آموزش تعمیرات لوازم خانگی

دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه فنی سازان به دو بخش اصلی تقسیم شده است: تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی و تعمیرات بردهای الکترونیکی لوازم خانگی. در این دوره، شما تعمیرات انواع لوازم منزل از جمله: انواع یخچال های ساید بای ساید ،معمولی و فریزر ، آب سردکن، ماشین‌ لباسشویی (تسمه‌ای و دایرکت درایو)، ماشین ظرفشویی، چرخ گوشت، جاروبرقی، ماکروفر و ماکروویو، آبمیوه‌گیری، سرخ‌کن، غذاساز و اتو را به صورت کاملا عملی آموزش خواهید دید.

علاوه بر آموزش تعمیرات انواع لوازم خانگی، تعمیر چای ساز و بخارشور نیز به صورت رایگان در این دوره آموزش داده می‌شود. این دوره کاملا تضمینی است . یعنی در پایان دوره و در صورت عدم یادگیری کامل می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید . از دیگر مزایای این دوره می توان به موارد زیر اشاره کرد :

آموزش کاملا تخصصی از 0 تا 100

کارگاه مجهز به تجهیزات پیشرفته

پشتیبانی نامحدود پس از اتمام دوره

گواهینامه قابل ترجمه و بین المللی

ویدئو معرفی دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

پادکست معرفی دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

شهریه دوره

نام دورهشهریه عمومیشهریه خصوصی
دوره تعمیر مکانیکی لوازم خانگی7.500.000 تومان11.000.000 تومان
دوره تعمیر برد الکترونیک لوازم خانکی6.500.000 تومان9.000.000 تومان

فرم درخواست مشاوره

  دپارتمان‌های آموزشی فنی سازان

  دپارتمان‌های آموزشی فنی سازان

  ۱. مروری بر الکترونیک مقدماتی در آموزش تعمیرات لوازم خانگی

  ۲. آموزش طریقه برطرف کردن خطاهای لوازم خانگی

  ۳. آموزش و معرفی انواع قطعات الکترونیکی و مکانیزم عملکرد در مدار و طریقه تست آنها

  ۴. آموزش طریقه نقشه خوانی schematic diagram برد الکترونیک

  ۵. آموزش طریقه عیب‌یابی در منبع تغذیه خطی لوازم خانگی

  ۶. آموزش طریقه عیب‌یابی در منبع تغذیه سوئیچینگ لوازم خانگی

  ۷. آموزش طریقه نقشه خوانی Wiring Diagram لوازم خانگی

  ۸. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر مدار فرمان برد یخچال‌های معمولی، فریزر و ساید‌بای‌ساید

  ۹. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر قسمت‌های مکانیکی یخچال و بر طرف نمودن آنها

  ۱۰. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر مدار فرمان برد ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن

  ۱۱. آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر مدار فرمان برد ماشین‌های ظرفشویی

  ۱۲. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر مدار فرمان برد لوازم خانگی

  ۱۳. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر بردهای لوازم جدید

  ۱۴. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر برد غذاسازها

  ۱۵. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر برد مخلوط‌کن‌ها

  ۱۶. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر برد آبمیوه‌گیری‌ها

  ۱۷. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر برد ماکروفرها وماکروویوها

  ۱۸. آموزش طریقه تعمیر چرخ گوشت‌های خانگی و صنعتی

  ۱۹. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر برد جاروبرقی

  ۲۰. آموزش طریقه عیب‌یابی و تعمیر قسمت‌های مکانیکی ماشین‌های لباسشویی و طریقه برطرف نمودن آنها

  ۲۱. آموزش طریقه عیب‌یابی قسمت‌های مکانیکی ماشین‌های ظرفشویی و طریقه برطرف نمودن آنها

  ۲۲. آموزش طریقه عیب‌یابی قسمت‌های مکانیکی ماکروفر و ماکروویو و طریقه برطرف نمودن آنها

  ۲۳. آموزش طریقه عیب‌یابی قسمت‌های مکانیکی غذاسازها و طریقه برطرف نمودن آنها

  ۲۴. آموزش طریقه عیب‌یابی قسمت‌های مکانیکی آبمیوه‌گیری‌ها

  سوالات متداول

  • آیا آموزش تعمیرات لوازم خانگی به صورت تخصصی انجام می‌پذیرد؟

   بله ، آموزش قسمت‌های مکانیکی و برد تمام وسیله‌ها به صورت صفر تا صد و کاملا عملی انجام می‌شود.
  • چه وسیله‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شود؟

   یخچال سایدبای‌ساید، معمولی و فریزر و آبسردکن، ماشین لباسشویی تسمه‌ای و گیربکسی ماشین ظرفشویی، ماکروفر، جاروبرقی، غذاساز، سرخ‌کن و اتو ...
  • آیا تمام وسیله‌ها به صورت کامل آموزش داده می‌شوند؟

   بله , تک تک وسیله‌ها به صورت تخصصی و صفر تا صد آموزش داده می‌شوند.
  • لوازم خانگی جدید آموزش داده می‌شوند یا قدیمی و چه برندهایی آموزش داده می‌شوند؟

   هم لوازم جدید و هم لوازم قدیمی. به طور کلی آموزش طوری هست که بعد از پایان دوره شما بتوانید تمام لوازم خانگی نام برده را بدون در نظر گرفتن برند و قدیمی یا جدید بودن آنها تعمیر و عیب‌یابی کنید .

  نظرات کارآموزان

  آموزش تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه فنی سازان یک فرصت عالی برای کسب دانش و مهارت‌های عملی در زمینه تعمیر انواع وسایل خانگی است. این دوره به گونه‌ای طراحی شده است که شرکت‌کنندگان با تمام جنبه‌های فنی و مکانیکی دستگاه‌های مختلف آشنا شوند. یخچال و فریزرهای ساید بای ساید، ماکروفرها و جاروبرقی‌ها و هر دستگاهی که ممکن است در هر خانه‌ای یافت شود، در این دوره پوشش داده شده است. آموزش تعمیرات لوازم خانگی 1403، آموزشگاه فنی سازان با مدرک فنی‌حرفه‌ای معتبر برگزار می‌شود. این مدرک به شرکت‌کنندگان امکان ورود به بازار کار و ارائه خدمات حرفه‌ای را می‌دهد.

  با توجه به نیاز روزافزون به تعمیرکاران ماهر در بازار، آموزشگاه تعمیرات لوازم خانگی فنی سازان تضمین می‌کند که فارغ‌التحصیلان آماده مواجهه با چالش‌های واقعی بازار کار هستند. در سال 1403 شرکت‌کنندگان این دوره‌ها مدرک معتبر فنی حرفه‌ای دریافت می‌کنند که به آنها در بازار کار اعتبار و فرصت‌های شغلی بیشتری می‌بخشد.

  آموزش تعمیرات لوازم خرد ریز منزل

  نکته مهم این است که کلیه مطالب در کلاس آموزش تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه فنی سازان ۱۰۰٪ عملی هستند و شما دست به آچار خواهید شد. بنابراین برای تعمیر لوازم خانگی نیازی به شاگردی در مغازه و مراکز تعمیرات مختلف برای کسب تجربه ندارید! با شرکت در این کلاس آموزشی همه فوت‌وفن‌های موردنیاز را در یک کارگاه مجهز با جدیدترین وسایل بازار کار آموزش می‌بینید. تمامی لوازم خانگی موجود در کلاس از برندهای پرمصرف و متنوع بازار انتخاب شده‌اند. با تک تک قطعات وسایل به صورت تخصصی آشنا می‌شوید. نحوه عملکرد و عیب‌یابی آنها به طور کامل به شما آموزش داده می‌شود.

  آموزش تعمیرات لوازم اساسی خانه

  همچنین در پایان دوره با دریافت گواهینامه قابل ترجمه و بین‌المللی که از سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای صادر می‌شود، می‌توانید برای مهاجرت نیز اقدام کنید. در این آموزشگاه امکان شرکت در آزمون فنی‌‌وحرفه‌ای نیز فراهم است و موارد مربوط به ثبت‌نام شما انجام می‌شود. با شرکت در این دوره می‌توانید به صورت کاملا عملی، مباحث مربوط به تعمیر هرگونه لوازم خانگی را آموزش ببینید و بلافاصله وارد بازارکار شوید.

  فوت کوزه‌گری را در این دوره به شما آموزش خواهیم داد.

  نگران انواع مختلف وسایل خانه با برندهای متفاوت نباشید زیرا قرار است خودتان انواع این لوازم را باز کرده و مبانی کار را از ابتدا آموزش ببینید. برای مثال اگر در این دوره با چند جاروبرقی آشنا شوید و نحوه عیب‌یابی و تعمیر آنها را یاد بگیرید، به راحتی می‌توانید کلیه جاروبرقی‌های موجود در بازار {صنعتی، آب‌وخاک و …} را همانند یک فرد متخصص تعمیر کنید. واقعیت این است که برند لوازم خانگی در تعمیر آن نقش کمرنگی دارد و شما با شرکت در این کلاس به راحتی می‌توانید هر نوع برندی را تعمیر کنید.

  آموزش تعمیر لوازم مهم خانه

  معمولا لوازمی که بیشترین استفاده را دارند، زودتر خراب می‌شوند، برای مثال یخچال، وسیله‌ای است که ۲۴ ساعته در حال کار کردن است و احتمال خرابی آن نسبت به بقیه وسایل بیشتر است. بنابراین این یک فرصت عالی برای شماست تا از آن برای ایجاد یک شغل با درآمد بالا استفاده کنید.

  این نکته را در نظر داشته باشید که تعداد لوازمی که در این دوره آموزش می‌بینید بسیار زیاد است و همین موضوع به شما کمک می‌کند تا در بازار کارِ تعمیرات لوازم خانگی به صورت گسترده‌تری فعالیت داشته باشید. نتیجه آن نیز افزایش درآمدی است که می‌خواهید داشته باشید. اگر می‌خواهید یک تعمیرکار متخصص شوید، کافیست در دوره‌های آموزش تعمیرات لوازم خانگی آموزشگاه فنی سازان شرکت کنید.

  ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات لوازم خانگی را می‌شناسید؟

  تمامی ابزارهای مورد استفاده در کلاس آموزش تعمیرات لوازم خانگی شامل ابزارهایی مانند انواع آچار، پیچ‌گوشتی، دم‌باریک، چکش، فازمتر، انبردست، سیم‌چین، ولت سنج، اهم سنج، آمپر سنج و … می‌باشد.

  ابزار های تعمیرات لوازم خانگی

  در کلاس تعمیرات لوازم خانگی، شما با این ابزارها آشنا شده و نحوه کار با آنها را می‌آموزید. برای شروع یک کار پردرآمد نیازی به ابزارهای گران‌ قیمت ندارید. داشتن تجربه کافی و دانش فنی لازم برای تشخیص مشکلات و انجام تعمیرات لوازم منزل مهم است. پس از ورود شما به بازار کار این حوزه ، هر وسیله‌ای که به شما برای تعمیر داده می‌شود ابتدا باید صرف نظر از توضیحات صاحب آن، چند بار توسط شما خاموش و روشن شود و با آن کار کنید.

  در بعضی موارد وسیله مد نظر از نظر عملکرد، هیچ عیبی ندارد. صرفا به خاطر عدم اجرای صحیح دستورالعمل آن توسط مشتری، کارایی لازم را ارائه نمی‌دهد. بنابراین شخص به گمان اینکه وسیله خراب است آن را نزد شما می‌آورد.در بحث آموزش تعمیرات لوازم خانگی این نکته بسیار مهم به شمار می‌آید.چرا که از باز شدن بیهوده دستگاه، اتلاف وقت و هزینه جلوگیری می‌شود. نکته دیگری که ما در کلاس بر روی آن تاکید داریم و به طور کامل آموزش خواهیم داد، نحوه باز و بسته کردن لوازم خانگی است.

  شاید این نکته در نگاه اول ساده و حتی پیش پا افتاده به نظر برسد ولی این طور نیست. ترتیب باز کردن قسمت‌های مختلف و همچنین کنترل نیرویی که قرار است به هر قسمت برای باز شدن فشار بیاورد، بسیار مهم است. انجام درست این موارد جز با تمرین و همچنین اطلاع داشتن از روش‌هایی که ما در این دوره سعی کرده‌ایم به صورت شفاف و همراه با مثال‌های عملی متعدد بر روی تک تک دستگاه‌ها آنها را توضیح دهیم، امکان‌پذیر نخواهد بود. این موارد اهمیت آموزش تعمیر لوازم خانگی به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای ورود به بازار کار را نشان می‌دهد. شغلی که آینده روشن و درآمد بالایی دارد.

  بازار کار دوره تعمیرات لوازم خانگی چگونه است؟

  آموزش تعمیرات لوازم خانگی به دلیل نیاز گسترده بازار، دوره‌ای پربازده است. چرا که این روزها تقریبا در هر خانه‌ای یک نوع از وسایل خانگی مکانیکی و یا الکترونیکی وجود دارد. خرابی و نیاز به تعمیر وسایل برقی در طول زمان اجتناب‌ناپذیر است. هر وسیله‌ در طول مدت استفاده، دچار استهلاک و فرسودگی قطعات می‌شود که همین امر مستقیما بر کارکرد آن وسیله اثرگذار خواهد بود. امروزه وسایل خانگی به دلایل مختلفی نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند.

  تعمیرات مکانیکی عموما به خاطر شکستگی، فرسودگی قطعه و ضربه خوردن انجام می‌شود. تعمیرات الکترونیکی نیز به دلایلی مانند نامناسب بودن جریان برق مصرفی یا آسیب دیدگی قطعات برد انجام می‌شود. لوازم خانگی به سرویس‌های دوره‌ای نیاز دارند. وسیله‌ای که دارای آسیبی هر چند جزئی هم باشد باید توسط تعمیرکار بررسی شود. برای جلوگیری از انجام هزینه بیشتر و حفظ سلامتی اشخاصی که با آن وسیله کار می‌کنند، این امر ضروری است.

  پیش‌نیازهای دوره تعمیرات لوازم خانگی چیست؟

  فرقی نمی‌کند که چند سال دارید! برای این شغل فقط باید علاقه داشته باشید و در این کلاس‌ شرکت کنید تا بتوانید وسایل خانگی که خراب شده‌اند را به راحتی تعمیر کنید. این دوره پیش‌نیازی ندارد پس نگران نباشید زیرا ۰ تا ۱۰۰ تعمیر انواع لوازم خانه را آموزش خواهید دید.

  دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه ما زیر نظر برترین اساتید تهران که خود سال‌هاست در بازارکار این رشته به عنوان یک متخصص فعالیت می‌کنند، برگزار می شود. مدرسین ما دارای تجربه کاری بالایی هستند و با شرایط بازار کار تعمیرات لوازم خانگی آشنایی کامل دارند. شما می‌توانید از آنها نکته‌های مهمی را که به درد کارتان می‌خورد، یاد بگیرید.

  برای ورود به بازار کار تعمیرات لوازم خانگی چه باید کرد؟

  برای کسب تجربه بهتر در این خصوص نیازی به کار کردن برای دیگران ندارید! آقای خودتان باشید و کسب درآمد کنید. بنابراین پس از اتمام کلاس و دریافت گواهینامه پایان دوره برای ورود به بازار کار رشته تعمیر لوازم خانگی می‌توانید در اپلیکیشن‌های کاریابی مانند آچاره و یا استادکار ثبت‌نام کنید و مشتری خصوصی بگیرید. همچنین شما می‌توانید چند وسیله خراب را از سایت‌هایی مانند دیوار و یا سمساری‌ها تهیه کنید و با درست کردن آنها، هم تجربه کسب کنید و هم یک وسیله را تعمیر و آن را بفروشید و از این طریق کسب درآمد کنید.

  میزان درآمد تعمیرکار لوازم خانگی

  میزان درآمد یک تعمیرکار لوازم خانگی به عوامل مختلفی مانند مهارت، تجربه، محل کار، نوع لوازمی که تعمیر می‌کند، نحوه کار (مستقل یا استخدام) و … بستگی دارد.

  مزایای شرکت در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه فنی سازان

  کارآموزان با دستان خود با ابزار و وسایل کار کرده و مهارت‌های مورد نیاز را زیر نظر مدرسین تمرین می‌کنند. کلاس‌ها در کارگاه های مجهز و به صورت صفر تا صد عملی برگزار می‌شوند. کلاس‌ها به صورت تضمینی هستند و تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری وجود دارد. به علاوه کلاس تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه فنی سازان دارای پشتیبانی پس از دوره می‌باشد.

  به این معنی که اگر کارآموزان پس از اتمام کلاس و زمانی که وارد بازارکار شده‌اند، با مشکلی مواجه شوند می‌توانند از اساتید آموزشگاه، مشاوره و راهنمایی بگیرند. در ضمن برای کارآموزان شهرستانی، در نزدیکی آموزشگاه خوابگاه تدارک دیده شده تا نگرانی بابت اسکان نداشته باشند. برگزاری کلاس‌ها در روزها و تایم‌های منعطف یکی دیگر از مزایای این آموزشگاه است.

  زیرا که هم طی هفته (شنبه تا چهارشنبه) و هم در آخر هفته (روزهای پنج‌شنبه و جمعه) و در زمان‌های صبح و بعدازظهر می‌توانید در این دوره شرکت کنید.

  تعمیر لوازم خانگی یک شغل پر سود است پس زمان را از دست ندهید و با ما تماس بگیرید.

   

  10 دیدگاه برای آموزش تعمیرات لوازم خانگی

  1. مدیر سایت

   بسیار دوره عالی بود

   • فنی سازان

    درود بر شما
    بسیار خرسندیم از نظر شما

  2. محمد حیدری

   سلام خواستم تشکر کنم بابت دوره تعمیرات لوازم خانگی که خیلی عالی بود و واقعا همه نکات و به صورت عملی آموزش دیدیم . استاد این دوره هم خیلی صبور بودن و خیلی با حوصله به همه سوالات ما جواب دادن

   • فنی سازان

    درود بر شما جناب حیدری عزیز
    بسیار خرسندیم که از کلاس و آموزش تعمیرات لوازم خانگی که گذروندید بودید.

  3. میلاد

   سلام خسته نباشید. آیا دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در روزهای پنج شنبه و جمعه هم برگزار میشه؟

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بسیار خوشحالیم که راضی بودید. در خدمت شما هستیم.

  4. سعید شکری

   کیفیت آموزش نسبت ب هزینه دوره واقعا فرا تر بود دوست دارم دوره های دیگتونم شرکت کنم

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بسیار خرسندیم از نظر شما. موفق باشید.

  5. مجید نظری

   سلام مدرک معتبر صادر میکنید آخر دوره؟

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بله، بعد از پایان دوره از طرف آموزشگاه معرفی می‌شوید به سازمان فنی و حرفه ای جهت آزمون. همچنین بعد از قبولی مدرک قابل ترجمه و بین المللی دریافت خواهید کرد.

  6. حمید

   سلام وقت بخیر
   خواستم از آموزشگاه و استاد تشکر کنم بابت دوره لوازم خانگی چون هم از نظر امکانات و لوازم مجهز بود و هم استاد واقعا دلسوزانه تمام موارد آموزشی آموزش دادن.

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بسیار ممنونیم از شما. موفق باشید.

  7. علی

   سلام وقت بخیر
   خواستم تشکر کنم بابت دوره آموزشی لوازم خانگی چون هم امکانات و وسایل و ابزار های آموزشگاه مجهز بود و هم استاد دلسوزانه تمامی موارد آموزشی رو آموزش دادن.

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بسیار خوشحالیم که راضی بودید. موفق باشید.

  8. خلیل گنجی

   سلام در آموزش تعمیرات لوازم خانگی همه خرده ریزها رو هم آموزش می دید؟

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بله، آموزش تعمیرات ماکروفر، جاروبرقی، چرخ گوشت، سرخ کن، غذاساز، اتو، چای ساز، بخارشور در این دوره علاوه بر تعمیرات انواع یخچال ها، لباسشویی و ظرفشویی در این دوره داده می‌شود.

  9. اسکندر روحی نیا

   من آموزش تعمیرات لوازم خانگی رو در آموزشگاه شما گذروندم و واقعا عالی بود و الان می خوام بیام آموزش تعمیرات برد ببینم، تخفیف شامل حالم میشه؟

   • fannisazan edu

    درود بر شما
    بله، با کارت تخفیف که در ابتدای دوره تعمیرات لوازم خانگی از آموزشگاه دریافت کردید.

  10. رضا اصغری

   سلام ببخشید دوره برد هم دارید؟

   • مدیر سایت

    درود بر شما
    بله دوره تعمیرات برد الکترونیکی هم به صورت کامل و عملی از صفر تا صد آموزش می‌دهیم.

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دوره های پرطرفدار