نحوه-عیب-یابی-و-تعمیرات-ماشین-ظرفشویی

آب داخل ماشین ظرفشویی پر نمی شود

عیب یابی ماشین ظرفشویی بسیار مهم است زیرا در صورت تشخیص دیرهنگام یا اشتباه می تواند هزینه بالایی را به مصرف کننده وارد کند. ماشین ظرفشویی یکی از وسایل پر کاربرد آشپزخانه است که به شما کمک می کند همه ی ظرف های خود را شسته و خشک کنید.  بنابراین این ماشین بخشی از کارهایتان را انجام می دهد و باعث می شود انجام کارهای منزل زمان کمتری ببرد.

عیب یابی ماشین ظرفشویی بسیار حیاتی است. زیرا عدم تشخیص قطعه خراب و تعمیر این دستگاه انجام کارها را برای شما سخت تر می کند این است که آب وارد ماشین نمی شود و ماشین پر از آب نمی شود.

پر نشدن ماشین ظرفشویی فرایند شست و شوی ظرف ها را آهسته تر می کند و در نتیجه بسیار مهم است که دلایل و همچنین راه حل های برطرف کردن این مشکل را بدانید. برای راهنمایی شما در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره شده است. در این مقاله در مورد عیب یابی ماشین ظرفشویی صحبت می کنیم. 

کلیک کنید: آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی با مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای

آموزش-تعمیرات-ماشین-ظرفشویی

عیب یابی ماشین ظرفشویی : وجود مشکل در شیر ورودی آب                  

نقش شیر ورودی آب در ماشین ظرفشویی این است که ماشین را به میزان کافی از آب گرم پر کند و توسط یک کنترل کننده ی الکترونیکی یا یک تایمر کنترل می شود.

این شیر دز پشت پنل زیرین ماشین ظرفشویی قرار دارد و دو مجرا به آن متصل هستند. یکی از این مجاری شلنگ خروج آب از مخزن ماشین ظرفشویی است و دیگری مجرای ورود آب گرم به داخل ماشین است .

راه حل : اگر آب داخل ماشین ظرفشویی پر نمی شود باید منبع آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که فشار آب کافی است. اگر فشار خوب است و در این رابطه مشکلی وجود ندارد احتمالاً شیر ورودی آب دچار مشکل شده است و باید آن را تعویض کنید.

دوره مرتبط: آموزش تعمیرات لوازم خانگی پک کامل (به صرفه)

وجود مشکل در شناور

یکی دیگر از دلایل پر نشدن آب در داخل ماشین ظرفشویی وجود مشکل در عملکرد شناور است.

شناور در کف مخزن ماشین ظرفشویی قرار گرفته است و یک قطعه ی ایمنی است که از پر شدن بیش از حد آب در داخل ماشین جلوگیری می کند.

شناور همراه با سطح آب بالا می آید و هنگامی که سطح آب به میزان دلخواه رسید کلید شناور را فعال می کند تا شیر ورودی آب را خاموش کند و جلوی ورود آب را بگیرد .

راه حل : برای حل این مشکل بررسی کنید ذرات ته نشین شده و یا چیزی که مانع حرکت شناور بشود وجود نداشته باشد.

وجود مشکل در کلید درب                 

عیب یابی ماشین ظرفشویی در مشکل کلید درب بسیار مهم است. زیرا با کمی هزینه می توان یک مشکل بزرگ را حل کرد. دلیل احتمالی دیگر برای چر نشدن آب در داخل ماشین ظرفشویی وجود مشکل در کلید درب است. اگر کلید درب خراب شده باشد ماشین ظرفشویی نمی تواند از آب پر شود. قطعه ی کلید درب در پشت صفحه ی درب و در بالای آن قرار گرفته است .

راه حل : برای این که متوجه شوید آیا مشکلی در عملکرد کلید درب وجود دارد یا خیر باید ابتدا درب داخلی و بیرونی را از همدیگر جدا کنید.

پس از انجام این کار شما باید سیم ها را از کلید درب جدا کنید. اکنون با استفاده از یک مولتی متر وجود جریان را در سوییچ درب بررسی کنید و در صورت خراب بودن آن را تعویض کنید .

عیب یابی ماشین ظرفشویی : وجود مشکل در کلید شناور

تعمیر-ماشین-ظرفشویی

کلید شناور در زیر شناور قرار دارد و وقتی فعال می شود برق رسانی به شیر ورودی آب قطع می شود. این امر باعث می شود ورود آب گرم به داخل ماشین ظرفشویی متوقف شود .

راه حل : ابتدا باید عملکرد مکانیکی کلید شناور را بررسی کنید تا متوجه شوید که درست کار می کند یا نه. همچنین بررسی کنید که اتصال سیم ها به کلید شناور درست و محکم باشد.

سیم های کلید شناور را از آن جدا کنید و با استفاده از مولتی متر سالم بودن آن را بررسی کنید .

وجود مشکل در شیر تخلیه و سیم پیچ

در این مرحله از عیب یابی ماشین ظرفشویی شیر تخلیه ی ماشین ظرفشویی شما توسط یک سیم پیچ تخلیه تنظیم می شود.

اگر در عملکرد این سیم پیچ مشکلی پیش آید ممکن است مانع از عملکرد درست شیر تخلیه شود و به این ترتیب این مسئله می تواند مانع از پر شدن آب در داخل ماشین ظرفشویی شود.

سالم بودن سیم پیچ و عملکرد شیر تخلیه را بررسی کنید. اگر در پروسه عیب یابی ماشین لباسشویی، سیم پیچ خراب شده است آن را تعویض نمایید .

اگر با مشکل پر نشدن آب در داخل ماشین ظرفشویی مواجه شدید می توانید راه حل ها و نکات گفته شده را به کار بگیرید.

اما اگر فکر می کنید که بهتر است ماشین لباسشویی به صورت حرفه ای مورد تعمیر و بررسشی قرار گیرد با یک متخصص حرفه ای تماس بگیرید.

جمع بندی عیب یابی ماشین ظرفشویی

در این مقاله در مورد عیب یابی ماشین ظرفشویی اطلاعاتی را بیان کردیم. ماشین ظرفشویی کمی مانند ماشین لباسشویی کار می کند و فقط قسمت های مکانیکی آنها متفاوت است. عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی یکی از تخصص های مهم در بین رشته های فنی حرفه ای است زیرا بازار کار بسیار فعالی دارد و بسیاری از تعمیرکاران در این حوزه فعال هستند.

امروزه مردم بیش از پیش از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند و برای همین هم تعمیرکاران ماشین ظرفشویی سفارشات زیادی دریافت می کنند و درآمد قابل قبولی دارند. آموزشگاه فنی سازان با برگزار دوره های آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی هر ساله کارآموزان زیادی را روانه بازار کار می کند. دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی یک دوره عملی است که در کارگاه مجهز برگزار می شود. در اخر نیز مدرک معتبر فنی حرفه ای به کارآموزان اعطا می شود.

 

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات