محاسبات لبه

Socionext قدم جدیدی

را برای محاسبات لبه با استفاده از دستگاه های پیشرفته بر می دارد

به تازگی سیستم Socionext با گروه فناوری Foxconn و Optix نتورک همکاری کرده تا یک راه حل جدید برای محاسبات لبه، BOXiedge تولید کند ولی باید بدانید که چه چیزی این سرور محاسباتی چند هسته ای و حاشیه ای را هدایت می کند و چگونه SoC آن به روند محاسبات لبه اشاره می کند؟

همکاری BOXiedge در توسعه و محاسبات لبه

رایانش ابری معایب مختلفی را نیز به همراه دارد که می توان به تاخیر، آسیب پذیری امنیتی و اتصال به شبکه غیر قابل اعتماد اشاره کرد و این معایب باعث به وجود آمدن محاسبات لبه شده است. محاسبات لبه به دستگاه هایی که به اینترنت اشیاء مجهز هستند، اجازه می دهد الگوریتم های هوش مصنوعی را که آموزش دیده اند، اجرا کنند.

محاسبات لبه

BOXiedge

Socionext ادعا می کند که BOXidege یکی از این راه حل های محاسباتی است.

دستگاه بدون فن شامل یک مینی سرور 24 هسته ای است که از 30 وات پاور استفاده می کند.

BOXiedge برای برنامه های محاسبات لبه طراحی شده است که به هوش مصنوعی نیاز دارند که می توان به اتوماسیون کارخانه، خرده فروشی، کشاورزی و بهداشت دیجیتال اشاره کرد.

با استفاده از هسته های زیادی در یک سیستم محلی که قادر به اجرای الگوریتم های هوش مصنوعی است، کاربران نیازی به تکیه بر یک اتصال اینترنتی پایدار و مطمئن نخواهند داشت.

داده های حساس نیز به صورت لوکال / محلی در سرور ذخیره می شوند و امنیت را به حداکثر می رسانند.

یک نگاه عمیق تر به پردازنده که BOXidege را هدایت می کند، ممکن است نشان دهد که چگونه فضایل محاسبات لبه در طراحی سخت افزار منعکس شده است و باعث می شود کارها در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد.

تراشه SynQuacer SC2A11

SynQuacer SC2A11 یک بازوی 24 هسته ای، 64 بیتی بازوی Cortex-A53 است که در یک گیگاهرتز قرار دارد. SoC شامل سه سطح حافظه پنهان با 4MB L3، DDR4 RAM، PCIe و LAN است.

محاسبات لبه

تراشه SC2A11

این تراشه همچنین شامل IO های مختلفی از جمله UART، I2C و GPIO است.

هر هسته دارای دو پردازنده است که دو سطح حافظه نهان است و در حالی که از حافظه نهان L3 در اتصالات با تمام هسته ها استفاده می شود اما SC2A11 مقیاس پذیر است و از 64 دستگاه به صورت موازی پشتیبانی می کند و بهتر است بدانید که تعداد کل هسته احتمالی آن 536 است.

SC2A11 برای کارایی انرژی W5 طراحی شده است که با هدف استفاده از سرورها، کاربردهای صنعتی و کاربردهای محاسبات لبه انجام می شود.

محاسبات لبه

نحوه پردازش SC2A11

اینطور که به نظر می رسد، بسیاری از هسته ها اجازه دارند تا مقادیر زیادی از داده ها به طور همزمان پردازش کنند.

SC2A11 در بسته BGA درب فلزی قرار دارد و اندازه آن 30 میلی متر در 30 میلی متر است.

چندین ویژگی امنیتی نیز در SC2A11 از جمله OPAL و یک پردازنده اترنت یکپارچه شده است.

صفحه ارزیابی شامل SC2A11 با چند اسلات حافظه DDR4 و انواع مختلف I / O است.

آیا روند پیشرفت محاسبات لبه بر طراحی سخت افزار تاثیر خواهد گذاشت؟

میکروکنترلرها اغلب برای پردازش یک کار واحد آماده هستند.

SC2A11، با این حال، نشان می دهد که میکروکنترلرها ممکن است جهت جدیدی به خود بگیرند و طرح های چند هسته ای در خود به وجود بیاورند، در حالی که SC2A11 نمونه ای چشمگیر از SoC چند هسته ای است اما نشان می دهد که چگونه طراحی ها تحت تاثیر محاسبات لبه قرار می گیرند.

محاسبات لبه

برد تراشه SC2A11

تقاضا برای سیستم های ایمن تر و دستگاه های با دیلی پایین / تاخیر پایین بر کاربرد طرح های موازی تاکید دارد، پس باید دانست که این احتمال وجود دارد که این تمرکز روی امنیت و تاخیر، روی میکروکنترلرهای آینده از جمله میکس کردن چندین پردازنده مختلف و پردازنده های هوش مصنوعی تاثیر بگذارد.

محاسبات لبه

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات