راهنمای تعویض باطری آیفون 7 پلاس

تعویض-باتری-آیفون

راهنمای تعویض باطری آیفون 7 پلاس

در این مقاله در مورد تعویض باطری آیفون و مراحل آن توضیحاتی ارائه می دهیم. با استفاده از این راهنما می توانید با  یک باطری جدید به آیفون 7 پلاس خود زندگی دوباره ببخشید. اگر باطری باد کرده یا متورم شده، اقدامات مناسبی را بکار ببرید. این راهنما به شما کمک می کند تا بتوانید اجزای صفحه نمایش را به طور کامل از هم جدا کنید و همچنین قصد دارد از آسیب رسیدن به کابل های صفحه نمایش جلوگیری کند.

اگر فکر می کنید جدا کردن باطری بدون وارد کردن فشار اضافی بر روی کابل های صفحه نمایش کار آسانی است، می توانید این مراحل را نخوانید. به منظور عملکرد بهینه، بعد از پایان کار، باطری جدید را کالیبره کنید، به این صورت که: ابتدا باطری را 100 درصد شارژ کنید و شارژ آن را بیشتر از دو ساعت حفظ کنید. سپس از آیفونتان آنقدر استفاده کنید تا بخاطر خالی شدن باطری، خاموش شود. در نهایت، باطری را بدون وقفه 100 درصد شارژ کنید.

کلیک کنید: آموزش تعمیرات موبایل (سخت افزار و نرم افزار)

آموزش-تعمیرات-موبایل

مرحله اولت تعویض باطری آیفون: پیچ های پنتالوب

قبل از شروع، شارژ باطری آیفونتان را به 25 درصد برسانید. باطری لیتیوم یونی پرشارژ، اگر به طور اتفاقی سوراخ شود، ممکن است آتش بگیرد یا حتی منفجر شود.

قبل از شروع جداسازی قطعات، آیفونتان را خاموش کنید.

دو پیچ 3.4 میلی متری پنتالوب را که در لبه پایینی آیفون قرار گرفته اند را باز کنید.

باز کردن صفحه نمایش آیفون، درزگیرهای ضد آب آن را از بین میبرد. قبل از عبور از این مرحله، درزگیرهای جایگزین را آماده کنید و یا اگر گوشی را بدون تعویض درزگیر جمع می کنید، از قرار دادن آن در معرض مایعات خوداری کنید.

مرحله دوم: مراحل باز کردن گوشی

گرم کردن لبه ی پایینی آیفون به نرم شدن چسب محافظ صفحه نمایش کمک خواهد کرد و باعث می شود گوشی راحت تر باز شود.

برای این کار از سشوار استفاده کنید و یا ابزار iOpener را تهیه کنید. به منظور نرم شدن چسب های زیر صفحه نمایش، به مدت 1 دقیقه ابزار iOpener را روی لبه ی پایینی آیفون قرار دهید.

مرحله سوم:

ابزار تاچ کش را روی قسمت پایینی صفحه نمایش درست در بالای دکمه هوم قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که تاچ کش روی هیچ قسمتی از دکمه هوم قرار نگرفته باشد، چون از چسبندگی بین تاچ کش و صفحه نمایش جلوگیری می کند.

مرحله چهارم:

تعویض باطری آیفون در این بخش به استفاده از تاچ کش می رسد. تاچ کش را با فشار محکم بر روی صفحه نمایش بکشید تا شکاف باریکی بین صفحه جلو و قاب و شاسی آیفون 7 پلاس ایجاد کنید.

انتهای صاف ابزار اسپاتول را داخل این شکاف قرار دهید.

چسب ضد آبی که صفحه نمایش را در جای خود نگه می دارد بسیار قوی است: ایجاد شکاف اولیه ممکن است نیاز به نیروی قابل توجهی داشته باشد. اگر باز کردن این شکاف برای تان سخت بود، با استفاده از تاچ کش صفحه نمایش را به سمت بالا بکشید و سپس رها کنید و این کار را چندین بار انجام دهید تا چسب ها شل شوند و بتوانید اسپاتول را درون شکاف ببرید.

درحالی که تاچ کش را به سمت بالا حرکت می دهید، ابزار اسپاتول را بچرخانید تا شکاف ایجاد شده بین نمایشگر و قاب پشت را بزرگ تر کنید.

مقاله مرتبط: فلش کردن گوشی تلفن همراه

مرحله پنجم تعویض باطری آیفون:

قسمت انتهای صاف اسپاتول را از پایین لبه آیفون بین پنل جلوی گوشی و قاب پشت آن وارد کنید.

اسپاتول را به سمت چپ بالای لبه آیفون حرکت دهید بدین صورت که از لبه پایین شروع کرده و آن را به سمت دکمه های کنترل صدا و سایلنت بلغزانید تا چسب هایی که نمایشگر را در جای خود نگهداشته اند شل شوند.

دقت کنید که به سمت لبه بالای آیفون نروید، چون در این قسمت، صفحه جلوی گوشی به وسیله گیره های پلاستیکی به قاب پشت وصل شده اند و اگر اسپاتول را به این قسمت ببرید باعث شکستن گیره ها می شوید.

مرحله ششم:

در ادامه توضیح مراحل تعویض باطری آیفون ، اسپاتول را از لبه سمت چپ گوشی خارج کرده و انتهای صاف آن را از گوشه سمت راست و پایین آیفون 7 پلاس داخل کنید.

اسپاتول را به سمت گوشه راست و بالای آیفون حرکت دهید تا چسب های صفحه نمایش شل شوند.

مرحله هفتم:

تاچ کش را بکشید تا صفحه نمایش بالا بیاید و گوشی آیفون تان باز شود.

دقت کنید  که صفحه نمایش را بیش از 10 درجه باز نکنید چون هنوز کابل های روبانی ظریفی در امتداد لبه راست دستگاه وجود دارند که صفحه نمایش را به برد اصلی متصل کرده اند.

مرحله هشتم:

برآمدگی کوچک روی تاچ کش را بکشید تا  از روی صفحه نمایش جدا شود.

مرحله نهم:

باز-کردن-آیفون

یک قاب باز کن را از قسمت زیرین صفحه نمایش در امتداد لبه بالای گوشی بلغزانید تا چسب های باقی مانده نیز شل شوند.

مرحله دهم:

 

صفحه نمایش را کمی از لبه بالای گوشی به سمت پایین بکشید تا گیره های پلاستیکی که آن را به قاب پشت متصل کرده اند آزاد شوند.

با چرخاندن صفحه نمایش از سمت چپ، مانند کتاب، آیفون را باز کنید.

سعی نکنید  صفحه نمایش را به طور کامل جدا کنید چون هنوز کابل های روبانی وجود دارند که صفحه نمایش را به برد اصلی آیفون متصل کرده اند.

مرحله یازدهم: قطع اتصال باطری

در مرحله یازدهم از تعویض باطری آیفون 4 پیچ سه سر Y000 که کابل هلالی شکل پایین صفحه نمایش را روی برد اصلی متصل کرده اند باز کنید:

سه پیچ 1.2 میلی متری

1 پیچ 2.6 میلی متری

مرحله دوازدهم تعویض باتری آیفون:

کابل هلالی شکل پایین صفحه نمایش را بردارید.

مرحله سیزدهم تعویض باطری آیفون:

از نوک اسپاتول برای جدا کردن اتصال باطری از سوکت شارژ بر روی برد اصلی استفاده کنید.

کابل اتصال را کمی به سمت بالا خم کنید تا از برخورد آن با سوکت و روشن شدن گوشی در حین کار جلوگیری شود.

مرحله چهاردهم: جدا کردن قطعات صفحه نمایش

در این مرحله قبل از قطع یا وصل مجدد کابل ها، مطمئن شوید که باتری قطع شده است.

از قسمت صاف اسپاتول یا ناخن انگشت خود استفاده کنید و اتصال دو اتصال دهنده پایینی صفحه نمایش را از سوکتش شان بر روی برد اصلی جدا کنید.

برای اتصال مجدد کانکتورهای پرس، یک طرف را فشار دهید تا در جای خود قرار بگیرد، سپس قسمت انتهایی دیگر را جا بزنید. برای جا زدن آنها را از وسط به سمت پایین فشار ندهید. چون کوچک ترین اشتباه می تواند آسیب دائمی به بار آورد.

اگر بعد از نصب مجدد دستگاه صفحه نمایش خالی است و یا خطوط سفید را نشان می دهد، هر دو کابل را جدا کرده و با احتیاط دوباره وصل کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها به طور کامل در جای خود قرار گرفته اند.

مرحله پانزدهم:

سه پیچ 3 سر Y000 که کابل هلالی شکل را روی کانکتور سنسور صفحه نمایش گوشی قرار داشته اند باز کنید.

1 پیچ 1.3 میلی متری

2 پیچ 1.0 میلی متری

کابل هلالی شکل را بردارید.

مرحله شانزدهم تعویض باطری آیفون:

به تعویض باطری آیفون در مرحله شانزدهم رسیدیم. اتصال کانکتور سنسور صفحه نمایش را از سوکتش بر روی برد اصلی قطع کنید.

هنگام جا زدن این اتصال دهنده پرسی ابتدا باید یک سر آن را جا بزنید و سپس به سراغ سر دیگر بروید تا احتمال خم شدگی کابل به حداقل برسد.

مرحله هفدهم:

قطعات صفحه نمایش را جدا کنید.

در حین سرهم کردن قطعات، اگر قصد داشتید چسب های اطراف صفحه نمایش را تعویض کنید در این مرحله آن ها را بچسبانید.

مرحله هجدهم: منفذ بارومتریک

دو پیچ فیلیپس را که منفذ بارومتریک را روی قاب پشتی متصل کرده اند باز کنید:

یک پیچ 2.9 میلی متری

یک پیچ 2.1 میلی متری

مرحله نوزدهم:

در مرحله نوزدهم از تعویض مرحله نوزدهم منفذ بارومتریک را به آرامی به سمت موتور Tapic بکشید تا چسب هایی که آن را به لبه پایین دستگاه متصل کردند، شل شود.

مرحله بیستم:

منفذ بارومتریک را خارج کنید.

مرحله بیست و یکم تعویض باطری آیفون : موتور Taptic

تعویض-کابل-حسگر-آیفون

 

به وسیله انتهای صاف اسپاتول اتصال کانکتور موتور Taptic را از سوکتش بر روی برد اصلی قطع کنید.

مرحله بیست و دوم:

سه پیچ فیلیپس 1.5 میلی متری که موتور Taptic را به قاب پشتی متصل کرده اند را باز کنید.

مرحله بیست و سوم:

موتور Taptic را بردارید.

مرحله بیست و چهارم تعویض باطری آیفون : باطری

در این مرحله از تعویض باطری آیفون باید نهایت توجه را به خرج دهید. سه نوار چسبی را که در لبه پایینی باطری قرار گرفتند را بکنید.

در صورت امکان برای انجام این کار از ناخن و یا یک پنس استفاده کنید. توجه داشته باشید با هر ابزار نوک‌تیز، به باتری را فشار وارد نکنید.

مرحله بیست و پنجم:

این مرحله از تعویض باطری آیفون بسیار حساس است . سعی کنید که در طول این مرحله نوار چسب ها را صاف و بدون چروک دربیارید، چون نوارچسب های چروک به هم می چسبند و به جای این که تمیز و یکدست بیرون بیایند پاره می شوند.

زبان انتهایی یکی از برچسب ها را به آرامی به سمت پایین دستگاه بیرون بکشید.

نیرویی که به نوار چسب وارد می کنید بهتر است مداوم و ثابت باشد تا زمانی که از بین باتری و قاب پشتی رها شود. برای اینکه بهتر به نتیجه برسید نوار را در زاویه 60 درجه یا کمتر بیرون بکشید.

این نوارچسب ها ممکن است چندین برابر طول اولیه خود کش بیایند بنابراین در صورت نیاز دوباره از نزدیک باطری آن ها را بگیرید و بکشید.

مرحله بیست و ششم:

تعویض-باطری-آیفون

مرحله قبل را برای نوارهای دوم و سوم نیز اجرا کنید.

زمانی که آخرین نوار چسب را خارج می کنید، با یک دست باطری را به سمت پایین نگهدارید زیرا ممکن است نوار چسب هنگامی که از قاب پشت جدا می شود باتری را پرتاب کند.

اگر تمام نوار چسب ها را با موفقیت از باطری جدا کردید، از مرحله بعد عبور کنید.

در غیر این صورت، اگر هر کدام از نوار چسب ها زیر باتری پاره شدند و نتوانستید آن را بیرون بیاورید مرحله بعدی را انجام دهید.

مرحله بیست و هفتم:

تعویض-ال-سی-دی

در این مرحله از تعویض باطری آیفون اگر نوار چسب ها پاره شدند وباطری سر جای خود باقی ماند، با iOpener ویا سشوار قاب پشتی دستگاه، مستقیما پشت باطری را گرم کنید. برای راحت تر خارج کردن باطری باید آن قسمت خیلی گرم شود.

توجه داشته باشید که گرم کردن بیش از حد دستگاه، می تواند منجر به آتش گرفتن باطری شود.

به پشت دستگاه ضربه کوچکی بزنید و با استفاده از ورقه ای پلاستیکی چسب های باقی مانده در پشت باطری را خارج کنید.

دقت کنید که ورقه پلاستیکی را سمت دکمه کم کردن صدا و لبه بالایی باطری قرار ندهید چون ممکن است به کابل های کنترل صدا و برد اصلی  آسیب وارد کنید.

ورقه را تا حد امکان صاف نگه دارید و از خم شدن باطری خودداری کنید چون ممکن است به باطری آسیب وارد شود و باعث آزاد شدن مواد شیمیایی خطرناک شود و یا حتی باطری آتش بگیرد.

متناوبا، از یک تکه نخ دندان برای جدا کردن باطری از قاب پشتی استفاده کنید. همچنین میتوانید از یک سیم گیتار که قوی تر از نخ دندان است، استفاده کنید.

نخ یا سیم را از قسمت فوقانی باطری وارد قسمت پشتی آن کنید، دو سر نخ را به هم نزدیک کنید  دور باطری بپیچید وبطور همزمان نخ ها را بکشید.

مرحله بیست و هشتم تعویض باطری آیفون:

تعویض-باتری

باطری را خارج کنید.

اگر باطری جدید کاور پلاستیکی داشت، قبل از نصب باطری را از کابل های ظریف روبانی شکل جدا کنید.

هنگام نصب باطری، برای تعویض  نوار چسب های باطری به این راهنما مراجعه کنید.

قبل از جمع کردن قطعات، دستگاه را فورس ریستارت کنید. این کار از بسیاری از مسائل پیشگیری می کند و عیب یابی را آسان تر می کند.

جمع بندی تعویض باطری آیفون 7 پلاس

در این مقاله تعویض باطری موبایل را مورد بررسی قرار دادیم. برای انجام این تعمیرات باید حتما آموزش های اصولی و لازم را ببینید. این آموزش ها باید حتما عملی باشند و در کارگاه مجهز و زیر نظر اساتید مجرب ارائه شوند. یکی از بزرگترین آموزشگاه هایی که به برگزاری دوره آموزش تعمیرات موبایل اقدام می کند آموزشگاه فنی سازان است. در این آموزشگاه تمام آموزش ها به صورت کاربردی و ویژه بازار کار طراحی شده است. کارآموزان بعد از دوره قادر خواهند بود انواع تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی های موبایل و تبلت را انجام دهند. همچنین بعد از دوره یک مدرک بین المللی و معتبر از سازمان فنی و حرفه ای به آنها اعطا می شود که در داخل و خارج کشور معتبر است.

دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی و حرفه ای فنی سازان

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات