آموزش نصب اعلام حریق

آموزش نصب اعلام حریق به صورت صفر تا صد برگزار می شود. آموزش ها کاملا عملی و ویژه ورود به بازارکار است. در این دوره با استفاده از تجهیزات کامل و مدرن آموزش داده می شود. همین امر سبب شده تا کارآموزان بعد از دوره به طور کامل برای ورود به بازارکار آماده شوند.

آموزش‌ها شامل شناسایی انواع سیستم‌های اعلام حریق، استانداردهای ملی و بین‌المللی است. نحوه کار با دتکتورها و پنل‌های مرکزی و همچنین نحوه سیم‌کشی و راه‌اندازی سیستم‌ها را در این دوره آموزش می بینید. دوره با ارائه گواهینامه معتبر بین‌المللی و پشتیبانی نامحدود پس از دوره همراه است.

این دوره یک روزه برگزار می شود. پشتیبانی نامحدود و تجدید دوره رایگان از مزایای مهم این دوره هستند.

آموزش کاملا تخصصی از 0 تا 100

کارگاه مجهز به تجهیزات پیشرفته

پشتیبانی نامحدود پس از اتمام دوره

گواهینامه قابل ترجمه و بین المللی

ویدئو معرفی دوره آموزش نصب اعلام حریق

شهریه دوره
نام دورهشهریه عمومیشهریه خصوصی
دوره نصب اعلام حریق2.000.000 تومان5.000.000 تومان
فرم درخواست مشاوره

  دپارتمان‌های آموزشی فنی سازان

  دپارتمان‌های آموزشی فنی سازان

  آموزش نصب اعلام حریق متعارف

  1. آموزش برق مقدماتی در سیستم اعلام حریق

  2. مروری بر برق صنعتی در سیستم اعلام حریق

  3. آموزش سیستم اعلام حریق و بازبینی متعلقات آن

  4. آموزش طریقه زون بندی در سیستم اعلام حریق

  5. آموزش طریقه برنامه ریزی پنل در حالت های مختلف

  6. آموزش طریقه نصب پنل مرکزی و نحوه استاندارد سازی آن

  7. آموزش طریقه نقشه خوانی و سیم کشی پنل مرکزی

  8. آموزش طریقه نصب برق پشتیبان توسط باطری در سیستم اعلام حریق

  9. آموزش طریقه نصب آژیر بر روی پنل مرکزی

  10. آموزش نصب و معرفی انواع دتکتورهای دودی

  11. آموزش نصب و معرفی انواع دتکتورهای حرارتی

  12. آموزش نصب و معرفی انواع شستی در اعلام حریق

  13. آموزش طریقه بهینه سازی در کابل کشی محیط های مختلف

  14. آموزش طریقه طراحی یک سیستم کارآمد اعلام حریق برای استفاده سازمانی

  15. آموزش تمامی استاندارد های آتش نشانی

  16. آموزش طریقه نصب تلفن کننده شهری برروی پنل مرکزی و برنامه ریزی آن

  17. آموزش نصب تلفن کننده سیم کارتی برروی پنل مرکزی و برنامه ریزی آن

  18. آموزش طریقه مسدود کردن انتهای مسیر با استفاده از مقاومت

  آموزش نصب اعلام حریق آدرس پذیر

  1. آموزش و معرفی انواع مختلف اعلام حریق آدرس پذیر

  2. آموزش طریقه نصب پنل مرکزی اعلام حریق آدرس پذیر و نحوه راه اندازی و برنامه ریزی آن

  3. آموزش ومعرفی محیط شبکه اعلام حریق آدرس پذیر

  4. آموزش طریقه تنظیم لوپ ها در نصب اعلام حریق آدرش پذیر

  5. آموزش طریقه نصب دتکتورهای حرارتی و دودی در اعلام حریق آدرس پذیر

  6. آموزش طریقه تنظیم حساسیت دتکتورهای حرارتی و دودی در اعلام حریق آدرس پذیر

  7. آموزش طریقه نصب انواع هشداردهنده صوتی و نوری در اعلام حریق آدرس پذیر

  8. آموزش طریقه اتصال سوئیچ مانیتور

  9. آموزش طریقه نصب انواع اینترفیس داخلی و خارجی

  10. آموزش طریقه صحیح کابل کشی در سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

  11. آموزش و معرفی استانداردهای جهانی و داخلی آتش نشانی و مقایسه آنها با هم

  12. آموزش طریقه عیب یابی خطا در پنل مرکزی و چگونگی برطرف ساختن خطا

  13. آموزش طریقه طراحی انواع ورودی و خروجی و نحوه نصب آنها

  14. آموزش طریقه نصب پایه ایزولاتور

  سوالات متداول
  • آیا گواهینامه معتبر در پایان دوره صادر می شود؟

   بله بعد از اتمام دوره گواهینامه بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای صادر می شود.
  • مدت دوره چند ساعت می باشد؟

   بین 3 تا 5 ساعت.
  • در یک روز برگزار می شود؟

   بله .
  • آیا خوابگاه برای افرادی که از شهرستان شرکت می کنند تدارک دیده شده است؟

   بله در نزدیکی آموزشگاه خوابگاه هم تدارک دیده شده است.

  آموزش نصب اعلام حریق یکی از رشته های پرطرفدار در زمینه برق می باشد. که در مجتمع فنی سازان به صورت تخصصی و عملی با تجهیزات کامل به کار آموزان آموزش داده می شود. اعلام حریق برای حفاظت از ساختمان،مغازه یا سازمانی نصب می گردد که در هنگام آتش سوزی آلارم داده که به صورت هوشمند نیز می توان از آن استفاده نمود. به صورتی که از سیستم اطفا حریق یا نصب تلفن کننده جهت تماس به سازمان آتش نشانی استفاده نمود. لذا در مجتمع فنی سازان به صورت کاملا تخصصی آموزش داده می شود تا کار آموزان در بازار کار از لحاظ تئوری و عملی کارآمد باشند.

   بعد از اتمام دوره نصب اعلام حریق گواهینامه معتبر و بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای صادر می شود . همچنین کارآموزان عزیز پشتیبانی نامحدود را از طرف مدرس این دوره از بدو ورود به بازار کار خواهند داشت.

    آموزش نصب اعلام حریق

  مزایای شرکت در دوره نصب اعلام حریق

  یکی از خصوصیات شرکت در دوره آموزشی اعلام حریق آشنا شدن با انواع اعلام حریق و انواع استانداردهای موجود در بازار ایران و جهان است و دیگری نحوه کار با انواع دتکتورهای اعلام حریق و دستگاه مرکزی و انواع آژیرها و اسپیکرها و استریب لایت می باشد.در این دوره با معرفی انواع استانداردهای موجود در بازار و مقایسه آنها با هم مبحث آموزش شروع می شود و پس از آن به معرفی انواع سیستم های اعلام حریق و برندهای موجود پرداخته می شود تا کارآموزان عزیز با مبحث اعلام حریق آشنایی پیدا کرده و بتواند بهترین نوع اعلام حریق را برای پروژ بدست آورد.پس از آن به تحلیل و بررسی پنل مرکزی می پردازیم و پیدا کردن ورودی و خروجی و طریقه نصب و راه اندازی پنل به همراه تجهیزات مانند انواع دتکتورهای شعله (FLEAME) ، حرارتی (HEAT) و دود (SMOKE) می پردازیم.

  یکی دیگر از خصوصیات و مزایای شرکت در دوره آشنایی با نحوه سیم بندی و اتصالات پنل و نحوه عملکرد دتکتور است تا کارآموزان با نحوه راه اندازی ، تست و عیب یابی تجهیزات آشنا شوند. در مجتمع آموزشی فنی سازان به صورت صفر تا صد عملی به این مبحث پرداخته می شود تا کارآموزان عزیز با خیال راحت و آسوده وارد بازار کار گردند. در ضمن پشتیبانی نامحدود استاد مربوطه را نیز به صورت دائم دارند.

  مراحل نصب اعلام حریق

  در نصب اعلام حریق باید قبل از هر چیز یک پلان مهندسی و تایید شده در دسترس باشد این امر به عهده مهندس طراح و ناظر می باشد که ایشان جایگذاری تک تک اجزای مربوطه را مشخص کرده و بعد از آن ما در ابتدا دتکتورها را نصب و پنل مرکزی که معمولا در قسمت ورودی ساختمان در کنار تابلو برق می باشد نصب کرده و سیم کشی ها می تواند به صورت توکار و یا روکار باشد.

  چنانچه از قبل محل عبور سیم ها در نظر گرفته شده باشد راحتتر می توان سیم کشی را انجام داد ولی اگر از قبل محل عبور سیم ها مشخص نشده باشد ویا ساختمان تکمیل شده باشد و پس از آن تصمیم به نصب اعلام حریق گرفته باشیم باید از بهترین و کوتاه ترین مسیر که هیچ مزاخمتی ایجاد نمیکند سیم کشی را انجام داد.

  آموزش نصب اعلام حریق

  انواع اعلام حریق مورد استفاده در صنعت اعلام حریق

  انواع اعلام حریق موجود در بازار به سه دسته کلی اعلام حریق متعارف و اعلام حریق آدرس پذیر و اعلام حریق وایرلس تقسیم بندی می گردد. در اعلام حریق متعارف به صورت خطی و با مدار بسته کار می کند به طوری که در دو رشته سیم از قسمت زون برای دتکتورها خارج شده و بسته به ظرفیت پنل که معمولا در حدود 20 عدد دتکتور در یک خط یا زون را دارا می باشد در ته خط مقاومت بسته می شود.

  ولی در آدرس پذیر باید این دو رشته سیم که برای دتکتورها از زون خارج می شود مجدد به خود پنل برگردد یعنی به صورت لوپ یا حلقه سیم بندی می شود و نوع سوم موجود در بازار مثل آدرس پذیر می باشد که نیاز به سیم بندی ندارد به صورت بی سیم با هم ارتباط برقرار می کنند که وایرلس نامگذاری شده است.

  دوره نصب اعلام حریق متعارف

  در آموزش نصب سیستم اعلام حریق متعارف مرحله به مرحله پرداخته می شود به نصب تا کارآموزان به راحتی بتوانند کار نصب را آموزش ببینند.

  • مرحله 1: آشنایی با خود پنل و با قسمت داخلی از قبیل برق ورودی و خروجی کانکتورها که برای نصب انواع دتکتورها و آژیرها می باشد و قسمت تیغه های نرمال اپن(N.O) و نرمال کلوز(N.C) که برای اطفاء حریق می شود از این قسمت استفاده کرد می باشد.
  • مرحله 2: آشنایی با نحوه سیم بندی در خط آژیر ها و تعداد آژیری که دستگاه می تواند پشتیبانی کند.
  • مرحله 3: آشنایی با نحوه سیم بندی قسمت زون که برای تشخیص آتش می باشد و تعداد قابل پشتیبانی دتکتور در پنل و طریقه ارتباط آنها با هم در که در پنل خطای نصب ندهد.
  • مرحله 4: در مرحله آخر تجهیزات جانبی مانند چراغ سردر و کلید و شستی و تعدادی که یک پنل می تواند پشتیبانی کند را آموزش داده و با قسمت درب ورودی پنل که می شود پنل را مدیریت کرد آشنا می شویم. تمام مراحل ذکر شده بالا به صورت کاملا عملی در کارگاه آموزشی انجام می شود تا کارآموزان عزیز در نصب دیگر مشکلی نداشته باشند.

  آموزش نصب اعلام حریق

  بررسی درآمد نصب اعلام حریق

  نصب اعلام حریق یکی از شغل های پردرآمد در بازار می باشد. زیرا طبق دستورالعمل سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها ، ساختمان های بالای 4 طبقه اگر اعلام حریق نداشته باشند پایان کار ساختمان را دریافت نمی کنند. با وجود این مسئله که تمامی سازندگان ساختمان ها برای اینکه سود حاصله از ساخت و ساز افزایش یابد تراکم ساختمان را افزایش داده و این مسئله خود باعث گرم شدن بازار کار نصب اعلام حریق می گردد. طبق تعرفه صنفی در سال 1401 نصب هر دتکتور و آزیر و سایر ادوات بین 40 هزار تومان الی 50 هزار تومان و سیم کشی متری 4 هزار تومان و نصب  و راه اندازی پنل 500 هزار تومان الی 600 هزار تومان می باشد.به طور مثال در یک ساختمان 4 طبقه اگر یک پنل و 5 عدد دتکتور و آژیر و غیره نصب گردد درآمد حدود 3 میلیون الی 5 میلیون حاصل می شود که راه اندازی این پروژه نهایتا 2 الی 3 روز زمان می برد.

   

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش نصب اعلام حریق”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دوره های پرطرفدار