیه می تواند با مشکل مواجه شود.

  از انواع لوله های فاضلاب می توان به لوله های چودنی، لوله های گالوانیزه، لوله های پلی اتیلن، لوله پلیکا و لوله پوش فیت اشاره کرد. همچنین لوله کشی فاضلاب ساختمان در روش و انواع مختلفی صورت می گیرد که از آن جمله می توان به لوله کشی تونلی، لوله کشی روباز و لوله کشی زیر سقفی اشاره کرد.

   

  آموزش لوله کشی ساختمان در تهران

  در زمان های قدیم، لوله کشی ساختمان ها گاها به شکل غیر اصولی انجام می شد و مشکلاتی را نیز به وجود می آورد. دلیل انجام لوله کشی به صورت غیر اصولی این بود که افرادی که این کار را انجام می دادند با استانداردهای لوله کشی آشنا نبودند و آموزش ندیده بودند، لذا این کار را بر حسب تجربه انجام می دادند.

  امروزه برای لوله کشی ساختمان آیین نامه ها و ضوابط سختی وجود دارد. انجام لوله کشی ساختمان در این شرایط بدون رعایت این ضوابط کاری خطرناک و زیان بار است. امروزه آموزش های اصولی برای لوله کشی ساختمان به صورت علمی و عملی وجود دارد. یک از مجهزترین و بزرگترین آموزشگاه هایی که دوره آموزش لوله کشی ساختمان را برگزار می کند آموزشگاه فنی سازان  می باشد.

  این دوره آموزشی در تهران برگزار می شود و در پایان دوره مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کل کشور به کارآموزان اعطاء می شود. سرفصل های آموزشی و شهریه دوره را می توانید در جداولی که بالای همین صفحه آمده اند مشاهده کنید. البته کارآموزان از تمام شهرها می توانند در این کلاس ها شرکت کنند و با اقامت در خوابگاه،تمام نکات آموزشی مربوط به دوره لوله کشی ساختمان را گذرانده و مدرک خود را دریافت کنند.

   

  آموزش لوله کشی ساختمان فنی حرفه ای

  آموزشگاه فنی سازان برای از بین بردن فاصله میان آموزش تئوری و تجربه، اقدام به برگزاری دوره آموزش لوله کشی ساختمان کرده است. در این دوره، تمام آن چیزی که برای تبدیل شدن به یک متخصص لوله کشی ساختمان جهت گرفتن پروژه های بزرگ لوله کشی نیاز دارید را به راحتی بدست می آورید. در پایان این دوره نیز یک مدرک معتبر از آموزشگاه فنی سازان دریافت می کنید که بوسیله آن می توانید در آزمون اصلی لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2 سازمان فنی و حرفه ای شرکت کنید.

   

  صفر تا صد لوله کشی ساختمان

  همانطور که اشاره کردیم، لوله کشی ساختمان از بخش های اصلی و اساسی در ساخت و سازها می باشد. انجام این کار دارای اصول و ریزه کاری های فراوانی می باشد. هر لوله کش که اقدام به لوله کشی یک ساختمان می کند، باید صدها نکته ریز و درشت را رعایت کند. اما چگونه باید شخصی تمام این اصول را یاد بگیرد؟

  در آموزشگاه فنی سازان، کارآموزان تحت نظر اساتید حرفه ای که با تمام اصول و فوت و فن های این حرفه آشنا هستند مطالب آموزشی را از صفر تا صد و به زبان ساده آموزش می بینند. برای شرکت در این دوره آموزشی نیاز به هیچ پیش نیاز یا مدرک خاصی ندارید. تمام آموزش ها از ابتدایی ترین مطالب تا مطالب کاملا پیشرفته به صورت عملی و کاربردی به کارآموزان آموزش داده خواهد شد.

   

  بازار کار شغل لوله کشی ساختمان

  این روزها از هر کوچه و محله ای که گذر می کنیم چشممان به ساختمان های نیمه کاره و در حال ساخت می افتد. مسلما این ساختمان ها همگی به انواع لوله کشی های آب و فاضلاب و شوفاژ احتیاج دارند. شاید همین یک مثال بارز، برای اشاره به بازار کار فعال این رشته کافی باشد.

  شغل لوله کشی ساختمان به صورت پروژه ای انجام می شود و لوله کشی یک ساختمان چند طبقه به شما سپرده می شود. اگر کارتان را سریع و حرفه ای تمام کنید علی رغم درآمد خوبی که کسب می کنید می توانید خود را زودتر برای یک پروژه جدید آماده کنید. ضمن اینکه اگر این کار را به صورت تیمی انجام دهید می توانید به صورت همزمان روی چند پروژه کار کنید و درآمد عالی بدست آوردید.

   

  آموزش لوله کشی ساختمان چگونه انجام می شود؟

  دوره آموزش لوله کشی ساختمان در آموزشگاه فنی سازان در قالب کلاس های حضوری و در کارگاه های کاملا مجهز برگزار می شود. تمام تجهیزات و ابزار و وسایلی که برای انجام انواع لوله کشی در بازار کار واقعی با آن ها سر و کار دارید در کلاس درس در دسترس شما خواهد بود. ابتدا مطالب پایه و اصول و قواعد کار توسط استاد به زبان ساده به کارآموزان آموزش داده می شود و سپس کارآموزان با دستان خود مهارت ها را تحت نظر استاد انجام می دهند و تمرین می کنند تا ضعف ها و سوالاتشان کاملا برطرف شود.

   

  دوره لوله کشی ساختمان مناسب چه کسانی است؟

  این دوره برای تمام کسانی که علاقه مند هستند مهارت خود را در زمینه لوله کشی ساختمان توسعه دهند مناسب می باشد. این دوره مناسب افرادی است که به دنبال درآمد عالی و شغلی امن و پایدار هستند. کسانی که هیچ پیش زمینه ای از این رشته ندارند و قصد دارند از آموزش های این دوره در جهت تبدیل شدن به یک متخصص استفاده کنند، از دیگر واجدین شرایط این دوره ها می باشند. افرادی که در این دوره ها شرکت می کنند انواع لوله کشی با لوله سفید، پلیمری، پلاستیکی و … را آموزش می بینند. همچنین به دلیل نزدیکی این حرفه با شغل های تعمیرات پکیج و کولر گازی، این دوره می تواند برای متخصصین این حوزه ها نیز کاملا مفید و موثر باشد و مهارت های آنان را در حوزه کاری خودشان توسعه و بهبود ببخشد.

   

  چرا باید در دوره آموزش لوله کشی ساختمان آموزشگاه فنی سازان شرکت کنم؟

  زیرا تمام نکاتی که در متن بالا اشاره کردیم و جز مهمترین مسائلی است که باید در لوله کشی ساختمان رعایت شود به صورت صفر تا صد و کاملا عملی در کارگاه آموزشی لوله کشی ساختمان در آموزشگاه فنی سازان که یکی از مجهزترین و بزرگترین آموزشگاه های فنی و حرفه ای در تهران می باشد آموزش می بینید .

  آموزشگاه فنی سازان یادگیری تمام کارآموزان را ضمانت می کند و این حاصل اطمینان از کیفیت فوق العاده دوره های این آموزشگاه می باشد.در صورتی که کارآموزان پس از اتمام دوره لوله کشی ساختمان احساس کردند که خوب مسلط نشده اند و نیاز دارند که مطالب دوباره برایشان تکرار شود می توانند به صورت کاملا رایگان با هماهنگی با آموزشگاه در دوره بعدی شرکت کنند.

   

   

  دوره های مرتبط

  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد درون متنی
  مشاهده همه نظرات