نحوه-عیب-یابی-و-تعمیر-ماکروفر

نحوه تعمیر ماکروفر

در این مقاله نحوه تعمیر ماکروفر را مورد بررسی قرار می دهیم. نوعی از ماکروفرها در بازار با نام سلف کلینینگ معروف هستند. ماکروفر self cleaning، ماکروفری است که اگر آن را روی حالت تمیزکننده ی خودکار قرار دهید می تواند فضای داخلی خود را پاک کند و پس از آن در بهترین شرایط برای استفاده کردن می باشد. در بازار انواع مختلفی از ماکروفرهای self cleaning وجود دارند و این مدل ها از جدیدترین انواع ماکروفرها هستند.

با این وجود یکی از مشکلات متداولی که در آن ها مشاهده می شود این است که گاهی اوقات ماکروفر پس از فرآیند تمیز کنندگی خودکار دیگر کار نمی کند. در ادامه تعدادی از دلایل بروز این مشکل و راه حل هایی برای آن ها گفته شده است.

تعمیرات-لوازم-خانگی

خراب شدن و سوختن سیم های روکش دار                    

در ادامه نحوه تعمیر ماکروفر، ایده ای که در پس این ماکروفرهای self cleaning  قرار دارد این است که داخل فر آنقدر داغ می شود که این گرما خودش پس مانده ها و دیگر ذراتی را که در داخل اتاقک فر قرار دارند به طور کامل از بین می برد.

معمولاً کنترل کننده ها و سیم ها به گونه ای ساخته شده اند که بتوانند در برابر گرما مقاومت کنند اما گاهی اوقات حرارت بالا ممکن است باعث سوختن آن ها و حتی سیم های روکش دار شوند. داغ شدن های پی در پی ممکن است باعث فرسایش و یا سوختن این سیم ها شود و این امر هم منجر به از کار افتادن ماکروفر شود.

راه حل : تنها راه حل برای این مشکل این است که باید سیم های سوخته را تعویض کنید. شاید بهتر باشد به ندرت از قابلیت تمیزکنندگی خودکار استفاده کنید تا از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

باز نشدن قفل درب ماکروفر پس از انجام فرایند

نحوه تعمیر ماکروفر در مورد درب آن کمی نیاز به دقت دارد. یکی دیگر از دلایلی که ممکن است پس از فرایند پاک کنندگی خودکار مانع از کار کردن ماکروفر شود این است که درب ماکروفر پس از اتمام چرخه باز نمی شود.

راه حل :

  • پس از اتمام چرخه به اندازه ی کافی منتظر بمانید و بعد سعی کنید که درب فر را باز کنید. در صورتی که فر به اندازه ی کافی خنک نشود شما نمی توانید درب آن را باز کنید.
  • همچنین اگر به اندازه ی کافی وقت ندارید که اجازه دهید ماکروفر خنک شود و بعد از آن استفاده کنید، فرایند پاک کنندگی خودکار را راه اندازی نکنید.
  • قبل از این که دوباره ماکروفر را روشن کنید برای یک یا دو دقیقه آن را خاموش کنید و از برق بکشید.

منبع برق را بررسی کنید 

تعمیرات-ماکروفر           

کار نکردن ماکروفر پس از فرایند پاک کنندگی خودکار می تواند به دلیل وجود مشکل در منبع قدرت باشد.

راه حل : بررسی کنید که آیا برق به کنترل کننده می رسد؟ اگر این طور نیست ممکن است لازم باشد کنترل کننده ی اصلی را تعویض کنید.

بُرد کنترل کننده ی اصلی در ماکروفر بخشی است که المنت های مربوط به پخت و گریل کردن  و همچنین صفحه نمایش دیجیتالی دستگاه را کنترل می کند. اگر به کنترل کننده برق نرسد ممکن است فیوز ایمنی بسوزد. شما باید با مولتی متر وجود جریان در فیوز را بسنجید و اگر جریان وجود نداشته باشد فیوز را عوض کنید.

المنت ها کار نمی کنند

در بعضی مواقع، المنت های گرمایشی از کار می افتند در حالی که پنل هنوز هم کار می کند. متداول ترین علت این مشکل می تواند باز شدن و یا خراب شدن فیوز حرارتی موجود در پشت ماکروفر باشد.

راه حل : تنها راه حل این مشکل این است که فیوز حرارتی را تعویض کنید تا دوباره المنت های گرمایشی شروع به داغ شدن کنند. برای انجام دادن این کار به کمک یک فرد حرفه ای نیاز دارید.

این که از حالت پاک کنندگی خودکار ماکروفر فقط هرچندوقت یک بار و به ندرت استفاده کنید مسئله ای مهم است. همانطور که مشاهده کردید این کار ممکن است باعث از کار افتادن ماکروفر و همچنین بروز مشکلات دیگر شود. اگر خودتان نمی توانید مشکل را تشخیص دهید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

جمع بندی نحوه تعمیر ماکروفر

در این مقاله نحوه تعمیر ماکروفر را بررسی کردیم. تعمیر ماکروفر یک حرفه تخصصی می باشد. ماکروفر یک وسیله برقی می باشد که مگنترون آن در ولتاژ بسیار بالایی کار می کند و تعمیر آن توسط یک فرد کم تجربه می تواند ریسک آفرین باشد. تعمیر ماکروفر باید توسط یک متخصص آموزش دیده تعمیرات ماکروفر صورت بگیرد. یک متخصص آموزش دیده قادر است قطعات مختلف ماکروفر را عیب یابی و تعمیر و یا تعویض کند.

آموزشگاه فنی سازان یکی از برترین آموزشگاه های کشور در برگزاری دوره های فنی حرفه ای با شیوه کاملا عملی می باشد. این آموزشگاه دوره تعمیرات لوازم خانگی را در کارگاه کاملا مجهز و با اساتید مجرب برگزار می کند. همچنین این آموزشگه در پایان دوره مدرک کاملا رسمی از سازمان فنی حرفه ای کل کشور به کارآموزان اعطا می کند که برای دریافت پروانه کسب معتبر هستند.

دوره آموزشی تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه فنی سازان

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات