حل-مشکل-ریستارت-شدن-گوشی-هواوی

گوشی های هواوی در سال های نه چندان دور بازار ایران را به تسخیر خود در آورده بودند. دلیل این امر قیمت پایین این گوشی ها نسبت به رقبا در مقایسه با امکاناتی بود که این گوشی ها ارائه می دادند. اما پس از مدتی با تحریم هایی که این غول مخابراتی دنیا توسط آمریکا متحمل شد، گوگل پلی از ارائه سرویس به این کمپانی سرباز زد و همین عامل بسیار مهمی بود که باعث کاهش فروش این گوشی ها در بازار شد. در بازار امروز هنوز گوشی های هواوی به دلیل قیمت بسیار مناسب خود طرفداران خود را دارد و بین مردم خرید و فروش می شود ولی جایگاه قبلی خود را از دست داده است.

گوشی های هواوی مانند سایر برندهای گوشی های تلفن همراه مشکلات رایج مخصوص به خود را دارند. یکی از مشکلات رایج گوشی های تلفن همراه ریستارت شدن مداوم است. اما چگونه می توان مشکل ریستارت شدن گوشی هوای را حل کرد. در این مقاله روش های رفع مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی را شرح می دهیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کلیک کنید: آموزش تعمیرات موبایل 

آموزش-تعمیرات-موبایل

حذف برنامه های مخرب عملکرد سیستم عامل

مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی می تواند ناشی از اجرای برخی برنامه های مخرب باشد. باز بودن برخی برنامه ها در گوشی می تواند باعث کرش آنها شود. اگر این صورت لازم است برنامه ها به صورت کامل بسته شوند. برای این منظور از طریق Home screen روی Recent Apps تپ کنید. سپس گزینه Active apps را انتخاب کنید. اگر قصد دارید در این مرحله از برنامه ای خاص خارج شوید باید روی گزینه End در کنار آن ضربه بزنید. اگر چند برنامه باز می باشند، روی دکمه end all تپ کنید تا برنامه های باز مانده در زمینه گوشی همگی یکجا حذف شوند. در نهایت روی Okay کلیک کنید. در این حالت دوباره بررسی کنید که آیا گوشی شما همچنان خود به خود ریستارت می شود یا خیر. اگر مشکل برطرف نشد روش هایی که در ادامه آمده را بررسی کنید.

مقاله مرتبط: آموزش حل مشکل باز نشدن فایل دانلود شده در اندروید

رفع مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی با فورس ریبوت کردن گوشی

برای حل مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی، دکمه روشن و خاموش گوشی را فشار دهید و چند ثانیه در همان حالت نگه دارید. سپس روی گزینه Power Off بزنید و Ok کنید. بعد از 30 ثانیه دکمه پاور را دوباره فشار دهید و نگه دارید تا گوشی روشن شود. بعد از 30 ثانیه مجددا دکمه پاور را فشار دهید تا گوشی روشن شود.

برای فورس ریستارت گوشی یک روش دیگر هم وجود دارد. طبق این روش شما می بایست دکمه تنظیم صدای ولوم پایین را حدودا 10 الی 20 ثانیه نگه دارید تا گوشی شما ریست فکتوری شود. به این روش روش سه دکمه هم می گویند.

ریستارت کردن گوشی به دلیل اینکه سیستم عامل را و برنامه های سیستمی را دوباره Run می کند، به احتمال زیاد می تواند مشکلا ریستارت شدن گوشی را حل کند. اگر با انجام این اقدام گوشی شما همچنان ریستارت می شود می توانید روش هایی که در ادامه آمده را انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی: ریکاوری عکس اندروید

حل مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی هواوی با Safe Boot  

ریستارت-شدن-گوشی-هواوی

برای رفع مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی ابتدا دکمه روشن و خاموش گوشی را فشار دهید تا گوشی خاموش شود. حالا چند ثانیه صبر کنید و مجددا دکمه روشن و خاموش گوشی را فشار دهید. هنگامی که لوگوی هواوی ظاهر می شود فورا دکمه تنظیم صدای پایین را فشار دهید. اگر این اقدام را به درستی انجام دهید، گوشی در حالتSafe mode  یا در برخی مدل ها Secure mode روشن خواهد شد.

در این حالت برای مدتی از گوشی خود استفاده کنید. سعی کنید برنامه هایی که اخیرا نصب کرده اید و مشکوک می باشند را غیر فعال کنید. اگر مشکل حل نشد روش هایی که در ادامه آمده را امتحان کنید.

پیشنهاد می شود بخوانید: حذف اکانت جیمیل

حل مشکل ریست شدن گوشی هواوی با بروز کردن برنامه‌ها و سیستم عامل

بروز رسانی سیستم عامل اندروید و برنامه ها روشی دیگر برای رفع مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی است. برای انجام این کار ابتدا وارد Settings گوشی خود شوید و روی System بزنید. سپس روی System update کلیک کنید. بعد از این کار روی گزینه Check for Updates تپ کنید. اگر آپدیت جدیدی برای گوشی شما موجود باشد برای شما نشان داده می شود.

سپس مراحل انجام آپدیت را انجام داده و کمی صبر کنید تا بروزرسانی ها انجام شود. یادتان باشد که در آخر باید گوشی خود را مرتب ریستارت کنید. پیشنهاد می شود برای نتیجه گیری بهتر حتما برنامه ها را نیز آپدیت کنید. برای فعال کردن گزینه آپدیت خودکار می توانید روی سه نقطه کنام نام برنامه بزنید و سپس تیک Auto-update را فعال کنید.

وجود کش علت ریستارت شدن گوشی هواوی

ریستارت-شدن-هواوی

یکی از دلایل مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی وجود کش است. برای پاک کردن کش گوشی، ابتدا گوشی خود را به صورت کامل خاموش کنید. سپس دکمه پاور و تنظیم ولوم بالایی را فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید. بعد از نمایان شدن لوگوی هواوی هر دو دکمه را رها کنید. در مرحله بعد وارد EMUI یا منوی Android Recovery دستگاه می شوید. گزینه Wipe cache partition را با دکمه تنظیم صدا انتخاب کنید و سپس دکمه پاور را همراه با آنها بگیرید. چند ثانیه صبر کنید تا کش پاک شود. سپس گزینه Reboot system now را هایلایت کنید و آن را با دکمه پاور نگه دارید. با پاک شدن حافظه کش به احتمال بالا مشکل گوشی شما برطرف خواهد شد.

دلیل ریستارت شدن گوشی هواوی چیست؟ کمبود حافظه

دلیل مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی می تواند از کمبود حافظه باشد. اگر حافظه داخلی گوشی یا همان رم گوشی پر باشد، نمی تواند به طور صحیح عمل کند. همچنین اگر برنامه ها و فایل های اضافی گوشی را پاک کنید و فضای حافظه را کمی خالی کنید گوشی به احتمال بالا به طور صحیح کار می کند.

رفع مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی با جدا کردن حافظه خارجی

مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی می تواند از کارت حافظه جانبی یا همان کارت SD باشد. اگر گوشی شما مجهز به یک حافظه خارجی می باشد، برای حل مشکل گوشی ابتدا کارت جافظه جانبی را خارج کنید و سپس دوباره گوشی خود را بررسی کنید. اگر مشکل از کارت حافظه جانبی باشد، با بیرون کشیدن آن مشکل باید حل شود. احتمال خراب شدن داده های کارت حافظه خارجی وجود دارد و در این صورت یکی از ایراداتی که برای موبایل اتفاق می افتد، ریستارت شدن مداوم آن است.

حل مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی با چک کردن باتری

مشکل باتری می تواند یکی دیگر از دلایل ریستارت شدن گوشی باشد. خراب شدن باتری باعث می شود شارژ آن به صورت پالسی خالی شود. با این اتفاق جریان مورد نیاز گوشی به صورت لحظه ای قطع شده و گوشی ریستارت می شود. همچنین اگر در گوشی خود گوگل پلی را به صورت فعال استفاده می کنید ممکن است پر شدن کش گوگل پلی یا خرابی فایل های بازی ها و اپلیکیشن های موبایلی باعث ریستارت شدن گوشی شما باشد. برای حل مشکل باتری گوشی هواوی باید با اخذ مشورت در مورد لزوم تعویض باتری موبایل از یک متخصص تعمیرات موبایل، اقدام به تعمیر یا تعویض باتری خود کنید.

دمای خیلی بالا یا پایین علت ریستارت شدن مداوم باتری گوشی موبایل

یکی از دلایل ریستارت شدن گوشی هواوی به صورت خود به خود می تواند ناشی از قرار گرفتن گوشی در دمای خیلی بالا یا خیلی پایین باشد. این در حالی است که بهترین دما برای گوشی بین 0 تا 33 درجه سلسیوس است. سعی کنید گوشی خود را به خصوص هنگامی که داخل ماشین هستید روی داشبورد و در معرض آفتاب قرار ندهید. اگر گوشی شما خیلی داغ شده است از آن استفاده نکنید تا خنک شود. اگر گوشی شما در دمای خیلی پایین قرار دارد نیز سعی کنید گوشی خود را در جیب خود قرار دهید تا کمی گرم شود.

یکی از علت های خاموش یا ریستارت شدن گوشی می تواند این باشد که در قسمت تنظیمات گوشی خود به اشتباه گزینه مربوط به فعالسازی این امکان را فعال کرده باشید. برای بررسی این موضوع به قسمت Setting گوشی خود بروید و Scheduled power on/off را فعال کنید.

حل مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی هواوی با ریست کردن گوشی

اگر با هیچ کدام از روش های ذکر شده مشکل حل نشد، بهتر است گوشی خود را ریست فکتوری کنید. هر چند با انجام این کار به احتمال بالا مشکل گوشی شما حل می شود اما باید این را نیز در نظر بگیرید که اطلاعات گوشی شما به طور کامل با ریست فکتوری کردن پاک می شود و گوشی شما به طور کامل به تنظیمات کارخانه باز می گردد. لذا بهتر است قبل از انجام این کار از تمام اطلاعات گوشی خود بکاپ (Backup) تهیه کنید.

برای انجام ریست فکتوری مطمئن شوید که گوشی شما حداقل 80 درصد شارژ دارد. البته اگر گوشی شما هنگام ریست فکتوری شدن به شارژ متصل باشید مطمئن خواهید شد که در حین انجام ریست فکتوری گوشی شما خاموش نمی شود. برای انجام این کار به تنظیمات گوشی خود رفته و به بخش Advanced مراجعه کنید. سپس روی Clear all data بزنید. در این مرحله از شما خواسته می شود تا رمز گوشی خود را وارد کنید. در آخر گوشی را باید مجددا ریستارت کنید و داده بکاپ گرفته شده خود را برگردانید.

جمع بندی حل مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی

در این مقاله مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی را بررسی کردیم. همانطور که مطالعه کردید مشکل ریستارت شدن گوشی هواوی در عمده موارد از ایرادات نرم افزاری سرچشمه می گیرد. اگر تمام موارد بالا را امتحان کردید و مشکل حل نشد باید به یک تکنسین تعمیرات موبایل مراجعه کنید. تکنسین های تعمیرات موبایل قادرند علاوه بر انجام تعمیرات نرم افزاری، با تست و عیب یابی قطعات موبایل، مشکلات سخت افزاری گوشی که منجر به ریستارت شدن گوشی هواوی می شود را نیز حل کنند.

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات