آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی شامل دو بخش تعمیرات مکانیکی ظرفشویی و تعمیرات برد الکترونیک آن می باشد.

 این دوره به صورت کاملا عملی و زیر نظر اساتید مجرب برگزار می شود. آموزش صفر تا صد است . به گونه ای که پیش نیازی ندارد و محدودیت سنی و تحصیلی برای شرکت در این دوره وجود ندارد.این دوره هم طی هفته و هم در روزهای جمعه برگزار می شود. در دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی عیب یابی و تعمیر انواع برندهای آن را می آموزید. با قطعات آن آشنا و نحوه کارکرد آن ها را فرا می گیرید.

در کلاس تعمیر ماشین ظرفشویی با ابزار مورد نیاز این رشته آشنا می شوید. همچنین نحوه کار با این ابزار به صورت کاملا عملی به شما آموزش داده خواهد شد. در پایان دوره فایل آموزشی به صورت فایلpdf  رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

پس از اتمام دوره ، علاوه بر پشتیبانی نامحدود ، گواهینامه معتبر فنی و حرفه ای دریافت می کنید. همچنین برای ورود به بازارکار و دستیابی به تخصص بالا در این رشته ، پیشنهاد ویژه ای برایتان خواهیم داشت.

آموزش کاملا تخصصی از 0 تا 100

کارگاه مجهز به تجهیزات پیشرفته

پشتیبانی نامحدود پس از اتمام دوره

گواهینامه قابل ترجمه و بین المللی

ویدئو معرفی دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

پادکست معرفی دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

شهریه دوره
نام دورهشهریه عمومیشهریه خصوصی
دوره تعمیر مکانیکی ماشین ظرفشویی2.000.000 تومان4.000.000 تومان
دوره تعمیر برد الکترونیک ماشین ظرفشویی4.000.000 تومان7.000.000 تومان
فرم درخواست مشاوره

  دپارتمان‌های آموزشی فنی سازان

  دپارتمان‌های آموزشی فنی سازان

  1. معرفی قطعات ماشین ظرفشویی و آموزش نحوه کارکرد آنها

  2. مروری بر الکترونیک مقدماتی در آموزش تعمیرات ماشین های ظرفشویی

  3. معرفی انواع ماشین های ظرفشویی موجود در بازار و علت برتری بعضی از برندها

  4. آموزش طریقه بازوبست نمودن انواع ماشین های ظرفشویی

  5. بازبینی اجزای تشکیل دهنده ماشین های ظرفشویی و نحوه عملکرد آنها

  6. آموزش طریقه تعمیر نمودن انواع ماشین های ظرفشویی آنالوگ و دیجیتال

  7. آموزش طریقه عیب یابی و رفع ارورهای ماشین های ظرفشویی

  8. آموزش طریقه تعمیر نمودن مدار چرخه آب ماشین های ظرفشویی

  9. آموزش طریقه تعمیر نمودن مدار گرمایشی ماشین های ظرفشویی

  10. آموزش طریقه سرویسکاری انواع ماشین های ظرفشویی به صورت بهینه

  11. آموزش طریقه برطرف نمودن خطا ها در انواع ماشین های ظرفشویی

  12. آموزش طریقه تعویض انواع قطعات ماشین های ظرفشویی

  13. آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر پمپ و جت پمپ ماشین های ظرفشویی

  14. آموزش عیب یابی و تعمیر برد الکترونیکی ماشین های ظرفشویی

  15. آموزش نحوه عملکرد و رفع ایراد مدار الکتریکی در ماشین ظرفشویی

  16. آموزش نحوه عملکرد مکانیکی انواع ماشین های ظرفشویی و نحوه برطرف کردن ایراد در آنها

  17. آموزش تخصصی قطعه شناسی و برطرف کردن عملکرد ضعیف ماشین های ظرفشویی

  سوالات متداول
  • تعمیرات چه نوع ماشین ظرفشویی هایی در این دوره آموزش داده می شود؟

   ماشین ظرفشویی های آنالوگ و دیجیتال در تمامی برندها.
  • مدت زمان دوره چقدر است؟

   5 ساعت
  • دوره خصوصی و عمومی چه تفاوتی باهم دارند؟

   در کلاسهای عمومی تعداد نفرات شرکت کننده بین 8 تا 10 نفر است و در تایم تعیین شده از طرف آموزشگاه برگزار می شود ولی در کلاسهای خصوصی تعداد بین 1 تا 3 نفر است و در تایم آزاد کارآموز برگزار می شود.
  • مدرک این دوره معتبر است؟

   بله، بعد از اتمام دوره گواهینامه معتبر فنی و حرفه ای دریافت خواهید کرد که جهت صدور جواز کسب و مهاجرت می توانید استفاده کنید.
  • خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی دارید؟

   بله ، در نزدیکی آموزشگاه ، خوابگاه معرفی خواهد شد.
  • آیا تضمین دوره دارید؟

   بله ، تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری ، پس از اتمام دوره وجود دارد.
  نظرات کارآموزان

  آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی در آموزشگاه فنی سازان به شکلی است که تمام مطالب از پایه به کارآموزان آموزش داده می شود . به همین دلیل کارآموزان احتیاج به هیچ پیش نیاز یا مدرک دیگری برای شرکت در این دوره ندارند. در این دوره ها مطالب تئوری و عملی همراه با هم آموزش داده می شود. به این شکل که ابتدا مطالب کاربردی مربوط به تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش داده می شود و سپس همان مطالب به شکل عملی توسط کارآموزان تمرین می شود. کارآموزان پس از دوره قادر خواهند بود انواع ماشین های ظرفشویی در برندهای مختلف را عیب یابی و تعمیر کنند.

  آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

  چرا باید در دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزشگاه فنی سازان شرکت کنیم؟

  آموزشگاه فنی سازان یکی از مجهزترین و بزرگترین آموزشگاه های فنی حرفه ای در تهران است که دوره  آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی را به صورت کاملا تخصصی و جامع برگزار می کند . کارآموزان با شرکت در این دوره می توانند پله های ترقی را به سرعت طی کنند و در مدت کوتاهی به یک استادکار با تجربه تبدیل شوند.

  دوره های آموزشی آموزشگاه فنی سازان نه تنها مهارت ها، دانش کافی و تجربه اساتید خود را در کوتاه ترین زمان به شما منتقل می کند بلکه شما را برای رسیدن به شکوفایی و موفقیت راهنمایی کرده و مشاوره می دهد.

  شرایط بازار کار شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

  بازار کار رشته تعمیرات ماشین ظرفشویی یک بازارکار کاملا فعال و پویا می باشد. تعمیرکاران زیادی در آن مشغول فعالیت و امرار معاش هستند. استفاده از ماشین های ظرفشویی در سال های گذشته بسیار رایج شده و خانم های خانه دار هر روز بیشتر از دیروز به اضافه کردن این دستگاه به ست آشپزخانه خود تمایل نشان می دهند . این نیز به این دلیل است که ماشین های ظرفشویی کار را بسیار راحت کرده اند. به همین دلیل استفاده از این دستگاه ها بسیار گسترده شده و همین نیز باعث شده بازار کار سرویس این دستگاه ها نیز پرتقاضا باشد. در مجموع می توان گفت فعالان در این رشته از شرایط بازار کار آن کاملا راضی هستند.

  مهاجرت کاری با مدرک بین المللی دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی

  کشورهای توسعه یافته مانند استرالیا، کانادا و خیلی از کشورهای توسعه یافته دیگر به دلیل پیشرفت سریع و شکوفایی اقتصادی و صنعتی با کمبود نیروی کار متخصص مواجه شده اند . آن ها برای تامین و تغذیه بازارکار تشنه خود مجبور به استفاده از نیروهای متخصص کشورهای دیگر هستند. در این میان می توان کشورهای در حال توسعه مانند ایران، پاکستان و هند را نام برد. اگر در شغل خود از تخصص کافی برخوردار باشید می توانید به راحتی ویزای کاری دریافت کنید و به عنوان نیروی کار متخصص به این کشورها مهاجرت کنید.

  با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزشگاه فنی سازان مدرک قابل ترجمه دریافت می کنید.  داشتن این مدرک برای مهاجرت ضروری است. آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

  درآمد شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی 

  درآمد هر شغلی به بازار کار آن وابسته است. اگر یک حرفه بازار کار مناسبی داشته باشد، درآمد نیز در این بازار کار افزایش می یابد زیرا تعداد سفارشات افزایش می یابد. از طرفی به دلیل تخصصی بودن شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی، دستمزد آن نیز در این حرفه کاملا رضایت بخش است. از طرفی فرد می تواند با تلاش فردی و افزایش مهارت ها و دانش خود و همچنین مشتری مداری به درآمدهای بیشتری برسد.

  مزایا و معایب شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

  شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی یکی از شغل های قابل اتکا و مورد نیاز در بازار کار خدمات و تعمیرات می باشد. شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی یک شغل تخصصی و دارای تقاضای بالا است. این شغل مانند هر شغل دیگری دارای مزایا و معایبی می باشد. از جمله مزایای شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درآمد رضایت بخش
  • بازار کار پر تقاضا
  • تخصصی بودن
  • امنیت شغلی
  • امکان کار به صورت آزاد و خود اشتغالی
  • امکان مهاجرت کاری

  در مقابل این مزایا و نقاط مثبت در این شغل البته نکات منفی نیز وجود دارد. یکی از این نکات این است که برای پیشرفت در شغل خود و رسیدن به درآمد بالاتر باید همیشه اطلاعات خود را بروز نگه دارید و همراه با پیشرفت تکنولوژی طراحی و ساخت ماشین های ظرفشویی، مهارت های خود در شناخت قطعات بروز شده و عیب یابی و تعمیر آنها را افزایش دهید.

  از طرفی این حرفه یک شغل فیزیکی و با فعالیت بدنی تقریبا بالا می باشد. چنانچه از کارهای پشت میزی و سبک لذت می برید کار کردن در این شغل شاید بعد از مدتی برای شما سخت شود.

  در رابطه با مزایا و معایت این شغل در کلاس آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی مفصل صحبت خواهیم کرد.

  مراحل ورود به بازار کار شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

  برای ورود به بازار کار شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی باید ابتدا آموزش ببینید. بهترین راه و مهمترین مرحله از فرآیند تبدیل شدن شما به یک متخصص، آموزش است. اگر به شکل اصولی و عملی آموزش ببینید و ابتدا مهارت های پایه و اصلی را یاد بگیرید و سپس به سراغ تعمیرات ماشین های ظرفشویی بروید قادر خواهید بود در مدت کوتاهی با یادگیری مهارت کار با ابزار و تجهیزات ماشین ظرفشویی، شناخت قطعات و نحوه عیب یابی و تعمیر و یا تعویض آنها و برطرف کردن مشکلات رایج این دستگاه ها وارد بازار کار شوید و کسب درآمد کنید.

  با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی فنی سازان این امکان برای شما فراهم خواهد شد.

  ابزار و تجهیزات لازم برای تعمیرات ماشین ظرفشویی

  تعمیر ماشن ظرفشویی نیاز به ابزار و تجهیزات خاصی دارد. البته برخی از این اقلام به صورت مشترک بین تمام لوازم خانگی مشترک است و جزو ملزوماتی است که می توان در هر خانه ای یافت. اما برخی دیگر از این تجهیزات خاص را باید از بازار تهیه کرد. در این بخش به معرفی ابزار لازم برای تعمیر انواع ماشین های ظرفشویی می پردازیم.

  مهمترین این ابزار عبارتند از:

  مجموعه پیچ‌گوشتی‌ها

  مجموعه پیچ‌گوشتی‌های مهره‌گیر

  مجموعه آچارها

  آچار فرانسه یا آچار قابل تنظیم

  مولتی‌متر

  انبردست

  کاردک

  دستکش ایمنی

  عینک ایمنی

  نوار آب‌ بندی یا نوار تفلون

  یک متخصص تعمیرات لوازم خانگی و بالاخص تعمیرات ماشین ظرفشویی باید همیشه این ابزار و تجهیزات را همراه خود داشته باشد و در صورت لزوم بداند چگونه باید با آنها کار کند. همچنین افرادی که به تعمیر لوازم خانگی علاقه مند هستند می توانند در دوره جامع تعمیرات لوازم خانگی (پک کامل) آموزشگاه فنی سازان شرکت کنند. عیب یابی و تعمیر تمام لوازم خانگی از جمله انواع یخچال ها ، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، بخارشور، ماکروفر، جارو برقی، چرخ گوشت ، سرخ کن و اتو و … در یک دوره جامع آموزش داده می شود.

  آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

  ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟ 

  شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی یک عملیات ساده است. ماشین ظرفشویی یک محفظه غیر قابل نفوذ و آب بندی شده است. داخل این جعبه آب و مواد شوینده به روی ظروف اسپری می شوند و ظروف به این نحو شستشو می شوند. این فرایندها توسط سیستم کنترل انجام می شود. سیستم کنترل ماشین ظرفشویی زمان اسپری کردن آب، رهاسازی مواد شوینده از دیسپنسرها، جمع کردن آب داخل ماشین ظرفشویی و پمپاژ آن به داخل و خارج محفظه را تنظیم می کند.

  آب گرم از طریق لوله های متصل به شیر وارد محفظه ماشین ظرفشویی می شود. این لوله که در کف دستگاه تعبیه شده اند. شیر ورودی به سیستم کنترل متصل است و آب مورد نیاز بازوهای چرخان را تامین می کند. بعد از شستن ظروف آب کثیف فیلتر شده و دوباره به سیستم باز می گردد. بعد از تکمیل شستشو این آب از طریق لوله های تخلیه از محفظه خارج می شود. در نهایت ظرف ها توسط یک المنت حرارتی خشک می شود. با نحوه کار این دستگاه نیز در دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آشنا خواهید شد.

  معرفی اجزای ماشین ظرفشویی

  ماشین ظرفشویی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا در کنار هم و با همکاری هم یک هدف واحد را دنبال می کنند. اجزاء مختلف ماشین های ظرفشویی عبارتند از:

  • برد الکتریکی ماشین ظرفشویی
  • فیلتر یا صافی ظرفشویی
  • سنسور ماشین ظرفشویی
  • تایمر ماشین ظرفشویی
  • درخت سیم کشی
  • کیت تنظیم کننده قفسه
  • موتور شست و شوی
  • شیر برقی شیلنگ دار
  • هیتر لوله‌ای ‌و ترموستات
  • غلطک قفسه ظروف و محورها
  • هیدروستات ماشین ظرفشویی
  • دستگیره درب ظرفشویی
  • مخزن مایع ماشین ظرفشویی
  • سوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی
  • پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

  یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی باید روی نحوه عملکرد و عیب یابی تمام این قطعات مسلط باشد. تمامی این نکات در دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی در آموزشگاه فنی سازان آموزش داده می شود. البته بخش برد دستگاه در یک دوره جداگانه آموزش داده می شود.

  مشکلات رایج ماشین ظرفشویی 

  ماشین های ظرفشویی مانند هر لوازم خانگی دیگری گاهی دچار مشکلات و ایراداتی می شود که تعمیرکاران این حوزه با این مشکلات آشنایی دارند. از جمله مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  داخل ماشین ظرفشویی بود بد می دهد.

  ماشین ظرفشویی روشن نمی شود.

  آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود.

  ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند.

  ماشین ظرفشویی ظرف ها را درست خشک نمی کند.

  ماشین ظرفشویی نشتی آب دارد.

  ماشین ظرفشویی ظرف ها را تمیز نمی شوید.

  ماشین ظرفشویی سر و صدای زیادی دارد.

  با ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ، عیب یابی و تعمیرات انواع این مشکلات را فرا می گیرید. سرفصل های آموزشی در آموزشگاه فنی سازان ویژه آماده سازی کارآموزان جهت حضور در بازار کار طراحی شده و همگی زیر نظر مجرب ترین اساتید تهران آموزش داده می شوند.

   

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دوره های پرطرفدار