آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در مجتمع آموزشی فنی سازان به عنوان یکی از دوره‌های پرطرفدار شناخته شده است ، که به صورت کاملا تخصصی و ویژه ورود به بازارکار آموزش داده می شود .

این دوره ، شامل آموزش عیب یابی و تعمیر انواع بردهای لوازم خانگی ، تعمیر بردهای صنعتی ، تعمیر برد کولرگازی و تعمیرات برد پکیج دیواری و عیب یابی و تعمیر بردهای اینورتردار می شود . در این دوره عیب یابی و تعمیر 90% بردهای موجود در بازار را فرا خواهید گرفت.

آموزش تعمیرات برد ، در آموزشگاه فنی سازان صفر تا صد است و پیش نیاز خاصی ندارد. بدین معنی که آموزش از الکترونیک پایه شروع می شود تا شناسایی قطعات الکترونیک از قبیل خازن ها ، دیود و ترانزیستورها و غیره . همچنین نحوه تست و عیب یابی آنها ، و در نهایت نحوه تعویض و لحیم کاری قطعات موجود بر روی بردها را زیر نظر اساتید باتجربه به صورت کاملا عملی می آموزید.

در کلاس تعمیرات بردهای الکترونیک ، شما میزکار مخصوص به خود را خواهید داشت ، و با دستگاه ها و تجهیزاتی که مختص به خود شماست روی انواع بردها به صورت عملی آموزش می بینید. همچنین درپایان دوره با دریافت گواهینامه معتبر و قابل ترجمه به راحتی می توانید وارد بازارکار این رشته شوید . مزایای دیگر دوره تعمیرات برد شامل موارد ذیل هستند .

آموزش کاملا تخصصی از 0 تا 100

کارگاه مجهز به تجهیزات پیشرفته

پشتیبانی نامحدود پس از اتمام دوره

گواهینامه قابل ترجمه و بین المللی

ویدئو معرفی دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

پادکست معرفی دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

شهریه دوره

نام دورهشهریه عمومیشهریه خصوصی
دوره تعمیرات بردهای الکترونیک7.500.000 تومان11.000.000 تومان

فرم درخواست مشاوره

  دپارتمان‌های آموزشی فنی سازان

  دپارتمان‌های آموزشی فنی سازان

  1. آموزش مقدماتی الکترونیک پایه در تعمیرات برد الکترونیکی

  2. آموزش کار با دستگاه و ابزارهای مورد نیاز در تعمیرات برد الکترونیکی

  3. آموزش نحوه تست و عیب یابی در تعمیرات برد الکترونیکی

  4. آموزش انواع مدارهای تغذیه و پاورهای خطی و غیر خطی سوئیچینگ

  5. آموزش طریقه عیب یابی با منبع تغذیه و مولتی متر

  6. آشنایی با مدار تغذیه Inverter

  7. آموزش شماتیک خوانی و تحلیل انواع بردهای لوازم خانگی

  8. معرفی و آشنایی کامل با قطعات DIP و SMD بر روی برد الکترونیکی

  9. آموزش و معرفی انواع ICها و نحوه لحیم کاری صحیح انواع IC ها

  10. آموزش و معرفی انواع روش تست IC در مدار الکترونیکی

  11. آموزش و معرفی انواع دیتاشیت و طریقه خواندن موارد دیتاشیت

  12. معرفی قطعات الکترونیک و نحوه تست آنها

  13. آموزش و تحلیل مدارات قدرت و فرمان

  14. آموزش طریقه عیب یابی انواع برد الکترونیکی

  15. آموزش روش های تحلیل انواع مدارهای الکترونیکی

  16. آموزش طریقه تست مدارها و عیب یابی قطعات الکترونیکی

  17. آموزش عیب یابی و تعمیر برد کولرگازی و پکیج دیواری

  18. آموزش طریقه عیب یابی مدارها به روش محاسبه میزان مصرف و آمپراژ

  19. آشنایی و تحلیل مدارات تغذیه ترانسی،خازنی،سوئیچینگ

  20. آموزش انواع بردهای لوازم خانگی و بردهای اینورتردار

  سوالات متداول

  • چه بردهایی در این دوره آموزش داده می شوند؟

   انواع بردهای لوازم خانگی, انواع بردهای صنعتی, برد کولر گازی و برد پکیج و بردهای اینورتر دار.
  • آیا مدرک پایان دوره آموزش تعمیرات برد معتبر است؟

   بله , بعد از پایان دوره مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای دریافت خواهید کرد.
  • آیا آموزش تعمیرات برد به صورت عملی می باشد؟

   بله, کاملا عملی و کارگاهی آموزش داده می شود و کارآموزان روی انواع بردها کار می کنند.
  • آیا خوابگاه برای حضور کارآموزان شهرستانی دارید؟

   بله , برای رفاه عزیزان شهرستانی خوابگاه در نزدیکی آموزشگاه تدارک دیده شده.
  • مدت زمان برگزاری این دوره چقدر است؟

   بین 40 تا 45 ساعت.
  • آیا کارآموزان به صورت اشتراکی از تجهیزات استفاده می کنند؟

   خیر ، هر کارآموز میزکار مخصوص به خودش را دارد . دستگاه و تجهیزات هم برای هر کارآموز به صورت مجزا در کلاس گذاشته شده.

  نظرات کارآموزان

  آموزش تعمیرات برد الکترونیکی یکی از دوره‌های تخصصی و پرطرفدار در آموزشگاه فنی سازان است که در سال 1403 برگزار می‌شود. این دوره با هدف تربیت متخصصان ماهر در زمینه تعمیرات بردهای الکترونیکی طراحی شده است. در این دوره، کارآموزان تحت نظر اساتید مجرب و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، مهارت‌های لازم را به صورت کاملاً عملی و کاربردی فرا می‌گیرند. با ثبت نام در دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی ما، به جمع متخصصان صنعت بپیوندید و مهارت‌های پیشرفته‌ای را در تعمیرات بردهای الکترونیکی کسب کنید.

  با چند مورد از ویژگی های برتر دوره آموزش تعمیرات برد در فنی سازان:

  1. دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی، در آموزشگاه فنی سازان زیر نظربرترین اساتید تهران برگزار می شود . اساتید آموزشگاه در بازارکار این رشته مشغول به کارند . همچنین دارای تخصص بالایی در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع بردهای الکترونیکی هستند .

  2. کارگاه آموزش تعمیرات برد این آموزشگاه ، مجهز به ابزار و تجهیزات پیشرفته و روز بازار است. نحوه کار با این ابزار و وسایل را در این دوره به صورت کامل و عملی می آموزید.

  3. وجود انواع بردها در کارگاه آموزشی ، سبب شده تا کارآموزان انواع بردها را از نزدیک مشاهده کنند و به صورت عملی روی آن کار کنند .

  4.  همچنین خوابگاه برای کارآموزان شهرستان تدارک دیده شده تا نگرانی از بابت اسکان نداشته باشند.

  5.  تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری یکی دیگر از مزایای دوره آموزش تعمیرات برد است و بر برگزاری تضمینی این دوره در آموزشگاه فنی سازان اشاره دارد.

  6. پشتیبانی نامحدود پس از اتمام دوره توسط اساتید آموزشگاه سبب شده تا کارآموزان با اعتماد به نفس بالاتری وارد بازارکار شوند.

  با ثبت نام در دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی ما، به جمع متخصصان صنعت بپیوندید و مهارت‌های پیشرفته‌ای را در تعمیرات بردهای الکترونیکی کسب کنید.

    آموزش تعمیرات برد الکترونیکی  

  بازارکار و درآمد تعمیرات بردهای الکترونیکی

  در دنیای امروز، با گسترش روزافزون استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و همزمان با افزایش قیمت‌ها، تقاضا برای خدمات تعمیرات الکترونیک نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این افزایش تقاضا به طور مستقیم بر درآمد تعمیرکاران تأثیر گذاشته، به طوری که متخصصان ماهر در این حوزه قادرند درآمد قابل توجهی کسب کنند. تخصص و مهارت‌های فنی در کنار مدیریت ارتباط موثر با مشتریان کلید اصلی در افزایش درآمد در این حرفه است.

  برای دستیابی به مهارت‌های تخصصی و رقابتی در بازار تعمیرات، ضروری است که افراد در دوره‌های آموزشی معتبر شرکت کنند . همچنین پشتکار و تلاش کافی برای یادگیری تکنیک‌های پیشرفته داشته باشند. درآمد حاصل از تعمیر بردهای الکترونیکی به طور قابل ملاحظه‌ای تحت تأثیر سطح دانش فنی، تجربه عملی و تخصص شما در زمینه‌های خاص تعمیرات قرار دارد. بنابراین به روز رسانی دائمی دانش و مهارت‌ها امری حیاتی است.

  سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازارکار تعمیرات برد

  برای شغل تعمیرات برد مانند بقیه مشاغل به یک سری ابزار و وسایل نیاز داریم که هیترهویه، منبع تغذیه، مولتی متر و …. جز این ابزار و تجهیزات هستند. برای تهیه این ابزار و وسایل با جنس متوسط البته ، میتوان با حدود 15 تا 20 میلیون تومان سرمایه اولیه شروع به کار کرد. البته برای شروع به کار حتما به یک محل کار نیاز دارید که میتواند اجاره ای یا شخصی باشد که رقم اجاره در صورت اجاره ای بودن با توجه به محل آن متغیر است.

  البته خیلی از تعمیرکاران در منزل کار می کنند . آنها با تبلیغات در شبکه های اجتماعی و گذاشتن آگهی در سایت دیوار و شیپور به جذب مشتری می پردازند.

  برد الکترونیکی چیست؟

  برد الکترونیکی، ساختاری پیچیده از قطعات الکترونیکی متصل به یکدیگر از طریق سیم‌کشی دقیق است که به منظور اجرای دستورات و تأمین تغذیه الکتریکی طراحی شده‌اند. این بردها از ترکیبی از ورودی‌ها و خروجی‌های متنوع ساخته شده‌اند، که می‌توانند به شکل‌های مختلفی مانند پین‌های متصل به سوکت یا سایر اتصال‌دهنده‌ها پیکربندی شوند. مواد به کار رفته در ساخت بردهای الکترونیکی اغلب شامل فایبرگلاس یا مواد با پایه رزین است. که انتخاب ماده بستگی به تعداد و نوع قطعات نصب شده بر روی برد و نیازهای مکانیکی آن دارد.

  بردهای الکترونیکی ممکن است تک لایه یا چندلایه باشند، که لایه‌های متعدد به افزایش پیچیدگی و انعطاف‌پذیری در طراحی کمک می‌کنند. لایه‌ها معمولاً شامل مسیرهای هدایت کننده الکتریکی هستند که می‌توانند بر روی یک یا هر دو طرف برد قرار گیرند. این ساختارها کاربردهای متنوعی در دستگاه‌های الکترونیکی دارند و بخش ضروری از طراحی و ساخت انواع محصولات الکترونیکی به شمار می‌روند.

  در دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی، شرکت‌کنندگان با مبانی ساخت و طراحی این بردها آشنا شده و تکنیک‌های تخصصی تعمیر و عیب‌یابی این قطعات پیچیده را فرا می‌گیرند. این دوره تعمیرات برد الکترونیکی برای تمامی کسانی که به دنبال مهارت‌های فنی در این زمینه هستند، ضروری است.

    آموزش تعمیرات برد الکترونیکی  

  آشنایی با نحوه عیب یابی و تعمیرات بردهای الکترونیکی

  اولین قدم برای تعمیرات انواع بردهای الکترونیکی عیب یابی آن ها است . چه بسا بسیاری از تعمیرکاران کم تجربه و تازه وارد به این موضوع توجه نکرده و همواره اقدام به تعمیرات قسمتی از برد نموده که کاملا سالم است و هیچ گونه مشکلی نیز ندارد. مراکز آموزش تعمیرات برد الکترونیک سعی می کنند در ابتدا شرکت کنندگان را با نحوه عیب یابی آشنا نمایند. برای عیب یابی مدار الکترونیک باید مراحل زیر انجام گردد:

  1. اطمینان از اتصال محکم و صحیح قطعات روی برد .

  2. بررسی اتصال صحیح تراشه ها و قطعات بر روی برد الکترونیکی.

  3. بازرسی دقیق برد از نظر کثیفی و وجود ذرات خارجی.

  4. بررسی اتصالات سیمی.

  5. بازرسی قسمت های مختلف مدارالکترونیکی از نظر شکستگی و سوختگی.

  همواره عیب یابی بردهای الکترونیکی به دقت بسیار بالایی نیاز دارد زیرا وجود حتی یک ترک بسیار ریز و کوچک درآن موجب اختلال در عملکرد بردها می شود. بسیاری از تعمیرکاران از ابزار مخصوص نظیر ذره بین پیشرفته و حتی میکروسکوپ برای عیب یابی برد الکترونیکی استفاده می نمایند. معمولا در دوره آموزش تعمیر برد در رابطه با عیب یابی و شناسایی قطعات خراب بسیار بحث خواهد شد. زیرا عیب یابی به عنوان مهم ترین اصل در آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی محسوب می شود.

  در دوره تعمیرات برد آموزشگاه فنی سازان همواره برای کسب تجربه توسط کارآموزان و بالا بردن دانش فنی آنها، عیب یابی چندین مدل از مدارهای الکترونیکی به صورت عملی و کاملا تجربی توسط کارآموزها انجام می شود.

  راهنمای تشخیص خرابی برد در آموزش تعمیرات برد

  برای تشخیص خرابی برد در ابتدا باید به نوع کارکرد برد و نحوه ی کارکرد آن توجه کرد. اینکه بدانیم بردی که در اختیار داریم از چه قسمت هایی تشکیل شده و چگونه کار می کند ، با توجه به نوع دستگاه و عملکرد آن می توانیم تشخیص ساده تری داشته باشیم. برای مثال برای بردهای تغذیه می توان از روی روشن شدن و یا نشدن آن و یا سوختگی قطعات اولیه و یا ثانویه مدار به خرابی آن پی برد.

  مراحل تعمیر بردهای الکترونیکی

  مراحل تعمیرات برد با توجه به نوع دستگاه مشخص می شود . ولی در حالت کلی می توان یک الگوریتم را که به صورت عمودی برای بیشتر بردها پاسخ می دهد را اجرا کرد.

  در ابتدا اطلاع از نوع و اسم دستگاه و چگونگی کارکرد آن و سپس اطلاع از نوع خرابی برد به طور مثال می توان از مشتری اطلاعات گرفت که کدام قسمت دستگاه کار نمی کند و یا اینکه دستگاه چگونه ایراد پیدا کرده است.

  در مرحله بعدی اطلاع از محل ورودی و خروجی برد و مقدار ورودی و خروجی آن. به طور مثال اگر برد منبع تغذیه دچار مشکل شده ابتدا به ورودی و خروجی برق آن و بعد به مقدارآن باید توجه کرد.

  سپس با توجه به نوع دستگاه و نوع خرابی برد می توان روی برد محلی که احتمال خرابی در آن بیشتر از بقیه است را تشخیص داد و قطعات آن محل را تست کرد.

    آموزش تعمیرات برد الکترونیکی  

  تجهیزات مورد نیاز در آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

  در دوره‌های آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی آموزشگاه فنی سازان، از تجهیزات مدرن و پیشرفته مانند: آمپرمتر، ولت متر، اهم متر، مولتی متر و اسیلوسکوپ با کنترل دقیق استفاده می‌شود. این ابزارها به کارآموزان کمک می‌کنند تا در عملیات تعمیر و عیب‌یابی بردها به دقت و کارایی بالایی دست یابند. در ادامه هر کدام از این تجهیزات را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  آمپرمتر

  در مدارهــا از آمپرمتر برای اندازه گیری جریان اســتفاده می شــود. آمپرمتر ســری در مدار قرار می گیرد. امروزه یک دســتگاه مولتی متر می تواند هر سه کمیت ولتاژ، جریان و مقاومت را اندازه گیری کند.

  ولت متر

  در مدارهــا از ولت متــر بــرای اندازه گیری ولتاژ اســتفاده می شــود. ولت متر به صــورت موازی در مدار قــرار می گیرد.

  اهم متر

  در مدارهــا از اهم متر برای اندازه گیری مقاومت اســتفاده می شــود. برای این منظور اهم متر را به دو ســر مقاومت وصل می کنند.

  مولتی متر

  در اغلــب کارگاه ها از وســیله ای به نام «مولتی متر» یا «آوومتر» اســتفاده می شــود. این وســیله قادر به اندازه گیری کمیتی مانند ولتاژ، جریان و مقاومت است. امروزه مولتی متر دیجیتالی فراوان تر، ارزان تر و مرغوب تر از مولتی متر عقربه ای اســت. لذا در اجرای آزمایش ها از مولتی متر دیجیتالی استفاده می کنیم.

  اسیلوسکوپ

  وســیله ای که در آزمایشــگاه برای مشــاهده شــکل موج به کار می رود، اسیلوسکوپ است.

  با شرکت در دوره آموزش تعمیرات بردالکترونیک در آموزشگاه فنی سازان ، به عنوان یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای وارد بازارکار پردرآمد این رشته شوید.

   

  5 دیدگاه برای آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

  1. آرش

   سلام خواستم تشکر کنم بابت آموزش تعمیرات برد که خیلی عالی برگزار شد و تمام نکات توسط استاد گفته شد. تعداد زیاد برد هم که در اختیار ما بود به آموزش عملی واقعا کمک کرد

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بسیار خوشحالیم که از دوره تعمیرات برد راضی بودید. موفق باشید.

  2. علی

   من کلاس تعمیرات لوازم خانگی رو شرکت کردم همه چیز عالی بود خواستم بدونم برای کلاس تعمیرات برد هم کلاس های پنج شنبه و جمعه هم دارید شرکت کنم.

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بله

  3. علی

   خواستم بدونم برای کلاس تعمیرات برد هم کلاس های پنج شنبه و جمعه هم دارید شرکت کنم.

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بله، در صفحه تاریخ برگزاری دوره‌ها در سایت می توانید تاریخ و روز و ساعت برگزاری کلاس‌ها را مشاهده کنید.

  4. کاظم

   بسیار عالی ، آموزش تعمیرات برد هم عملی بود هم صفر تا صد

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بسیار خرسندیم از نظر شما. موفق باشید.

  5. علی دهقان

   سلام برای کولرگازی هم دوره دارید؟

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دوره های پرطرفدار