آموزش سیم پیچی

دوره آموزش سیم‌پیچی موتورهای الکتریکی در آموزشگاه فنی سازان، یک دوره عملی است که به آموزش جامع موتورهای تک فاز و سه فاز می‌پردازد و شامل موتورهای سنکرون، آسنکرون و دیگر انواع موتورهای صنعتی است. همچنین در این دوره، سیم پیچی پمپ‌های آب و دینام کولر نیز آموزش داده می شود. آموزشگاه فنی سازان با استفاده از تجهیزات پیشرفته و به‌روز، به همراه اساتید مجرب، زمینه‌ای ایده‌آل برای فراگیری و ورود به بازار کار را فراهم آورده است.

این دوره شامل آموزش‌های عملی در کارگاه‌های مجهز است که در آنها، کارآموزان با مراحل مختلف سیم‌پیچی، از جمله نحوه سربندی و محاسبه تعداد دور سیم، آشنا می‌شوند. به علاوه، دانش‌آموزان در این دوره یاد می‌گیرند چگونه از سیم مسی استفاده کنند و موتورهای الکتریکی را به صورت کاربردی سیم‌پیچی نمایند. این تجربیات عملی به آنها کمک می‌کند تا با اطمینان و مهارت لازم برای انجام دادن وظایف مختلف در بازار کار آماده شوند.

مهندسی معکوس در سیم پیچی انواع موتورها (بازپیچی) به صورت عملی آموزش داده می شود. قابل ذکر است که آموزشگاه فنی سازان تنها برگزارکننده دوره آموزش سیم پیچی آرمیچر و بالشتک در تهران است.

آموزش کاملا تخصصی از 0 تا 100

کارگاه مجهز به تجهیزات پیشرفته

پشتیبانی نامحدود پس از اتمام دوره

گواهینامه قابل ترجمه و بین المللی

ویدئو معرفی دوره آموزش سیم پیچی

پادکست معرفی دوره آموزش سیم پیچی

شهریه دوره

نام دورهشهریه عمومیشهریه خصوصی
دوره سیم پیچی الکتروموتورها9.000.000 تومان14.000.000 تومان
دوره سیم پیچی آرمیچر و بالشتک9.000.000 تومان14.000.000 تومان

فرم درخواست مشاوره

  دپارتمان‌های آموزشی فنی سازان

  دپارتمان‌های آموزشی فنی سازان

  دوره سیم پیچی الکتروموتورها

  1. آموزش مباحث اولیه پایه برق

  2. موزش و تعریف مغناطیس و اصول کار کردن آن

  3. معرفی انواع موتورهای الکتریکی از نظر ساختمان، کارکرد و سنکرون و آسنکرون

  4. آموزش نحوه کارکرد و گردش موتورهای الکتریکی

  5. بررسی اجزای الکتریکی و مکانیکی موتورها

  6. آموزش انواع سیم بندی متحدالمرکز وحلزونی

  7. آموزش پلاک خوانی موتورها

  8. آموزش عملی سیم پیچی موتورهای تکفاز و سه فاز

  9. آموزش محاسبات و فرمول های مورد نیاز سیم پیچی

  10. آموزش سیم پیچی موتور و دینام کولر

  11. آموزش محاسبه قطر سیم در سیم پیچی موتورها

  12. آموزش محاسبه تعداد دور سیم در سیم پیچی موتورها

  13. آموزش اصول عایق کاری زیر و رو

  14. آموزش کلاف گیری با بوبین پیچ

  15. آموزش کار با میکرومتر وکولیس

  16. آموزش نحوه جا زدن کلاف داخل شیار استاتور

  17. آموزش نحوه سربندی موتورهای سه فاز

  18. آموزش سیم پیچی پمپ آب

  19. آموزش نحوه قرارگیری سرسیم ها در تخته کلمپ

  20. آموزش و بازبینی موتورهای سوخته (مهندسی معکوس)

  21. معرفی انواع موتورهای تک فاز و سه فاز

  22. آموزش موتورهای تک فاز استارت موقت و استارت دائم

  23. آموزش کاملا عملی الکتروموتورها

  24. آموزش صفر تا صد نحوه سیم پیچی و سربندی ها

  دوره سیم پیچی آرمیچر و بالشتک

  1. آموزش مباحث اولیه پایه برق

  2. آموزش و تعریف مغناطیس و اصول کار کردن آن

  3. معرفی انواع موتورهای الکتریکی از نظر ساختمان

  4. آموزش وبررسی نحوه کارکرد و گردش موتورهای الکتریکی

  5. بررسی اجزای الکتریکی و مکانیکی موتورها

  6. آموزش انواع سیم بندی آرمیچرها

  7. آموزش پلاک خوانی موتورها

  8. آموزش سیم پیچی موتور جاروبرقی

  9. آموزش بازپیچی آرمیچر و بالشتک ها

  10. ترسیم دیاگرام گسترده برای موتورهای یونیورسال

  11. آموزش نحوه تعویض زغال ها و تنظیم آن

  12. آموزش نحوه عیب یابی در موتورهای یونیورسال

  13. آموزش و رعایت اصول عایق کاری زیر و رو

  14. آموزش کلاف گیری و نحوه سیم بندی

  15. آموزش کار با میکرومتر وکولیس

  16. مقدمه ای بر موتورهای دو سرعته دالاندر

  17. نحوه سیم بندی موتورهای دالاندر

  18. آموزش سر بندی موتورهای دالاندر

  19. راه اندازی انواع موتورهای سه فاز و موتورهای دالاندر

  20. آموزش عملی سیم پیچی آرمیچر و بالشتک

  21. اموزش سیم پیچی بالابر شیشه خودرو

  22. آموزش عایق کاری

  23. آموزش سیم پیچی موتور ماشین لباسشویی

  24. اصول سیم پیچی و جازدن سیم پیچ ها

  25. آموزش صفر تا صد آرمیچر و بالشتک ها

  26. آموزش عایق کاری و اتصالات و سربندی و بستن کابل

  سوالات متداول

  • آیا مدرک پایان دوره معتبر است؟

   بله، بعد از پایان دوره مدرک معتبر و بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای صادر خواهد شد.
  • مدت دوره چند ساعت می باشد؟

   مدت دوره 30 ساعت است.
  • کلاسها در چه روزهایی برگزار می شوند؟

   کلاس ها هم طی هفته و هم آخر هفته برگزار می شوند.
  • آیا خوابگاه تدارک دیده اید برای افرادی که از شهرستان شرکت می کنند؟

   بله، خوابگاه هم تدارک دیده شده است.

  نظرات کارآموزان

  آموزش سیم پیچی موتورهای الکتریکی شامل آموزش موتورهای تک فاز و سه فاز می شود. در این دوره آموزش موتورهای سنکرون و آسنکرون و انواع موتورهای صنعتی دیگر آموزش داده می شود . موتور و دینام کولر ، پمپ آب و شناور نمونه هایی از این موتورها هستند. آموزشگاه فنی سازان با استفاده از تجهیزات روز بازار و بهرمندی از اساتید باتجربه زمینه را جهت ورود به بازارکار پس از این دوره فراهم آورده است .

  دوره سیم پیچی موتور بصورت کاملا عملی برگزار می شود . آموزش صفر تا صد است و مباحث مبتدی تا پیشرفته در این دوره تدریس می شود. در کارگاه مجهز آموزش می بینید و سیم پیچی با سیم مسی انجام می شود . نحوه سربندی و طریقه محاسبه تعداد دور سیم را می آموزید. در پایان دوره سیم پیچی با دریافت گواهینامه معتبر و بین المللی براحتی می توانید وارد بازارکار شوید . همچنین پشتیبانی نامحدود پس از دوره را نیز خواهید داشت.

  آموزش سیم پیچی 100% تضمینی ویژه بازارکار 1403 با هدف تربیت نیروی متخصص و آماده به کار در بازار صنعت برگزار می‌شود. با بهره‌مندی از تجهیزات روز و اساتید باتجربه، دوره‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که کارآموزان بتوانند پس از اتمام دوره، به راحتی وارد بازارکار شوند و نیازهای صنایع مختلف را برطرف کنند.

  آشنایی با نحوه و آموزش سیم پیچی موتورهای تک فاز و سه فاز

  آموزش سیم پیچی موتورهای تک فاز و سه فاز جز بهترین موارد در رشته مهندسی برق و حوزه ی ماشین های الکتریکی می باشد . که نیاز به قدرت تجسم فضایی، ظرافت و دقت فراوانی دارد . شاید این مباحث درابتدا کمی دشوار و پیچیده به نظر آید اما در نهایت پس از یادگیری و کسب تجربه های بیشتر، جذابیت این مقوله به وضوح نمایان می گردد،ضمنا توصیه میکنیم پس از فراگیری و مطالعه مطالب مربوط به بخش تئوری آموزش سیم پیچی موتورهای تک فاز و سه فاز، به منظور تثبیت آموخته های خود حتما دوره های عملی را نیز بگذرانید. موتورهای سه فاز بخش عظیمی از انرژی مکانیکی کارخانه ها و کارگاههای تولیدی را فراهم می‌کنند.

    آموزش سیم پیچی

  آشنایی با نحوه سیم پیچی موتورهای تک فاز و سه فاز

  آموزش سیم پیچی موتورهای سه فاز بیشتر در مراکز صنعتی مورد اهمیت قرار میگیرد . عموما کمتر پیش می آید که در چنین مراکزی از موتورهای تک فاز استفاده شود. با اینکه موتورهای تک فاز دارای مزایای فراوانی از قبیل ارزان بودن، نداشتن تجهیزات اضافی جهت راه اندازی، تولید توان بیشتر در حجم های یکسان، و همچنین قابلیت کنترل، تعمیر و نگهداری هستند، اما به منظور استفاده در مراکز بزرگ صنعتی چندان مناسب نیستند. به دلیل عدم دسترسی به برق سه فاز در اماکن مسکونی به ناچار از موتورهای تک فاز استفاده می شود. دراین محتوای آموزشی قصد داریم تا اصول و قواعد مربوط به آموزش سیم پیچی موتورهای تک فاز و موتورهای سه فاز را معرفی و تشریح نماییم. بهتر است در آغاز به منظور بررسی سیم پیچی موتورهای تک فاز و سه فاز، تعاريف و محاسبات اوليه را به اختصار بیان کنیم.

  الف) تعداد شیار(z): تعدا شیارهای داخل پوسته موتور که قابل شمارش می باشند.

  ب) تعداد فازها (m): تعداد فازهای شبکه برقی که به موتور اتصال داده میشود و عمدتا برای آموزش سیم پیچی موتورهای تک فاز  m=1 و برای موتورهای سه فاز  m=3است.

  پ) تعداد قطب های موتورها (p): اصولا تعداد قطب ها جهت سیم پیچی موتورهای تک فاز و سه فاز از پیش تعین شده می باشد. اما چنانچه مشخص نباشد میتوان از روی سرعت روتور که بر روی پلاک حك شده است تعداد قطب ها را تعيين كرد. همواره از روی مقدار سرعت روتور كه کمتر از سرعت سنکرون است تعداد قطب لازم برای آموزش سیم پیچی موتورهای تک فاز و سه فاز قابل حصول است.

  ت) گام قطبی(y):  تعداد شیارهایی از سطح استاتور که توسط یک قطب پوشانده میشود را گام قطبی می نامند . که برای آموزش سیم پیچی موتورهای سه فاز و تک فاز از رابطه زير قابل محاسبه است.

  و چندین تعریف دیگر که بهتر است از منابع و مراجع کامل موتورهای سه فاز و تکفاز مطالعه گردند. دقت داشته باشید که موتورهای سه فاز در قالب یکی از دو نوع گام کامل و یا گام کسری سیم پیچی می شوند . که در اینجا به تفکیک هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم.

    آموزش سیم پیچی

  معرفی شغل سیم پیچی الکتروموتور و آرمیچر 

  عمده لوازم الکترونیکی مانند: یخچال، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و سایر لوازم الکترونیکی دارای موتور الکتریکی می باشند. به علاوه در صنعت نیز ماشین آلات و دستگاه های مختلف همگی دارای موتور می باشند. موتور دستگاه مانند قلب دستگاه عمل می کند ، با انجام کار، نیروی الکتریکی دستگاه را تامین می کند. یک متخصص سیم پیچی باید قادر باشد انواع موتورهای الکتریکی را سیم پیچی کند.

  برای تعمیر موتورهای الکتریکی باید روی بحث سیم پیچی انواع موتورها مسلط باشید. برای سیم پیچی موتورهای الکتریکی کمی به محاسبات نیاز دارید . تا قطر و جنس سیم و همینطور عایق آن را تعیین کنید. البته این محاسبات ساده هستند و با آموزش های اصولی براحتی از پس آن بر خواهید آمد. شغل سیم پیچی یک شغل کاملا تخصصی می باشد . لذا نیاز است که مهارت ها و اطلاعات خود را همیشه بروز نگه دارید.

  با شرکت در دوره آموزش سیم پیچی الکتروموتورها در آموزشگاه فنی سازان می توانید این مهارت را کسب کنید . دوره آموزش سیم پیچی آرمیچر نیز در آموزشگاه فنی سازان برگزار می شود.

  بازار کار شغل سیم پیچی الکتروموتور

  با توجه به گستردگی استفاده از موتورهای الکتریکی، بازارکار تعمیرات این موتورها نیز رونق گرفته است. موتورهای الکتریکی همگی دارای سیم پیچی هستند. مهمترین دلیل سوختن یا نیم سوزشدن موتورهای الکتریکی، بروز مشکل برای سیم پیچی این موتورهاست . در مجموع بازارکار این رشته وضعیت مناسبی دارد . بازارکار سیم پیچی پررونق است و کسب درآمد بالایی دارد.

    آموزش سیم پیچی

  سرمایه لازم برای ورود به بازار کار سیم پیچی الکتروموتور

  برای ورود به بازارکار سیم پیچی الکتروموتورها باید ابتدا آموزش ببینیم. برای آموزش حرفه ای و ویژه بازارکار باید هزینه کنید. البته این هزینه چشمگیر نیست. در مقابل مهارت ها و فرصت های شغلی که بدست می آورید بسیار ناچیز است. توصیه ما به شما این است که برای آموزش و بروز کردن دانش و مهارت خود حتما هزینه کنید. هر مقدار پولی که هزینه آموزش کنید تبدیل به تخصص شده و چندین برابر آن به شما بر می گردد. در مرحله بعدی باید برای تهیه تجهیزات و ابزارکار خود اقدام کنیم. باید سعی کنید این ابزاری با بهترین کیفیت ممکن انتخاب کنید زیرا قصد دارید همیشه با آنها کار کنید.

  چگونه وارد بازار کار شغل سیم پیچی الکتروموتورها شویم؟

  ورود به بازارکار سیم پیچی به دو روش امکان پذیر است. روش اول که یک روش سنتی است این است که در ابتدای کار بعنوان یک کمک دست، کنار یک فرد متخصص شروع بکار کنید . این روش به شما کمک می کند به تدریج مهارت سیم پیچی را فرا بگیرید . این پروسه شاید دو یا سه سال به طول بیانجامد.

  روش دوم باعث می شود شما سریعتر به درآمد برسید . همچنین در مدت کوتاهی به یک متخصص تبدیل شوید . و آن اینکه در ابتدای کار آموزش ببینید . اگر در دوره آموزش سیم پیچی الکتروموتور در آموزشگاه فنی سازان شرکت کنید به راحتی قادر خواهید بود مهارت هایی که قرار است در چند سال فرا بگیرید را در یک دوره کوتاه مدت و فشرده فرا گرفته تا در سیم پیچی انواع موتورها مسلط شوید. در این شرایط می توانید به صورت مستقل وارد بازار کار شوید . میتوانید در یک شرکت یا کارگاه سیم پیچی استخدام شوید . در اینصورت ضمن کسب تجربه در حین کار، خیلی زود به درآمد بالا برسید.

  مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای سیم پیچی الکتروموتورها

  دلیل بسیاری از افراد که برای شرکت در دوره آموزشی و دریافت مدرک فنی حرفه ای اقدام می کنند چیست . آنها قصد دارند با استفاده از این مدرک ویزای کاری گرفته و مهاجرت کنند . کشورهای توسعه یافته در سال های اخیر بدلیل کمبود نیروی کار به استخدام نیرو از کشورهای دیگر روی آورده اند. کشورهایی مانند کشورهای در حال توسعه مثل ایران، پاکستان و هند . شرایط مهاجرت برای این افراد کاملا مهیاست زیرا به تخصص آنها در کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، استرالیا و کشورهای اروپایی نیاز است.

    آموزش سیم پیچی آرمیچر

  نحوه دریافت مدرک قابل ترجمه و بین المللی سیم پیچی چگونه است؟

  باید ابتدا در دوره آموزش سیم پیچی الکتروموتور و آرمیچر در آموزشگاه فنی سازان شرکت کنید . مهارت ها و دانش لازم را کسب کنید . زمانی که تخصص لازم را در زمینه سیم پیچی پیدا کردید از جانب آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی میشوید . سپس در آزمون مربوط به رشته سیم پیچی شرکت می کنید. با قبولی در این آزمون می توانید مدرک بین المللی و قابل ترجمه را دریافت کنید.

  چرا باید در دوره سیم پیچی الکتروموتور و آرمیچر آموزشگاه فنی سازان شرکت کنم؟

  آموزشگاه فنی سازان یکی از آموزشگاه های فنی حرفه ای معتبر در کشور است. که دوره آموزش سیم پیچی الکتروموتور و آرمیچر را برگزار می کند. در این دوره تمام مهارت ها به شکل عملی و اصولی به کارآموزان آموزش داده می شود . بطوریکه بعد از دوره کارآموزان قادر خواهند بود انواع مشکلات رایج موتورهای الکتریکی را عیب یابی و سیم پیچی را به شکل صحیح انجام دهند. سرفصل های این دوره کاملا مطابق با نیازهای بازارکار است و اساتید دوره کاملا روی نحوه یادگیری مهارت ها نظارت دارند.

   

  3 دیدگاه برای آموزش سیم پیچی

  1. رضا

   سلام من واقعا از دوره سیم پیچی راضی بودم به دوستان دیگه معرفیتون میکنم که چقدر فوق العاده هستید.

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    خوشحالیم که از دوره آموزش سیم پیچی راضی بودید. موفق باشید .

  2. علی

   سلام دوره سیم پیچی الکتروموتور و آرمیچر با هم برگزار میشه یا دو دوره جدا هست .

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    دو دوره جدا از هم هستند. جهت اطلاعات بیشتر با آموزشگاه تماس بگیرید.

  3. عبدالله یاری

   من در دوره سیم پیچی شما شرکت کردم و در آزمون فنی حرفه ای هم شرکت کردم و قبول شدم خواستم از زحمات شما تشکر کنم.

   • مدیر سایت

    درود بر شما
    بسیار مفتخریم که در بخشی از مسیر موفقیت شما سهیم بودیم.

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دوره های پرطرفدار