آموزش جوشکاری

آموزش کاملا عملی توسط اساتید برتر کشور

کارگاه مجهز به تجهیزات پیشرفته

پشتیبانی نامحدود پس از اتمام دوره

صدور گواهینامه قابل ترجمه و بین المللی

 

تعرفه ثبت نام در دوره آموزش جوشکاری

شهریه دوره آموزشیشهریه دوره عمومی با 30% تخفیفشهریه دوره خصوصی
شهریه دوره17.000.000 تومان22،000،000 تومان

راه های ثبت نام در مجتمع فنی سازان 

روش اول: واریز مبلغ 100,000 تومان به شماره کارت بانک پاسارگاد: 4223 - 7402 - 2910 - 5022 بنام آقای داود کامرانی مقصود و فرستادن تصویر رسید واریزی به شماره واتساپ 09359293340

روش دوم: ارسال درخواست مشاوره از طریق فرم ثبت نام 

روش سوم: تماس از طریق تلفن ، واتساپ و یا مراجعه حضوری به محل آموزشگاه

  جواب را با کیبورد انگلیسی وارد کنید

  سرفصل های دوره آموزش جوشکاری

  • 1. آموزش و معرفی انواع دستگاه های جوشکاری
  • 2. آموزش طریقه جوشکاری با الکترود دستی (SMAW)
  • 3. آموزش طریقه تامین حرارت و جوشکاری برای انواع جوش ها
  • 4. آموزش طریقه جوشکاری لبه فلزات به صورت جال جوش و خط جوش
  • 5. آموزش و معرفی انواع هیترها و بازبینی قسمتهای هیتر و نحوه کار با هیتر
  • 6. آموزش و معرفی انواع پارامترهای فرآیند جوش CO2 (MIG-MAG)
  • 7. آموزش طریقه جوشکاری و متصل کردن زوایای خارجی
  • 8. آموزش طریقه جوشکاری و متصل کردن لبه ها روی هم
  • 9. آموزش طریقه جوشکاری و متصل کردن سر به سر
  • 10. آموزش طریقه جوشکاری و متصل کردن سه پری به صورت چندپاس زیگزاگ 2F
  • 11. آموزش جوشکاری و متصل کردن سه پری به صورت تک پاس افقی 2F
  • 12. آموزش طریقه جوشکاری و متصل کردن سه پری سرازیر 3F
  • 13. آموزش طریقه جوشکاری و متصل کردن سه پری به سقف 4F
  • 14. آموزش طریقه جوشکاری و متصل کردن سربالا به صورت تک پاس و چند پاس 3F
  • 15. آموزش طریقه جوشکاری با دستگاه آرگون (TIG)
  • 16. آموزش و معرفی اصطلاحات فرآیند آرگون (TIG)
  • 17. آموزش و معرفی انواع الکترود تنگستن
  • 18. 18- آموزش و معرفی انواع گازهای محافظ در جوشکاری
  • 19. آموزش و معرفی طریقه نامگذاری انواع الکترودها
  • 20. آموزش و معرفی دمش قوی و روش های جبران در جوشکاری ها
  • 21. آموزش و معرفی انواع قوس و تحلیل و بررسی تمیزکاری قوس
  • 22. آموزش و معرفی انواع جریان ها و واگذاری قطب در جوشکاری
  • 23. آموزش و معرفی جوش های اتصالی به صورت معمولی و زاویه سازی در جوشکاری پوششی (کونیک کردن لوله ها)
  • 24. آموزش انواع جوشکاری به صورت اتصال لوله به لوله، لوله به صفحه، صفحه به صفحه و غیره
  • 25. آموزش طریقه راه اندازی و تنظیم انواع دستگاه های TIG
  • 26. آموزش طریقه جوشکاری TIG به صورت بدون فیلتر
  • 27. آموزش دوره کامل جوشکاری CO2، الکترود دستی ، آرگون
  • 28. و پاسخ به تمامی سوالات شما در دوره آموزش جوشکاری

  آموزش جوشکاری از مبتدی تا پیشرفته ⭐️ [ مدرک معتبر+ عملی]

  آموزش جوشکاری به این دلیل مهم است که جوشکاران از زیر اقیانوس گرفته تا فضای باز، مسئول ساختن و تعمیر سازه ها در محیط های مختلف هستند .

  برای ساخت و راه اندازی کردن کارخانه ها و به طور کلی در صنعت ، جوشکاری جایگاه ویژه ای دارد و به همین دلیل یکی از پردرآمدترین حرفه ها در بازارکار به شمار می رود.

  دوره آموزشی جوشکاری آموزشگاه فنی سازان در جهت آشنایی هر چه بیشتر کارآموزان با مهمترین اصول، مهارت ها و نحوه حفظ ایمنی در زمان استفاده از ابزارهای جوشکاری و همچنین روش های جوشکاری طراحی شده است.

  آموزشگاه فنی سازان ، برای داوطلبانی که می خواهند در حرفه جوشکاری مشغول به کار شوند دوره های آموزشی را به صورت صفر تا صد و کاملا عملی در کارگاه مجهز ارائه می دهد و پس از اتمام این دوره، گواهینامه قابل ترجمه و بین المللی به هنرجویان اعطا می کند.دوره آموزش جوشکاری از مبتدی تا پیشرفته برگزار می شود.

  همچنین مجتمع آموزشی فنی سازان با پشتیبانی از کارآموزان پس از پایان دوره جوشکاری، سبب شده تا کارآموزان برای ورود به بازارکار مشکلی نداشته باشند و با اعتماد به نفس کامل وارد این حوزه شوند.

  با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در مورد دوره جوشکاری و روش های مختلف جوشکاری که  دوره آن در آموزشگاه فنی سازان در حال برگزاریست را بررسی کنیم.

   

  روش های مختلف جوشکاری

  در دوره آموزش جوشکاری فنی سازان روش‌های مختلف جوشکاری به صورت کاملا عملی به کارآموزان آموزش داده می شود که عبارتند از:

  • آموزش جوشکاری آرگون (TIG)
  • آموزش جوشکاری co2
  • آموزش جوشکاری برق (SMAW)

  در ادامه، جزئیات اختصاص داده شده به هر فرآیند جوشکاری را به تفصیل بیان می کنیم و تفاوت های بین آنها را بیان خواهیم کرد.

   

  آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

  این نوع فرآیند جوشکاری که به نام‌های جوشکاری گاز بی‌اثر تنگستن یا TIG نیز شناخته می‌شود، معمولاً برای جوش دادن مواد نازک و غیرآهنی مانند آلومینیوم، مس، سرب یا نیکل استفاده می‌شود. اغلب برای ساخت و تولید هواپیما یا دوچرخه از این نوع جوشکاری استفاده می شود.

  گاز آرگون یک عنصر شیمیایی با نماد Ar و یکی از گازهای نجیب است. آرگون همچنین سومین گاز فراوان روی زمین است. آرگون بیشتر به عنوان یک گاز محافظ بی اثر استفاده می شود. آرگون بی رنگ، بی بو، غیر قابل اشتعال و غیر سمی است.

  برخلاف سایر انواع فرآیندهای جوشکاری، در جوشکاری TIG از یک الکترود تنگستن غیر مصرفی برای تولید جوش استفاده می شود. شما همچنین به یک منبع گاز خارجی، معمولاً آرگون یا ترکیبی از آرگون و هلیوم نیاز دارید.

  به دلیل این که فقط یک ناحیه کوچک میان قوس و ناحیه در حال جوش وجود دارد، تکمیل این ناحیه به مهارت و دقت زیادی نیاز دارد. نگران نباشید، در دوره آموزش جوشکاری به طور مختصر اطلاعات لازم را در اختیار هنرجویان قرار می دهند.

  آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

   

  آموزش جوشکاری co2

  در آموزش جوشکاری ، این روش به عنوان جوشکاری با گاز بی اثر فلز یا MIG شناخته می شود، این فرآیند از یک سیم نازک به عنوان الکترود استفاده می کند. هنگامی که سیم از طریق ابزار جوش و به سمت محل جوش تغذیه می شود، گرم می شود.

  این روش اغلب برای کار بر روی فلزاتی مانند فولاد ضد زنگ، مس، نیکل، فولاد کربنی، آلومینیوم و غیره استفاده می شود. از بین تمام فرآیندهای جوشکاری، این روش در آموزش جوشکاری در صنایع ساختمانی و خودروسازی محبوبیت بیشتری دارد.

  در آموزش جوشکاری قوس CO 2 توضیح داده می شود که، سیم جوش در سیم پیچ به طور خودکار توسط موتور تغذیه به مشعل جوش وارد می شود. سیم جوشی که از طریق نوک در تماس با برق است، به الکترودی تبدیل می‌شود که قوس بین خود و فلز پایه ایجاد می‌کند. گرمای قوس سیم و فلز پایه را ذوب می کند تا دو تکه فلز پایه را به هم متصل کند. در این حالت برای اینکه فلز جوش تحت تأثیر اکسیژن و نیتروژن جو قرار نگیرد، گاز CO 2 از نازل مشعل جوش برای محافظت از حوضچه جوش تامین می شود.

   

  اصول جوشکاری co2

  آهن زمانی که با نیتروژنی که در اتمسفر وجود دارد ترکیب شود شکننده می شود. بنابراین، گاز CO 2 اغلب برای محافظت از حوضچه جوش در برابر جو استفاده می شود. گاز CO 2 می تواند توسط گرمای قوس با دمای فوق العاده بالا به CO و O در نزدیکی قوس تجزیه شود.

  اکسیژن تجزیه شده با آهن مذاب ترکیب می شود و FeO را تشکیل می دهد.

  به طور متوالی، C موجود در فولاد راحت تر با O ترکیب می شود تا Fe O را از FeO برای تولید گاز CO، که در سمت چپ در فلز جوش قرار می گیرد و سوراخ هایی ایجاد می کند. فلز جوشی که دارای سوراخ های دمنده است را نمی توان سالم تلقی کرد.

  برای بهبود صحت، از سیم جوش حاوی Si و منگنز که میل ترکیبی قوی‌تری با O دارند استفاده می‌شود. در این حالت، O در FeO نه با C، بلکه با Si و منگنز ترکیب می شود و روی سطح حوضچه جوش شناور می شود تا سرباره SiO2 و MnO را تشکیل دهد. اگرچه سرباره تشکیل می شود، فلز جوش بدون سوراخ شدن به صدا تبدیل می شود.

  علاوه بر Si و منگنز که از سوراخ‌های دمنده جلوگیری می‌کنند، عناصر شیمیایی مختلفی به سیم جوش اضافه می‌شوند تا فلز جوش دارای استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و سایر خواص باشد.

  این موارد همراه با جزئیات کامل در دوره آموزش جوشکاری برای هنرجویان توضیح داده می شود.

   

  آموزش جوشکاری برق (SMAW)

  آموزش جوشکاری برق (SMAW) یکی دیگر از دوره‌های آموزش جوشکاری است. که به آن جوشکاری الکترود دستی نیز می گویند، این روش از رایج‌ترین روش‌ ها برای جوشکاری است که بیش تر از ۵۰٪ کسانی که کار جوشکاری انجام می دهند، از این روش استفاده می‌کنند.

  سادگی و تجهیزات ارزان قیمت آن، قابلیت حمل ونقل آسان، قابلیت استفاده از آن در همه موقعیت‌های جوشکاری، از دلایل مهم استفاده از این روش برای جوشکاری است.

  آموزش جوشکاری برق (SMAW) به این علت مهم است که در پل سازی، کشتی سازی، سازه فلزی، مخازن ذخیره تحت فشار و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  روش جوشکاری برق، یک فرآیند جوشکاری است که از یک الکترود با پوشش شار برای اتصال فلزات استفاده می کند.

  هنگامی که نوک الکترود با قطعه کار تماس پیدا می کند، شکل قوس می گیرد. همجوشی زمانی صورت می گیرد که هم میله و هم قطعه کار ذوب می شوند و یک حوضچه جوش از فلز مذاب تشکیل می شود.

  به طور همزمان، پوشش شار الکترود مصرف می شود و یک لایه محافظ از گاز محافظ و سرباره در ناحیه جوش تشکیل می دهد.

  در نهایت با سرد شدن فلزات، رسوبات سرباره در مهره جوش ایجاد می شود. رسوبات موجود در فلز جوش را می توان با استفاده از ابزارهای رایج فروشگاهی خرد کرد.

  این روش جوشکاری قوس فلزی دستی به جوشکاری کوتاه محدود می شود، زیرا الکترود مصرفی باید دائماً تعویض شود.

  روش SMAW نباید با FCAW اشتباه گرفته شود، اگرچه آنها شباهت هایی دارند. در هر دو فرآیند جوشکاری، شار الکترودها از فلز جوش مذاب در برابر آلودگی محافظت می کند. این فرآیندها لزوماً نیازی به گازهای محافظ خارجی ندارند، اما تفاوت هایی در طراحی الکترود وجود دارد و بنابراین، جوش قوس الکتریکی با هسته شار گاهی اوقات به عنوان جوشکاری چوبی که از داخل به بیرون تبدیل شده است، نامیده می شود.

   

  فرآیند جوشکاری قوس فلزی محافظ

  قبل از آموزش جوشکاری و جوشکاری، همیشه توصیه می شود وضعیت تجهیزات خود را بررسی کنید. هم برای ایمنی و هم برای کیفیت جوش، داشتن یک منبع تغذیه، گیره ها، کابل ها و نگهدارنده الکترود با عملکرد خوب بسیار مهم است.

  مرحله بعدی انتخاب الکترودی است که مکمل فلز پایه باشد. به طور همزمان، منبع تغذیه باید در تنظیمات مناسب تنظیم شود: الکترود جریان مستقیم منفی، الکترود جریان مستقیم مثبت یا جریان متناوب. یک سیم در جوشکار چوبی به گیره زمین و دیگری به نگهدارنده الکترود متصل است.

  برای شروع فرآیند جوشکاری قوس الکتریکی، فلز پایه با الکترود ضربه می زند. با ذوب شدن الکترود در حوضچه جوش، قوس جوشی تشکیل می شود.

  مصرف روکش فلاکس گاز محافظی آزاد می کند که حوضچه جوش را از آلودگی جوی محافظت می کند. طول قوس ثابت باید حفظ شود زیرا الکترودهای پوشیده شده به آرامی به حوضچه مذاب می پیوندند. به طور کلی، طول قوس باید تقریباً برابر با قطر سیم هسته باشد.

  با سرد شدن فلز جوش، لایه ای از سرباره تشکیل می شود. می توان آن را پس از تمیز کردن با استفاده از یک چکش خردکن و یک برس فولادی حذف کرد.

  فرآیند جوشکاری قوس فلزی محافظ

  مزایای آموزش دوره جوشکاری (پک کامل) در آموزشگاه فنی سازان

  آشنایی با انواع دستگاه هایی که در جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد.

  آشنایی و کار با تجهیزات و ابزار های روز بازار در حرفه جوشکاری.

  آشنایی و تسلط کامل در جوشکاری برق، جوشکاری co2 و جوشکاری آرگون.

  آشنایی با ترفند های مختلف جوشکاری و نحوه ورود به بازار کار این حرفه جوشکاری.

  پشتیبانی نا محدود کارآموزان بعد از اتمام دوره و در هنگام ورود به بازار کار.

  دریافت گواهینامه معتبر ، قابل ترجمه و بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای کشور پس از اتمام دوره.

  شما می توانید برای آموزش جوشکاری در دوره های آموزشی آموزشگاه فنی سازان شرکت کنید و پس از اخذ گواهینامه در پایان دوره، یک شغل پر درآمد برای خود داشته باشید.

   

  دوره های دیگر در حال برگزاری در آموزشگاه فنی سازان :

  آموزش تعمیرات موبایل

  آموزش تعمیرات برد

  آموزش برق ساختمان

  دوره های پرطرفدار