اطلاعاتی در مورد آموزش جامع تعویض lcd گوشی

اگر شما به خوبی در مورد تعمیر و تعویض ال سی دی اطلاعات ندارید باید دوره های آموزش جامع تعویض lcd گوشی را بگذرانید. در واقع باید بدانید که یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایلی که افراد به تعمیرکار موبایل مراجعه می کنند شکسته شدن ال سی دی گوشی می باشد. به بیان دیگر اگر بخواهیم بیان کنیم باید بدانید این مورد یکی از شایع ترین مواردی است که افراد به تعمیرکار مراجعه می نمایند. دلیل اصلی که افراد مجبور می شوند ال سی دی خود را تعویض کنند افتادن گوشی شان می باشد.

پیشنهاد ویژه: آموزش تعمیرات موبایل (سخت افزار و نرم افزار) اندرویدی و اپل

تعمیرکاران باید به خوبی دوره آموزش جامع تعویض lcd گوشی را ببینند تا بتوانند انواع گوشی ها را تعمیر کنند. یکی از موارد بسیار مهمی که باید تعمیرکاران با آن آشنایی داشته باشند این است که انواع گوشی ها را به خوبی شناسایی کنند. در این صورت می توانند برای هر یک از انواع گوشی ها بهترین گلس را نصب کنند. شما باید به خوبی بدانید که هزینه تعمیر کردن ال سی دی چندان پایین نمی باشد و شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید. گران ترین تعمیری که برای گوشی انجام می شود تعویض کردن ال سی دی است.

 

آموزش-تعمیرات-موبایل

آموزش جامع تعویض lcd گوشی و شناخت انواع قطعات تشکیل دهنده 

همه ما به خوبی با این مورد آشنایی داریم که تاچ و ال سی دی که برای گوشی موبایل طراحی شده است بسیار باریک و ظریف می باشد. برخی از افراد بر این باور هستند که این قطعه تنها شامل همان بخشی است که مشاهده می کنند. اما باید بدانید که همان قطعه باریک از بخش متنوعی تشکیل شده و شما باید به خوبی با آن آشنایی داشته باشید. برای اینکه دوره آموزش جامع تعویض lcd گوشی را به بهترین نحو ممکن بگذرانید باید به خوبی با این قطعات آشنایی داشته باشید. برخی از آنها که به خوبی شما باید بشناسید و تشخیص دهید عبارت می باشد از :

مقاله مرتبط: بررسی تعمیر سامسونگ گالاکسی نوت 20 (آموزش تصویری)

 

تعمیر-ال-سی-دی-تعویض

 1. گلس های محافظ ال سی دی :

شما باید به خوبی بدانید که این بخش یکی از اصلی ترین بخش های موبایل است که روی آن انگشت خود را می زنید. به نوعی باید بدانید با این بخش تماس مستقیم دارید و و یک لایه باریکی است که از آن به عنوان محافظ گوشی نام می برند. بنابراین در بین انواع قطعاتی که برای گوشی است باید بدانید این بخش یکی از لایه های بیرونی می باشد و نقش مهمی برای گوشی ایفا می کند.

 1. تاچ یا دیجیتایزر :

زیر گلس که شما روی گوشی خود نصب کرده اید تاچ گوشی را نصب شده است. این لایه تا حد بسیار زیادی شفاف می باشد و زمانی که شما روی آن انگشت می زنید حساسیت زیادی از خود نشان می دهد. همین مورد نشان دهنده مهم بودن آن می باشد. این لایه در واقع لمس دستان شما را شناسایی می کند و به بخش های دیگر گوشی انتقال می دهد. زمانی که این بخش دچار ایراد شود بدون شک در برابر لمس های شما هیچ واکنشی نشان نمی دهد و یا اینکه به خوبی عمل نمی کند. برای دوره آموزش جامع تعویض lcd گوشی باید به خوبی این ویژگی آن را شناسایی کنید. شما باید بدانید که گوشی بدون دلیل نیست که واکنشی از خود نشان نمی دهد.

 

 1. ال سی دی و بک لایت :

در قسمت پشتی تاچ خود ال سی دی را قرار داده اند که این بخش وظیفه اصلی که بر عهده دارد نشان دادن تصاویر و محتواهای درون گوشی می باشد. به طور کلی باید بدانید این بخش را شما نمی توانید از تاچ جدا کنید. جدا کردن آنها غیر ممکن می باشد، ولی گلس را می توانید از تاچ جدا سازید و یا آن را با هزینه کم تعویض کنید.

فریم ال سی دی :

تعویض-ال-سی-دی

فریم ال سی دی از دیگر بخش های تشکیل دهنده ال سی دی می باشد که در واقع آن را به عنوان نگهدارنده  بخش های مختلف گوشی و تاچ ال سی دی می دانند. ضخام آن بسیار ناچیز می باشد و همین مورد یکی از مهمترین ویژگی های آن به شمار می رود. این بخش می تواند با عملکردی که دارد یک مجموعه کمپرس شده و واحد را روی گوشی شما ایجاد کند.

در مورد آموزش جامع تعویض lcd گوشی که مربوط به اجزای آن بود اطلاعات کلی را برای شما بیان کردیم. اکنون شما به خوبی می توانید تعمیر و تعویض آن را انجام دهید، چرا که هر بخش آن را به خوبی شناسایی می کنید. برخی از مهمترین مواردی که مربوط به تعویض و تعمیر آن می باشد را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

 

آموزش جامع تعویض lcd گوشی و شیوه های تعمیر و تعویض آن

مبحث اصلی که شما باید با آن آشنایی داشته باشید آموزش جامع تعویض lcd گوشی است. همان طور که بیان نمودیم ال سی دی گوشی و یا تبلت ها به دلالی متنوع امکان دارد که دچار ایراد شود. در هر صورت شما باید بدانید روش های متنوعی برای خراب شدن آن وجود دارد و شما تنها بهتر است درست کردن آن را بیاموزید. انواع حالت هایی که خراب شدن ال سی دی را نشان می دهد و شما باید در مورد آن اطلاعات زیادی داشته باشید عبارت می باشد از :

 1. ال سی دی سیاه شده و روشن نمی شود :

زمانی که نور صفحه گوشی شما به طور کلی سیاه می شود و هیچ محتوایی درون آن نشان داده نمی شود به این معنی است که ال سی دی شما به طور کامل سوخته است. زمانی ال سی دی گوشی می سوزد که به آن ضربه ای وارد شود. البته که باید بدانید در برخی از موارد هم وارد شدن آب به درون دستگاه امکان دراد ال سی دی آن را به طور کلی بسوزاند. اگر شم با این مشکل مواجه شدید باید بدانید که تنها راه حل پیش رویتان این است که ال سی دی خود را تعویض کنید.

 1. ال سی دی روشن می شود اما تاچ کار نمی کند :

در برخی از موارد امکان دارد به گوشی شما ضربه ای وارد شود که ال سی دی روشن می شود ولی تاچ درون دستگاه اصلا به خوبی کار نمی کند. در این صورت شما هر یک از محتوایی که روی دستگاه وجود دارد را به خوبی مشاهده می کنید ولی نمی توانید اقدامی انجام دهید و آنها را لمس کنید. در این صورت باید بدانید که تاچ گوشی شما به طور کلی سوخته است. در این صورت شما باید به طور کلی تاچ و ال سی دی خود را تعویض کنید. در ابتدای آموزش جامع تعویض lcd گوشی بیان نمودیم که تاچ و ال سی دی با یکدیگر پیوند دارند و هر یک از آنها خراب شود دیگری هم خراب می شود. در واقع شما باید بدانید مه به صورت مستقل نمی توانید تاچ را تعویض کنید.

 

 1. بخشی از ال سی دی سیاه شده است :

تعویض-lcd-گوشی

اگر در اثر ضربه ای که به گوشی وارد شده است تنها بخشی از صفحه نشان داده می شود شما باید باز هم تاچ و ال سی دی گوشی تان را تعویض کنید. در واقع ما به شما بیان نمودیم هرگز نمی توانید یکی از دو بخش گوشی را تعویض کنید بلکه باید هر دو بخش را تعویض کنید. بنابراین در صورت سایه شدن صفحه هم می توانید تاچ و ال سی دی خود را به خوبی و درستی تعویض کنید.

 1. نور ال سی دی گوشی سوسو می زند :

سوسو زدن نور گوشی یکی از دیگر مواردی است که شما باید در مورد آن اطلاعات لازم را داشته باشید. این مشکل نشان دهنده  ضربه خوردن گوشی می باشد و فشاری که به گوشی وارد گشته است. شما برای رفع کردن این مشکل هم باید تاچ و ال سی دی گوشی را تعویض کنید. شما در دوره آموزش جامع تعویض lcd گوشی به خوبی این مورد را آموزش خواهید دید که به درستی تاچ و ال سی دی را با یکدیگر تعویض کنید.  شکستگی ها و یا ضربه ای که به گوشی وارد شده است با تعویض ال سی دی آن به طور کلی از بین می رود و می توانید با خیال راحت از گوشی خود استفاده کنید.

آموزش جامع تعویض lcd گوشی و هزینه تعمیر و تعویض

بدون شک یکی از مهمترین و اصلی ترین پرسش هایی که افراد زمان تعویض کردن ال سی دی در ذهنشان به وجود می آید این است که هزینه تعمیر و تعویض آن را به خوبی بدانند. شما باید بدانید طی دوره ای که برای آموزش جامع تعویض lcd گوشی می گذارند هزینه این امر را بالاتر از دیگر موارد بیان نموده اند. این مسئله در این چند سال اخیر محسوس تر شده است، چرا که اندازه گوشی ها بزرگ تر شده و کیفیت آنها هم بالاتر رفته است. به عنوان مثال شما باید بدانید اگر گوشی آیفون داشته باشید و تاچ ال سی دی آن خراب شود باید هزینه میلیونی برای درست کردن آن پرداخت کنید. بنابراین شما باید همیشه بدانید که هزینه تعویض کردن تاچ و ال سی دی زیاد بالا است.

در این بین باید بدانید بسیاری از تعمیرکاران هستند که به شما پیشنهاد استفاده از ال سی دی های غیر اورجینال می دهند. آنها بدون شک به شما هزینه بسیار پایین تری را اعلام می کنند که برخی از افراد از آنها خرید خود را انجام می دهند. شما باید بدانید این اقدام اصلا اقدام درستی نمی باشد و شما نباید از ال سی دی های غیر اورجینال استفاده کنید. در واقع شما باید به خوبی بدانید که آنها درست کار نمی کنند و بعد از مدتی به طور کلی کارایی خود را از دست می دهند. بنابراین آنها را هرگز مورد استفاده قرار ندهید و خریداری نکنید. در این مورد بهتر است با مشاوران و کارشناسانی که تخصص بیشتری دارند مشورت کنید. آنها بدون شک بهترین و با کیفیت ترین تاچ و ال سی دی های بازار را معرفی می کنند تا با استفاده از آنها کیفیت خوبی هم دریافت کنید.

نکاتی در مورد آموزش جامع تعویض lcd گوشی

نکات بسیار زیادی در مورد آموزش جامع تعویض lcd گوشی وجود دارد و شما باید به خوبی با این نکات آشنایی داشته باشید. برخی از آنها به شما کمک می کند که به بهترین نحو ممکن تعویض ال سی دی را انجام دهید که عبارت می باشند از :

 1. در ابتدا باید بدانید که بهتر است به خوبی در زمینه تعویض ال سی دی تخصص پیدا کنید. اینکه شما به عنوان تعمیرکار حرفه ای شناخته شوید اهمیت بسیار زیادی دارد. افراد به دنبال بهترین تعمیرکار هستند که در زمینه کاری خود فعالیت و تخصص زیادی دارد. به همین دلیل شما باید به خوبی آموزش های لازم را دریافت کنید.
 2. استانداردهای گوشی را همیشه باید شناسایی کنید، در واقع باید بدانید هر یک از انواع گوشی ها استانداردهای مشخص شده ای دارند و شما باید به خوبی آنها را شناسایی کنید. در این صورت می توانید تعویض ال سی دی هر یک از انواع گوشی ها را انجام دهید.
 3. اینکه مشکل هر یک از انواع گوشی ها را بشناسید اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی اطلاعات خود را در این مورد افزایش دهید. تعویض کردن تاچ و ال سی دی اهمیت بسیار زیادی دارد و باید بر اساس اصول و استانداردهای مشخص شده ای آن را تعویض نمایید.
 4. هزینه ای که از مشتری دریافت می شود باید بر اساس نوع ال سی دی باشد که برای گوشی تعویض کرده اید. دقت داشته باشید که این هزینه هم باید بر اساس استانداردهای باشد که گوشی تعمیر شده دارد.
 5. مجرب و حرفه ای بودن یکی از مهمترین نکاتی است که شما زمان گذراندن دوره های آموزش جامع تعویض lcd گوشی باید به آن دقت داشته باشید. در صورتی که شما در کار خود حرفه ای باشید، بدون شک مشتریان بسیار زیادی خواهید داشت. بنابراین بهتر است به خوبی با تمامی مواردی که در بالا بیان کردیم آشنایی داشته باشید و اطلاعات خود را در هر یک از آن زمینه ها افزایش دهید.
 6. پیش از اینکه گوشی را باز کنید باید به خوبی مشکل آن را بررسی نمایید تا به بهترین نحو ممکن آن را تعمیر کنید.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات