بنر-آموزش-نصب-و-تعمیرات-کولر-گازی

نحوه نصب کولر گازی طی 8 مرحله ی ساده                     

نحوه نصب کولر گازی تهویه مطبوع در صورتی که توجه کافی برایش صرف نشود کار سختی خواهد بود. یک کولر گازی که به درستی نصب نشده است نه تنها دارای بازده ادنک و انرژی مصرفی بالاست، بلکه نیازمند تعمیرات و مراقبت های بیشتر نیز می باشد. در ادامه طریقه ی نصب صحیح کولر گازی طی 8 مرحله به طور کامل توضیح داده شده است. در این مقاله نحوه نصب کولر گازی را به دقت بررسی می کنیم.

کلیک کنید: دوره آموزش تعمیرات کولر گازی به صورت عملی در کارگاه مجهز و با مدرک رسمی

بنر-آموزش-نصب-و-تعمیرات-کولر-گازی

  1. انتخاب محل درست برای نصب

برای انجام درست نحوه کولر گازی باید دقت کنید که کولر گازی باید روی دیوار محکمی نصب شود که بتوان هم بخش داخلی و هم بخش بیرونی را روی آن نصب کرد. حتی اگر بخش بیرونی روی همان دیوار نصب نشود باید از یک دیوار محکم استفاده شود تا هیچ گونه لرزش و ارتعاشی به دیوار القا نشود.

همچنین، باید توجه داشته باشید که قسمت داخلی کولر گازی حتما از بالا و اطراف به اندازه ی 15 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد. فاصله ی ایده آل کولر گازی تا کف زمین نیز حدود 2 متر است.

مقاله مرتبط: نصب کولر گازی در بالکن

  1. اتصال صفحه ی نصب و ایجاد سوراخ خروجی

                            طریقه-نصب-کولر-گازی

اکنون باید صفحه ی نصب را در نقطه ای که می خواهید کولر گازی را نصب کنید روی دیوار نگه دارید. دقت کنید و صفحه را صاف نگه دارید. پس از این که به صورت کامل صفحه ی نصب را افقی و صاف نگه داشتید با استفاده از یک مداد نقاطی را که قرار است برای نصب صفحه با دریل سوراخ کنید علامت بزنید.

اکنون نقاطی را که با مداد علامت زده اید با دریل سوراخ کنید و سپس رول پلاک های پلاستیکی را داخل آن ها بگذارید. صفحه را محکم در جای خود نگه دارید و پیچ های آن را سفت کنید.

در نهایت سوراخی به قطر 7 الی 8 سانتی متر روی نقطه ی مناسبی از دیوار حفر کنید تا لوله ها و سیم ها را از داخل آن به طرف قسمت بیرونی عبور دهید .

  1. نصب قسمت داخلی کولر گازی                  

در این مرحله از نحوه نصب کولر گازی اکنون پوشش جلوی کولر را جدا کنید و کولر را بالا برده و در مقابل صفحه ی نصب نگه دارید. از داخل سوراخی که روی دیوار ایجاد کرده اید دو لوله ی مسی، لوله ی تخلیه و سیم ها را عبور دهید.

پیچ خوردگی های لوله های مسی را صاف کنید تا از خنک کنندگی کولر کاسته نشود. ترجیحاً بهتر است این چهار لوله و سیم را با چسب الکتریکی به همدیگر متصل کنید. اکنون به آرامی قسمت داخلی کولر را روی صفحه ی نصب، نصب کنید. سپس پوشش جلوی کولر را هم به آن متصل کنید .

  1. انتخاب محل مناسب برای نصب قسمت بیرونی

برای این که کولر گازی شما بهترین عملکرد را داشته باشد باید در هر طرف آن حداقل 30 الی 35 سانتی متر فضای آزاد وجود داشته باشد. همچنین از نصب آن در نقطه ای که در معرض گرد و غبار یا تابش مستقیم نور خورشید است اجتناب کنید .

  1. نصب براکت ها

نحوه-نصب-کولر-گازی-قاب-پشت             

پس از انتخاب محلی مناسب برای نصب، شروع کنید به سوراخ کردن دیوار برای نصب براکت ها. از صاف و تراز بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. با استفاده از پیچ های بست دار براکت ها را به دیوار مورد نظر متص کنید .

  1. نصب قسمت بیرونی کولر گازی

                      نصب-کمپرسور-کولر-گازی

اکنون باید دستگاه بیرونی کولر گازی را بلند کرده و آن را روی براکت ها قرار دهید؛ همزمان با این کار باید دقت کنید که کولر به گونه ای روی براکت ها قرار داده شود که سوراخ های براکت و کولر گازی روی هم قرار گیرند. پس از آن با پیچ کولر را محکم به براکت وصل کنید .

  1. سیم ها را وصل کنید                         

در این مرحله از نحوه نصب کولر گازی پوشش روی پورت های الکتریکی را باز کنید. مطابق با نمودار اتصالات در کولر گازی، سیم های برق را به قسمت بیرونی وصل کنید. برای این که از آسیب رسیدن به دستگاه جلوگیری شود حتماً باید از روی نموداری که تولید کننده ارائه داده است سیم ها را وصل کنید .

  1. اتصال لوله های مسی         

نصب-کولر-گازی

 

قبل از این که لوله های مسی را وصل کنید از یک پمپ مکش برای تمیز کردن محتویات داخل لوله ها استفاده کنید. اکنون با استفاده از آچار فرانسه لوله های مسی را به دهانه ی لوله ی مربوطه وصل کنید.

آچار فرانسه ها را محکم ببندید. اکنون هر دو شیر گاز را باز کنید.

جمع بندی نحوه نصب گولر گازی

در این مقاله نحوه نصب کولر گازی را در 8 مرحله به صورت تصویری توضیح دادیم. نصب و تعمیر کولر گازی یک تخصص حرفه ای و ارزشمند است. نصب کولر گازی یکی از حرفه های پر درآمد می باشد و فردی که بتواند انواع کولرهای گازی در انواع برندها را نصب و تعمیر کند از درآمد خیلی خوبی برخوردار خواهد بود.

دوره جامع آموزش نصب کولر گازی در آموزشگاه فنی سازان برگزار می شود و در این دوره کارآموزان با نصب انواع کولرهای گازی آشنا می شوند. این دوره در یک کارگاه کاملا مجهز و زیر نظر اساتید مجرب برگزار می شود و در انتها کارآموزان مدرک رسمی و معتبر از سازمان فنی حرفه ای کل کشور دریافت می کنند.

دوره آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی در آموزشگاه فنی سازان

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات