آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری

آموزش عملی توسط اساتید مجرب

پشتیبانی کارآموزان حتی پس از اتمام دوره

کارگاه های با تجهیزات مخصوص بازار کار

ثبت نام کنید
 

آموزش نصب وتعمیرات پکیج های دیواری یکی از دوره های پرطرفدار تاسیسات می باشد که در آن با نصب و راه اندازی پکیج های دیواری پر کاربرد در بازار و نحوه تعمیرات آن به طور کامل آشنا می شوند. لذا از این رو مجتمع آموزشی فنی سازان با استفاده از تجهیزات به روز و اساتید مجرب در این حوزه تلاش دارد تا کارآموزان را از لحاظ عملی و تئوری آماده سازد تا در بازار کار کارآمد باشند.


افرادی که علاقمند هستند در دوره آموزش نصب وتعمیرات پکیج های دیواری شرکت کنند، می توانند در این صفحه سرفصل هایی که در این دوره آموزشی تدریس می شود را مطالعه کنند و با کسب اطلاعات کامل اقدام به ثبت نام در این دوره نمایند. فنی سازان سعی دارد، دوره آموزش نصب وتعمیرات پکیج های دیواری را به صورت کامل و بی نقص برگزار کند تا کار آموز بدون هیچ مشکلی بتواند در بازار کار، با مجوز رسمی فعالیت نماید.

ویژگی های منحصر به فرد فنی سازان:

سرفصل های دوره نصب وتعمیرات پکیج دیواری

 • 1-آموزش ومعرفی انواع برند پکیج دیواری و شوفاژ و مقایسه آنها با یکدیگر
 • 2-آموزش و معرفی برندهای پرکاربرد در بازار و نحوه نصب و راه اندازی آنها
 • 3-آموزش نحوه ایجاد آبگرم در پکیج به صورت مدار باز
 • 4-آموزش ومعرفی اجزای تشکیل دهنده پکیج دیواری و نحونه تست آنها
 • 5-آموزش طریقه محاسبه انتخاب پکیج مناسب برای مکان های مختلف
 • 6-آموزش نحوه رسوب زدایی از دیواره پکیج واتصالات
 • 7-آموزش طریقه نصب پکیج و نحوه اتصال بندی رادیاتورها
 • 8-آموزش طریقه سرویس کاری درانواع پکیج های قدیمی
 • 9-آموزش طریقه تعمیر سیستم جرقه زن و محفظه احتراق و سایر المان های پکیج
 • 10-آموزش طریقه راه اندازی پکیج و نحوه هواگیری آن
 • 11-آموزش طریقه تعمیر نمودن لوله های معیوب ورودی وخروجی
 • 12-آموزش طریقه تعمیر نمودن انواع شستی های مختلف پکیج دیواری و تعویض آنها
 • 13-آموزش طریقه تعمیر نمودن انواع مشعل و ترموستات پکیج
 • 14-آموزش طریقه تعمیر نمودن انواع مختلف کنترل پنل پکیج
 • 15-آموزش تعمیر انواع مختلف مبدل حرارتی پکیج
 • 16-و پاسخ به تمامی سوالاتی که در ذهن شما می باشد.

تعرفه ثبت نام در دوره نصب و تعمیرات پکیج دیواری

 

1.600.000

 • دوره تعمیرات پکیج دیواری


  شهریه عادی


1.800.000تومان

 • دوره تعمیرات پکیج دیواری


  شهریه خصوصی


مراحل ثبت نام در فنی سازان

آموزش تعمیر موبایل1

ارسال درخواست مشاوره (رایگان)

ارسال درخواست مشاوره و یا تماس تلفنی با مجتمع فنی سازان. مشاوران ما راهنمای شما خواهند بود.
آموزشگاه معتبر2

ثبت نام و تعیین زمان برگزاری

دوره های آموزشی متناسب با زمان شما برگزار خواهند شد (حتی در روزهای تعطیل)
مدرک فنی و حرفه ای3

برگزاری کلاس آموزشی

در مجتمع فنی سازان ، کلاس ها کاملا متناسب با بازار کار همراه با تجهیزات کامل برگزار خواهند شد.
آموزش فنی و حرفه ای4

اتمام دوره و پیشنهاد ویژه !

پس از اتمام دوره از ما پیشنهاد ویژه بخواهید! همواره در کنار شما هستیم.

آدرس مجتمع فنی سازان

تهران، میدان انقلاب، خیابان انقلاب، ابتدای خیابان وصال شیرازی، بن بست روزبه، پلاک۱، طبقه دوم

تلفن ثابت:

021-66470459

تلفن همراه:

09124047992

سوالات متداول

1مدت دوره چند ساعت می باشد؟
تا زمانی که خود کارآموزان از لحاظ فنی و تئوری به حد قابل قبول رسیده باشند
2آیا مدرک معتبر است؟
مدرک آموزشگاه داده میشود و در صورت تمایل کارآموزان معرفی به فنی و حرفه ای انجام خواهد شد.
3در یک روز برگزار می شود یا چند روز؟
کلاس ها هم به صورت مدت دار و هم یک روزه برگزار میشود. ویژه کارآموزهای شهرستان و شاغلین
4آیا خوابگاه تدارک دیده اید برای افرادی که از شهرستان شرکت می کنن؟
خوابگاه هم تدارک دیده شده است.

یک از موارد مهم در تعمیرات رسوب زدایی پکیج

رسوب زدایی پکیج در زمانی که در دیواره و یا لوله ها و قطعات مختلف پکیج به علت سختی آب مصرفی موجود به وجود می‌آید نمود پیدا می‌کند. از جمله شایع ترین مشکلاتی که در پکیج های مختلف دیواری به وجود می آید ایجاد رسوب در قطعات مختلف و دیواره این دستگاه پر کاربرد می باشد. در صورتی که در زمان مناسب و مورد نظر نسبت به رسوب زدایی پکیج اقدام نگردد به دستگاه آسیب های جدی وارد شده و خسارات جبران ناپذیری ایجاد می گردد که در نتیجه شخص صاحب دستگاه مجبور است هزینه های بسیار زیادی را برای تعمیر اساسی پکیج پرداخت نماید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در مورد رسوب زدایی پکیج و نحوه آن به دست بیاورید:

رسوب زدایی پکیج

از جمله مهمترین اقدامات ضروری که در طی استفاده از انواع مختلف پکیج های دیواری باید صورت پذیرد اسید شویی و همچنین رسوب زدایی پکیج می باشد لازم است تا به این فرایند ها قبل از راه انداختن شوفاژ ها توجه شود از جمله مهمترین نشانه هایی که رسوب گیری رادیاتور و همچنین رسوب زدایی پکیج را می طلبد در زمانهایی است که آب گرم از فشار کافی برخوردار نبوده و همچنین برای این که دمای آب گرم به حد مورد نظر ما برسد باید زمان زیادی را سپری نماییم. فرایند رسوب زدایی پکیج همچنین رادیاتورها با استفاده از افراد متخصص و مجرب به صورت کاملاً تخصصی انجام گردد در صورتی که افراد معمولا افرادی که دارای تجربه و تخصص کافی در زمینه رسوب زدایی پکیج نیستند بین الملل اقدام نمایند خسارات جبران ناپذیر و هزینه‌های زیادی به وجود خواهد آمد چرا که در صورتی که فرایند رسوب زدایی پکیج یا رادیاتور به صورت درست و اصولی انجام نگردد باز می شود تا رسوب های موجود در این پکیج ایران رادیاتور حرکت کرده و باعث گرفتگی قسمت های دیگر این دستگاه ها شود و در نتیجه شما مجبور می شوید تا مجددا هزینه رسوب زدایی پکیج را متحمل گردید. همچنین در صورتی که مسئله رسوب زدایی پکیج جدی گرفته نشود و به صورت دوره ای و منظم انجام نشود گاها پیش می‌آید که پکیج کاملا از کار می افتد.

عیب یابی پکیج

توجه به مسئله سرویس و رسوب زدایی پکیج

متاسفانه تا حدی تصور می کنند که در صورتی که بخواهند رسوب زدایی پکیج را به صورت دوره ای و منظم انجام دهند کار بیهوده انجام داده و هزینه اضافی صرف کردند اما در واقع باید به شما بگویم که اصلا اینطور نیست و شما با رسوب زدایی پکیج به صورت دوره از یک سری عواقب و خسارات جبران ناپذیر و همچنین تعمیر پکیج با هزینه های بسیار بالا جلوگیری می کنید. از جمله مهمترین مزیت های رسوب زدایی پکیج مواردی هستند که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود :

 1. در صورتی که روزایی پکیج و سرویس آنبه موقع انجام گردد کارایی و راندمان دستگاه تولید زیادی افزایش پیدا می کند.
 2. در صورتی که پکیج عیبی داشته باشد و ما از آن مطلع نباشیم در هنگامی که نسبت به رسوب زدایی پکیج اقدام می کنیم و دستگاه باز می شود می توانیم این مورد را شناسایی کرده و نسبت به تعمیر و برطرف سازی آن اقدام نماییم.
 3. در واقع با رسوب زدایی پکیج در زمان لازم پیش از آنکه دستگاه از کار بیفتد و یا خرابی بسیاری در دستگاه به وجود بیاید نسبت به رفع مشکل و سرویس آن اقدام کرده ایم.
 4. همچنین رسوب زدایی پکیج جنبه زیبایی نیز دارد و در هنگام سرویس کردن دستگاه دستگاه کاملاً تمیز شده و ظاهر مناسب تری پیدا می کند.
 5. ما با رسوب زدایی پکیج به موقع نه اندکی بابت سرویس و رسوب زدایی پکیج می‌پردازیم و از پرداخت هزینه‌های بیشتر ناشی از تعمیر برای خرابی و کامل دستگاه جلوگیری خواهد کرد.

عوامل نشان دهنده نیاز به رسوب زدایی پکیج

یکسری عوامل هستند که  با توجه به بروز آنها می‌توان متوجه شد که پکیج ما احتیاج به سرویس و رسوب زدایی دارد از جمله مهمترین آنها مواردی است که در زیر لیست شده اند:

 1. مواقعی پیش می‌آید که پکیج روشن اما آب به دمای مورد نظر نرسید و به خوبی گرم نمی شود و مدت زمان زیادی طول می کشد تا آب به دمای مورد نظر ما برسد
 2. هم چنین مواقعی وجود دارد که شوفاژ و رادیاتور ها به خوبی گرما را ساطع نمی کنند و در زمانی که پکیج در حال فعالیت است و روشن می باشد صداهای عجیب و غریبی از دستگاه به گوش می‌رسد.
 3. در صورتی که فشار آب گرم مثل همیشه نیست و شیر آشپزخانه های دوش حمام فشار آب گرم کمی دارد.
 4. مواقع پیش می آید که بار سنج و فشار پکیج سیر صعودی گرفته و بی دلیل بالا میرود.
 5. در بعضی دستگاه ها و پکیج ها مانند پکیج ایران رادیاتور ارور مربوط به رسوب زدایی پکیج با استفاده از یک چراغ مشخص می گردد.

چه مدت زمانی لازم است تا سرویس و رسوب زدایی پکیج را انجام دهیم؟

سرویس پکیج به دو صورت کامل و دوره ای انجام می‌گیرد که در سرویس کامل تمامی قطعات موجود در پکیج مورد بازبینی و ارزیابی قرار می گیرد و در صورتی که مدت زمان زیادی است که امسال به سرویس و رسوب زدایی پکیج اقدام نکرده اید بهتر است و بر روی دستگاه خود سرویس کامل را انجام دهید تا نتیجه بسیار بهتری به وجود آید. همچنین بار دیگر سرویس دوره ای می باشد که این سرویس بهتر است در بازه های چند ماهه انجام شود و از آنجایی که این سرویس در مدت زمان کمتری انجام می پذیرد و فرآیند کار آن راحت تر و سبک تر می باشد و دستگاه نیز علوم بهتری پیدا کردم و راندمان بالاتری خواهد داشت. بهتر است از همان ابتدا یک دستگاه را خریداری و راه اندازی می کنید مسئله سرویس دوره ای را جدی گرفته و آن را به موقع انجام دهید.

قیمت رسوب زدایی پکیج

از مهمترین عوامل و پارامترهای که در قیمت نهایی رسوب زدایی پکیج تاثیر دارد میزان رسوبات موجود در دستگاه و همچنین مقدار سختی جرمهایی که در پکیج ایجاد گشته است می باشد. گاهی اوقات میزان جرم های موجود به میزانی کم است که دستگاه بعد از یک اسید شویی ساده کاملا تمیز شده و جرم های آن از بین می‌رود و در صورتی که میزان این رسوبات و جرم ها و سختی آنها بیشتر باشد و در نتیجه زحمت بیشتری برای فرد تعمیرکار به وجود آید هزینه رسوب زدایی پکیج بالاتر خواهد رفت.

آشنایی با مبدل حرارتی

در حالت کلی مبدل حرارتی یک نوع دستگاه صنعتی است که وظیفه آن انتقال حرارت میان یک مایع و سیال داغ و یک سیال سرد می باشد. مدلهای مختلفی از مبدل حرارتی وجود دارند که در آنها پروسه انتقال گرما به وسیله واسطه های فلزی انجام می شود بدون آنکه دو سیال با یکدیگر هیچ گونه ارتباط و یا تماسی برقرار نمایند. در حالت کلی انتقال حرارت بین دو سیال با استفاده از روش انتقال گرمایی به وسیله دیوارهای تقسیم کننده انجام می شود اما وظیفه اصلی مدیریت فرآیند انتقال گرما و یا حرارت برعهده انواع مختلف مبدل های حرارتی می باشد. همچنین انتقال گرما در انواع مختلف مبدل حرارتی به دو صورت انجام می شود که حالت اول روش تک فاز و حالت دوم روش دوفاز می باشد. نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که دستگاه هایی که در آنها یک جریان سیال وجود دارد هرگز به عنوان یک مبدل حرارتی به حساب نمی آید. اگر بخواهیم در این زمینه مثال بزنیم می توان به مواردی مانند، هیتر الکتریکی موجود در زیر دریایی رادیاتور فضاپیماها و همچنین لوله هایی که از آنها جهت انتقال گرما به محیط بیرون استفاده می شود، اشاره کنیم.

انواع مختلف مبدل حرارتی

از جمله مهمترین و پرکاربردترین انواع مبدل حرارتی می‌توان به مبدل حرارتی صفحه ای و همچنین مبدل حرارتی پوسته لوله اشاره نمود. البته باید بگویم که انواع دیگری از مبدل ها نیز در مصارف و صنایع مختلف مورد بهره وری و کاربرد قرار می‌گیرد اما تمامی آنها بر مبنای انتقال حرارت میان دو سیال و همچنین جریان سیال فعالیت می کنند.