iphone 11 تعمیر

iphone 11 تعمیر

دمونتاژ کردن (باز کردن قطعات) جهت تعمیر IPHONE 11

اپل برای اولین بار تاکنون، سه آیفون  جدی را همزمان ارائه داده و گروه دمونتاژما تابحال به این اندازه سرشان شلوغ نبوده! هفته گذشته، بیشترین سعی مان بر باز کردن قطعات آیفون 11 پرو مکس متمرکز بود، اما همچنین به قسمت های داخلی تعمیر IPHONE 11 که به نظر غیر حرفه ای می رسید هم نگاهی انداختیم. شاید این گوشی نعنایی را بتوان عضو کوچکتر سری های آیفون امسال به حساب آورد ولی برای سخت آن هم به همان اندازه وقت صرف شده است.

iphone 11 تعمیر

به قسمت خارجی گوشی نگاه کنید، آیفون وانیلی 11 نماد iPhone که معرف نسخه های قبلی مانند آیفون XR است را درست در مرکز قسمت پشتی گوشی قرار داده است. دوربین ها بر اثر نوری که ایجاد می شود تقسیم می شوند وپیام دوربین را توصیف می کنند. همانطور که در تصویر بالا سمت راست نشان داده شده است، در مدل تعمیر  IPHONE 11Pro دوربین دیگری اضافه شده است.

IPHONE 11

با استدلالی به این نکته پی میبریم که چه چیزی باعث شده گوشی هوشمندی مانند Pro اینچنین بی نتیجه بماند، اما نکته ای قابل توجه است: برای باز کردن آیفون این روزها نیازی نیست که حرفه ای باشید. از زمان آیفون 6S ، روند چسب صفحه نمایش آیفون به همین صورت بوده: گرما، برش، تکرار. و با وجود اینکه مقاومت IP68در برابر آب و گرد و غبار بهبود یافته، ولی استحکام IP68 در آیفون XR بیشتر است.فقط مراقب کابل های سرگردان باشید! خوشبختانه، امسال هم کابل ها همانند سری پرو، در یک ردیف روی یک سمت قرار گرفته اند.

IPHONE 11

همانطور که صفحه نمایش را به آرامی از بسترش جدا می کنیم، نگاهی اجمالی به آیفون 11، تردید هایمان را تایید می کند: این همان آیفون XR است که در قطعاتش برخی از تکنولوژی های آیفون Pro 11 نیز بکار رفته است. نکته ی قابل توجه اینکه: برد اصلی در گوشی های جدید دو لایه است که قبلا در اندازه متوسط دیده نشده است. متاسفانه این صفحه نمایش نیز همانند نسخه های سابق، بدون جانشین کردن ابزارهای ویژه اپل مانند True Tone ، ناتوان است. این موضوع غیر منتظره نیست اما با این حال نا امید کننده است. اما صبر کنید، حداقل اینکه صفحه نمایش قابلیت تعویض توسط کاربر را دارد.

IPHONE 11

در برد اصلی تعدادی از تراشه ها را شناسایی می کنیم و در مورد اینکه چه هستند حدس می زنیم. APL1W85 ، سیستم A13 بیونیک اپل است که بر روی تراشه قرار دارد و بر روی

SK Hynix H9HKNNNCRMMVDR LPDDR4X RAM لایه بندی شده و اسناد SK HYNIX در این مدل شماره را رمزگشایی نمی کند، اما ظاهرا 4 گیگابایت از این موارد را شامل می شود. دور تراشه ها، تراشه ای به نام H230FG82D6AD0-BC 922Y / M1TPAR31HA1 وجود دارد (که احتمالا جایی برای ذخیره سازی است) و دیگری با شماره مدل I7J9، شاید تراشه ی جدید موقعیت یابی بی سیم U1 اپل باشد.

IPHONE 11

باطری مستطیل شکل 6 گیگابایت از حافظه را به خود اختصاص داده و در جای خود قرار گرفته است (نوارهای باطری Gooey) و متاسفانه فرایند حذف ساده که در گوشی های Pro موجود است را به اشتراک نمی گذارد. برای اینکه نوارهای چسبنده را به راحتی جدا کنید، باید علاوه بر موتور Taptic، بلندگو را نیز جابجا کنید. نمیخواهیم بگوییم نوار چسب هایی که کش می آیند و رها می شوند فایده ای ندارند، بلکه سه بار کشیده می شوند اما می خواهیم بگوییم این نوارها فرایند جایگزینی باطری را مانند مدل Pro پیچیده نمی کنند.

امسال شرکت اپل، برخی از پیشرفت های کوچک اما ارزنده ی عمر باطری در آیفون 11 را به رخ کشی. (مدل های Pro بزرگتر هستند اما گوشی XR قبلا در این عرصه جلوتر بود، بنابراین پیشرفت های آیفون 11 دقیق تر است.) نمی توانیم طرز قرار گرفتن باطری آیفون 11 را با نسخه های قبلی اش مقایسه کنیم بدین منظور اندازه گیری هایی را انجام می دهیم: اندازه های باطری در گوشی های امسال، 40.81×96.93×3.97 میلیمتر و وزن آن 44.1 گرم است. در مقایسه با باطری XR کمی کوچکتر است اما ظرفیت آن 3110 میلی آمپر می باشد، چیزی حدود 7 درصد بیشتر است. این چندان بزرگ نیست اما احتمالا حساب های فرضی ساعت در آیفون 11 بیش از آیفون XR سال گذشته است.

IPHONE 11

جالب است که در این باطری مستطیل شکل تنها یک اتصال دهنده وجود دارد، اما هنوز هم در سخت افزار جدید اپل موجود است و سلامت باطری را بهبود می بخشد. شاید این بدان معناست که دو کابل موجود در Pro 11 به منظور شارژ دو طرفه است و تفاوت سخت افزاری دیگری که سلامت باطری را افزایش می دهد، در آیفون 11 هم به کار رفته است.

IPHONE 11

اگرچه این گوشی برای داشتن دوربین تله فوتو به اندازه کافی پیشرفته نیست اما دارای سنسورها و لنزهای به روز رسانی شده ی گسترده و فوق گسترده می باشد که هر دو مدل Pro از آن بهره مندند. این بدان معناست که دارای سرعت شاتر سریع تر، دامنه IOS گسترده تر است و قابلیت حالت شب را دارد.

IPHONE 11

پرتوهای X، تصویر نوری مقرر را تثبیت کرده و در ماژول زاویه دید گسترده تری را نشان می دهد.(مناطق تاریک در تصویر، الکترومغناطیس ها هستند.) در ضمن کابل های خم شونده ماژول که True Depth نام دارند، تغییر مسیر می دهد و به منظور دسترسی سریع تر و آسان تر در هنگام تعمیر دوربین، دیگر زیر باطری متصل نمی شوند.

IPHONE 11

با وجود اینکه قسمت عقب تقریبا تو خالی است، با اشعه X ای که ما را با تعدادی سوال طولانی رها کرد به آن پایان می دهیم. علیرغم باطری رابط دوم، کمکی از دستمان برنمی آید و با تعجب به سیم مارپیچ شارژ خیره می شویم و از آنچه در حال رخ دادن است، شگفت زده ایم. اگر شارژ دو طرفه درتولید طرح نهایی گنجانده شود، انتظار نمی رود سیم مارپیچ اساسا تغییر پذیر باشد. اما نیازمند یک باطری بزرگتر و مدیریت حرارتی اضافی است زیرا شارژبی سیم معکوس تشنه و ناکارآمد است و گرمای زیادی را از بین میبرد. اما در آیفون 11 استاندارد، این موارد را مشاهده نمی کنیم.

IPHONE 11

صحبت در این مورد است که: شاید به دلیل عدم وجود باطری رابط دوم، شاهد حذف دومین برد اتصال کوچک جدیدی بودیم که در آیفون Pro Max مشاهده کردیم. آهای برد اتصال کوچک، هدفت چه بود؟ آیا قرار بود نقشی را در یک نمایش اجرا کنی اما ناگهان قبل از اینکه فرصتی برای اثبات خودت پیدا کنی، پرده های نمایش افتاد؟

سرانجام، دقیقاً مانند Proو Pro Max، پرتوی مفید ما نشان می دهد که ممکن است آنتن های مربوط به UWBبا دقت در قسمت عقب تعبیه شده باشند.

IPHONE 11

آیفون 11 برای تعمیرپذیری نمره 6 از 10 را کسب می کند (نمره 10 برای گوشی هایی است که آسانترین تعمیر را دارا هستند):

+صفحه نمایش در اولویت است و جایگزین کردن این جزء مهم را نسبت به سایر دستگاه ها آسان تر می کند.

+تعویض صفحه نمایش نیازمند تعویض سخت افزاری نیست، بنابراین می توانید Face ID را حفظ نمایید.

+/- ترجیح می دهیم به جای چسب از اتصال دهنده های بهتر مانند پیچ و گیره ها استفاده شود، اما پیچ های ریز هم برای تعمیر ناسازگار هستند.

+/- رتبه بندی IP بدین معناست که از گوشی شما بهتر محافظت شده است، اما این اقدامات تعمیر را پیچیده تر می کند.

-شیشه جلو و عقب شانس شکستنشان دو برابر بیشتر است و در صورت شکستن شیشه عقب، تنها با تعویض کیس کامل، دستگاه تعمیر می شود.

شاید اگرشما نمره 6 از 10 را بگیرید چیز بدی نباشد اما در این دوره و زمانه ، برای کسانی که اعضای Fairphone نیستند مناسب است. پیشرفتهای بسیاری وجود دارند که دوست داریم شاهد آن باشیم. اما شاید اوضاع بذتر شود.

منبع : https://www.ifixit.com/

در آموزش تعمیرات موبایل که به دو بخش کلی نرم افزار وسخت افزار تقسیم بندی می شود که در مجتمع آموزشی فنی سازان با استفاده از تجهیزات مدرن و اساتید مجرب این امکان را فراهم نموده است تا کارآموزان با فراگیری دوره تعمیرات از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری کار آمد باشند تا در بازار امروز که در حال توسعه وپیشرفت است از لحاظ تئوری وعملی کارآمد باشند.

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات