آموزش-تعمیر-ماشی-لباسشویی-ویرپول

تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool)، تولیدات شرکت ویرپول سال ها با تغییرات زیادی همراه بوده است. از آنجا که این مدل از لوازم خانگی  پیشرفت ها و تغییرات زیادی داشته است نگهداری و تعمیرات لباسشویی (whirlpool) نیز از اهمیت خاصی برخوردا است زیرا حساسیت قطعات با پیشرفت تکنولوژی آن بیشتر شده است.

نمایندگی های مجاز شرکت ویرپول در ایران در ادامه تعهدات اخلاقی شرکت ویرپول به مشتریان آماده ارائه  خدمات به مشتریان خود می باشد.ماشین لباسشویی ویرپول گران نیستند، اما قابل اعتماد و اتکا هستند. روز شستشو فرا رسیده، شما رنگ لباس ها را جدا کرده اید و کلید استارت ماشین لباسشویی را روشن می کنید اما هیچ اتفاقی نمی افتد. می توانید خودتان دست به کار تعمیر آن شوید یا با افراد متخصص تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool) تماس بگیرید.

کلیک کنید: آموزش تعمیر ماشین لباسشویی با 30 درصد تخفیف برای مدت محدود 

ماشین-لباسشویی

تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool)

عیب یابی ماشین لباسشویی ویرپول، کاری بسیار تخصصی می باشد برای تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool) توجه به نکات زیر ضروری می باشد:

1- ابتدا باید مسیر های عبور جریان برق رادر لباسشویی چک کنید، در تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool) بیان شده است که ممکن است جریان برق در سیستم برقرار نمی شود و یا فیوز برقی که جریان را به لباسشویی منتقل می کند خراب است، اگر پس از چک کردن مسیرهای جریان، اتصالی و خرابی در سیستم برقی موجود نبود، مشکل مهمتری ممکن است وجود داشته باشد.

2- دومین مورد که در تعمیرات لباسشویی (whirlpool) ذکر شده است اینست که ورودی های آب به ماشین لباسشویی حتما چک شود، ممکن است شیرهای ورود آب به ماشین لباسشویی هرز شده باشد و یا شلنگ آن تاب خوردگی داشته باشد.

مقاله مرتبط: تخلیه آب ماشین لباسشویی دوقلو

 وجود رسوب در سیستم

تعمیر-ماشین-لباسشویی-ویرپول

3- در تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool) توضیح داداه شده است که هنگامی که بوی بدی در وقت شستشو یا یعد از شستشوی لباس ها به مشام می رسد احتمال وجود رسوب در سیستم خروجی آب از ماشین لباسشویی ویرپول وجود دارد. روش پیشنهادی در تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool)  استفاده از نصف فنجان جوش شیرین و سه فنجان سرکه سفید که در  لگن ماشین لباسشویی ریخته شده و با گردش آب لگن را شستشو می دهد و رسوب ها را پاک می کند.

4- خرابی تایمر ماشین لباسشویی

اگر پس از زدن دکمه تایمر، ماشین لباسشویی روشن نشد و حتی لامپ هشدار آن هم روشن نگردید چند حالت ممکن است اتفاق افتاده باشد:

الف) پریز برق ندارد.

ب) دو شاخه یا کابل رابط معیوب است.

در تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool) بیان شده است که برای رفع این مشکل باید با ولت متر  عبور جریان برق را چک کنید، اگر اتصالات در دو شاخه مشکلی ندارد باید کابل رابط را عوض کنید.

ج) برق از پریز وارد ماشین لباسشویی ویرپول نمی شود.

برای اطمینان از عبور جریان برق از دوشاخه ابتدا دو شاخه  ماشین لباسشویی را از برق بکشید و به وسیله اهم متر ارتباط سیم ها را از ورودی جریان تا کلید اصلی  چک کنید. ممکن است در اثر قطع شدن یکی از سیم ها ماشین لباسشویی روشن نشود.

د) کلید زمان سنج یا تایمر خراب است.

در تعمیرات لباسشویی whirlpool ذکر شده است که برای چک کردن این شرایط حتما باید از متخصصین این کار کمک بگیرید ،زیرا در صورت خرابی قطعه باید قسمت مربوط به آن باز شده و قطعات معیوب عوض شوند.

آب داخل ماشین لباسشویی نمی آید

5- در تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool)  چند علت برای آن ذکر شده است از جمله:

الف) در ماشین لباسشویی باز است.

ب) سیم های رابط بین کلید تایمر لباسشویی و شیر قطع شده است.

ج)شیر ورودی آب خراب است.

6- آب وارد ماشین لباسشویی شده است ولی ماشین لباسشویی کار نمی کند.

الف)قطعه هیدرواستات  خراب شده است و باید آن را عوض کرد.

ب) موتور زمان سنج لباسشویی سوخته است.

ج)سیم رابط بین قطعه هیدرواستات و موتور زمان سنج  قطع شده است.

7- ماشین لباسشویی ویرپول خاموش است اما با باز شدن شیر ماشین شروع به آبگیری می کند.

باید شیر به صورت جداگانه بررسی شود و اگر نیاز به تعویض داشت آن را عوض کرد.

8- آب کثیف از لباسشویی تخلیه نمی شود.

در تعمیرات لباسشویی (whirlpool) برای رفع این مشکل بیان شده است که باید پمپ تخلیه  و لوله های خروجی آب چک شود.

9- پودر ماشین لباسشویی حل نمی شود.

الف ) فیلتر ها چک شود و در صورت نیاز، شستشو و تمیز شوند.

ب)جاپودری کثیف است.

ج) جاپودری کثیف است.

د)استفاده از پودر نامناسب و استفاده زیاداز پودر ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی ویرپول از کیفیت خوبی برخوردار است اما در صورت بروز مشکل و نیاز به تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool) حتما از افراد با تجربه استفاده کنید.

جمع بندی تعمیرات لباسشویی ویرپول (whirlpool)

در این مقاله با تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول آشنا شدید. لباسشویی ها در دو نوع تسمه ای و گیربکسی وجود دارند و طراحی های متفاوت ماشین های لباسشویی از برندهای مختلف نیز کمی کار را برای سرویسکاران سخت کرده است. یک تعمیرکار حرفه ای باید قادر باشد انواع ماشین لباسشویی در برندهای مختلف را به راحتی و با کمترین هزینه برای مشتری عیب یابی و تعمیر کند.

برای یادگیری مهارت تعمیرات ماشین لباسشویی که یک مهارت بسیار فنی و تخصصی است لازم است ابتدا آموزش های لازم را ببینید. آموزشگاه فنی سازان یکی از بزرگترین و مجهزترین آموزشگاه های تهران است که دوره های آموزش تعمیر ماشین لباسشویی را برگزار می کند. این دوره ها در کلاس های حضوری برگزار شده و کارآموزان در یک کارگاه مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و با سابقه تعمیرات ماشین لباسشویی را تمرین می کنند. این آموزش ها به صورت کاملا عملی و کاربردی خواهد بود و کارآموزان در انتهای دوره تعمیرات انواع ماشین لباسشویی را فرا می گیرند.

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات