در این مقاله آموزشی از آموزشگاه فنی سازان قصد داریم به چند موضوع مهم در مورد مراحل آزمون فنی حرفه ای بپردازیم. اول: روش دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فنی و حرفه ای. دوم: روش مشاهده نتایج آزمون فنی و حرفه ای (آزمون کتبی و آزمون عملی) سوم: روش پرداخت هزینه صدور گواهینامه فنی و حرفه ای چهارم: روش استعلام و صدور گواهینامه فنی و حرفه ای. با ما همراه باشید.

آموزشگاه فنی سازان

آزمون سازمان فنی حرفه ای

برای شرکت در آزمون فنی و حرفه ای شما باید یک سری مراحل را پشت سر بگذارید. این مراحل از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فنی حرفه ای تا صدور گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای در شکل زیر به صورت گام به گام به شما کارآموزان عزیز به تصویر کشیده شده است. همچنین نحوه انجام هر یک از این مراحل هم در ادامه مقاله آورده شده تا شما بتوانید براحتی هر چه تمام مراحل را پیگیری کنید.

الگوریتم-مراحل-آزمون-فنی-و-حرفه-ای

روش دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فنی حرفه ای

کارآموزان عزیز ،برای دریافت کارت آزمون فنی و حرفه ای خود، ابتدا باید وارد سامانه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فنی و حرفه ای بشوید. سپس اطلاعات خود را در آن سامانه وارد کنید. بعد از وارد کردن مشخصات فردی خود گزینه نمایش کارت را بزنید. کارت آزمون خود را پرینت گرفته و روز آزمون به همراه اصل کارت ملی و شناسنامه خود، به همراه داشته باشید. نکته مهم: حتما مندرجات داخل کارت آزمون را با دقت بخوانید و با اطلاعات خود تطبیق دهید.

برای ورود به سامانه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فنی حرفه ای اینجا کلیک کنید.

نمونه-کارت-ورود-به-جلسه-آزمون-فنی-و-حرفه-ای

روش مشاهده نتایج آزمون فنی حرفه ای (آزمون کتبی یا آنلاین)

کارآموزان عزیز، جهت مطلع شدن از نتایج آزمون کتبی یا آنلاین فنی و حرفه ای ( قبولی یا عدم قبولی خود)، باید وارد سامانه مشاهده نتایج آزمون فنی حرفه ای بشوید. سپس در صفحه سامانه مشخصات فردی خود را وارد کنید و بعد از وارد کردن مشخصات فردی خود، گزینه نمایش نتیجه را بزنید. بعد از مشاهده نتایج آزمون فنی حرفه ای به نکات زیر توجه داشته باشید:

  1. توجه داشته باشید که حداقل نمره قبولی برای آزمون کتبی یا آنلاین فنی حرفه ای ۵۰ است.
  2. در صورت کسب نمره قبولی (۵۰ و بیشتر از آن) باید منتظر اعلام تاریخ آزمون عملی فنی حرفه ای بمانید که از طرف سازمان فنی حرفه ای اعلام و در مرحله بعد به شما خواهیم گفت که چطور نتایج آزمون عملی فنی حرفه ای را مشاهده کنید.
  3. در صورت کسب نکردن نمره حدنصاب و عدم قبولی در آزمون کتبی یا آنلاین ، باید هزینه ثبت نام مجدد برای آزمون کتبی یا آنلاین را به آموزشگاه پرداخت کنید و منتظر اعلام تاریخ جدید آزمون از طرف آموزشگاه بمانید .

برای ورود به سامانه مشاهده نتایج آزمون کتبی یا آنلاین فنی حرفه ای اینجا کلیک کنید.

روش مشاهده نتایج آزمون فنی حرفه ای (آزمون عملی)

کارآموزان عزیز جهت مشاهده نتایج آزمون عملی فنی حرفه ای (قبولی و یا عدم قبولی ) باید وارد سامانه  مشاهده نتایج آزمون عملی فنی حرفه ای بشوید. سپس در صفحه سامانه مشخصات فردی خود را وارد کنید و بعداز وارد کردن مشخصات فردی گزینه نمایش نتیجه را بزنید.  مراحل آزمون فنی حرفه ای

برای ورود به سامانه مشاهده نتایج آزمون عملی فنی حرفه ای اینجا کلیک کنید.

نکته مهم: در صورت عدم قبولی باید مجددا هزینه آزمون عملی را به آموزشگاه پرداخت و منتظر اعلام تاریخ جدید آزمون عملی بمانید.

روش پرداخت هزینه صدور گواهینامه فنی حرفه ای

کارآموزان عزیز ، جهت دریافت گواهینامه،ابتدا باید هزینه صدور آن را پرداخت و سپس اقدام به استعلام و پرینت گواهینامه خود کنید. جهت پرداخت هزینه صدور گواهینامه ابتدا باید وارد سامانه پرداخت هزینه صدور گواهینامه فنی حرفه ای بشوید. سپس در صفحه سامانه مشخصات خواسته شده را وارد کنید و دکمه نمایش را بزنید. درحین پر کردن مشخصات به موارد زیر توجه داشته باشید. مراحل آزمون فنی حرفه ای

  1. توجه داشته باشید که نیازی به پر کردن قسمت کد شناسایی / کدفیدا / کدفراگیر نیست.
  2. نوع آزمون را هماهنگ (دوره آموزشی) انتخاب کنید.
  3. تذکر خیلی مهم: در این مرحله بعد از زدن گزینه جستجو، در قسمت پرداخت نشده ها حتما شماره شناسایی را یادداشت کنید زیرا در مرحله بعد به آن نیاز خواهید داشت.
  4. تیک مربع را زده و پرداخت هزینه را انجام دهید.

برای ورود به سامانه پرداخت هزینه صدور گواهینامه فنی حرفه ای اینجا کلیک کنید.

روش استعلام و صدور گواهینامه فنی حرفه ای   مراحل آزمون فنی حرفه ای

کارآموزان عزیز، جهت دریافت گواهینامه خود باید وارد سامانه استعلام و صدور گواهینامه فنی حرفه ای بشوید. سپس در صفحه سامانه مشخصات فردی خود را وارد کنید و بعد از وارد کردن مشخصات فردی، تیک دریافت فایل pdf را زده و گزینه جستجو را انتخاب کنید و گواهینامه خود را پرینت رنگی بگیرید.

برای ورود به سامانه استعلام و صدور گواهینامه فنی حرفه ای اینجا کلیک کنید.

دوره های آموزشی در حال برگزاری در فنی سازان :

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش برق ساختمان

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیرات پکیج

آموزش نصب کولر گازی

چرا برای اخذ مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه ای باید از طریق آموزشگاه فنی سازان اقدام کنیم؟

برای اخذ مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه ای باید ابتدا در دوره های آموزشگاه فنی سازان را در رشته مورد نظر خود شرکت کنید. این مدرک تایید کننده ساعت های رسمی آموزشی شما می باشد که در بعد از شرکت در آزمون رسمی فنی و حرفه ای در مدرک شما درج می شود. پس از اخذ این مدرک از آموزشگاه فنی سازان، کارشناسان موسسه هماهنگی های لازم برای شرکت در آزمون اصلی سازمان را برای شما انجام داده و شما را طبق فلوچارتی که در بالا معرفی شده  به سازمان معرفی می کنند.

شما می توانید انواع رشته های پرتقاضا و پرسود فنی و حرفه ای را در آموزشگاه فنی سازان ثبت نام کنید و دوره عملی و کاربردی مربوطه را تحت نظر اساتید مجرب موسسه گذرانده و مدرک معتبر آموزشگاه را دریافت کنید. با مدرک آموزشگاه قادر هستید جواز کسب بگیرید و مشغول به کار شوید.

مراحل آزمون فنی حرفه ای

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۹ از ۵
از مجموع ۱۷ رای
guest
4 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات
پریوش تیموری
پریوش تیموری
1 سال پیش

امتحان ازمون فنی حرفه ای

مهدی
مهدی
10 ماه پیش

آرایشگر

محمد
محمد
10 ماه پیش

چرا هر چی تو سایت پرداخت صدور گواهینامه میرم نمیشه همش می‌نویسه رکوردی یافت نشد

مسعود
مسعود
8 ماه پیش

مدرک فنی حرفه‌ای