نحوه تنظیم فشار پکیج

نحوه تنظیم فشار پکیج

آگاهی نسبت به نحوه تنظیم فشار پکیج یک امر بسیار مهم و ضروری است که لازم است به طور دقیق انجام گیرد و به طور مرتب چک شود. علت این تاکید این است که در صورت مناسب نبودن و کم یا زیاد بودن فشار پکیج ممکن است. آسیب و خسارات جدی و غیرقابل جبرانی به پکیج شما وارد شود و عملکرد پکیج شما را با مشکل مواجه کند. پکیج‌ها در انواع مختلف با کیفیت‌های متفاوتی در بازار وجود دارند. باید بدانید که خرید یک پکیج گران قیمت و با کیفیت بالا به این معنی نیست. که شما هرگز با مشکل خرابی و عدم تنظیم فشار پکیج مواجه نخواهید شد.

درحقیقت میزان سلامت و طول عمر پکیج تا حد زیادی وابسته به نحوه استفاده از آن و میزان رسیدگی به آن است. به طوری که با کیفیت‌ترین پکیج‌ها هم درصورتی که بطور مداوم وبه موقع سرویس نشوند نیازمند تعمیر خواهند بود. درنتیجه در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با نحوه رسیدگی به پکیج و تنظیم و تعمیر آن آشنا کنیم.

منظور از تنظیم فشار چیست؟

قبل از پرداختن به آموزش نحوه تنظیم فشار پکیج لازم است بدانید که اصلا منظور از فشار پکیج چیست؟ وقتی می‌گوییم فشار پکیج درواقع منظور ما میزان افزایش یا کاهش یافتن آب موجود در پکیج است. البته این مشکل ازجمله مشکلات رایج و شناخته شده برای انواع پکیج است. پکیج شما از هر نمونه‌ای که باشد شما می‌توانید. با نگاه کردن به عقربه‌ای که روی قسمت فشارسنج پکیج قرار دارد متوجه میزان فشار شوید. به طور معمول این فشار روی یک یا دو تنظیم شده است. اما ممکن است تحت شرایط و عوامل مختلفی دچار تغییر و عدم تنظیم شود که لازم است سریعا نسبت به تنظیم آن اقدام کنید. تا با مشکلات و دردسرهای بعدی مواجه نشوید.

پیشنهاد ویژه : آموزش تعمیرات پکیج دیواری مخصوص ورود به بازار کار

منظور از تنظیم فشار چیست؟

چرا تنظیمات فشار پکیج دچار تغییر می‌شود؟

دلایل مختلفی وجود دارند که می‌توانند فشار پکیج را تغییر دهند و موجب کاهش یا افزایش این فشار شوند. به این دلیل که ایجاد چنین مشکلی می‌تواند. موجب بروز ایرادات جدی در عملکرد مناسب و مورد انتظار پکیج و یا موجب روشن نشدن پکیج شود. آگاهی نسبت به نحوه تنظیم فشار پکیج برای تعمیر و جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی ضروری و لازم است.

دلایل بالا رفتن فشار پکیج  نحوه تنظیم فشار پکیج

یکی از تغییراتی که در میزان فشار پکیج ایجاد می‌شود. تعادل و تنظیم آن را به هم می‌ریزد بالارفتن فشار پکیج است که علل مختلفی دارد. در ادامه به برخی از موثرترین دلایل بالارفتن فشار پکیج اشاره می‌کنیم:

  • رسوب گرفتن لوله‌ها و مدارهای مختلف پکیج یکی از علت‌های معمولا رایجی است. که موجب بالا رفتن فشار آب می‌شود درنتیجه ضروری است. که حتما هرچند وقت یکبار پکیج را چک کرده و نسبت به رسوب زدایی اقدام کنید.
  • گاهی دلیل بالا رفتن فشار آب موجود در پکیج می‌تواند. ایجاد گرفتگی دریکی از مدارها ویا لوله‌های منبع انبساط پکیج باشد. این گرفتگی می‌تواند بخاطر عوامل مختلفی ایجاد شود.
  • یکی دیگر از عواملی که این مشکل را ایجاد می‌کند خراب بودن شیر بای پاس است. توصیه می‌شود برای جلوگیری از ایجاد مشکل در صورت مشاهده خراب بودن این شیر سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.
  • گاهی ممکن است منبع انبساط پکیج دچار مشکل یا خرابی شود. که درنهایت موجب بالا رفتن فشار پکیج خواهد شد.
  • فرسوده شدن فنر سوپاپ بای پس نیز فشار پکیج را بالا می‌برد.
  • خراب شدن بخش‌های مختلف و موثر پکیج مثل خراب شدن برد پکیج. و ایجاد تغییر در تنظیمات آن، خراب شدن یا مشکل‌دار شدن پمپ سیرکولاتور و همچنین عوامل دیگری. مثل خالی شدن باد منبع انبساط. وجود هوا در مدارها و… جزء عوامل مهم بالابرنده فشار پکیج هستند.

که کسب اطلاعات و آگاهی نسبت به این عوامل در آگاهی از نحوه تنظیم فشار پکیج به شما کمک خواهد کرد.

دلایل پایین رفتن فشار پکیج  نحوه تنظیم فشار پکیج

قبلا در رابطه با یکسری عوامل موثر در بالارفتن فشار پکیج صحبت کردیم. اما لازم است بدانید که عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند. که برعکس علل قبلی فشار آب موجود در پکیج را کاهش می‌دهند. این عوامل عبارتند از:

  • مشاهده حالت نشت آب از پکیج
  • خراب شدن شیر پرکن دستگاه
  • اختلال هواگرفتگی در قطعاتی مثل رادیاتور و شوفاژ پکیج

درصورت پایین رفتن فشار پکیج لازم است. هرچه سریعتر به یک تمیرکار متخصص که با نحوه تنظیم فشار پکیح به‌طور کامل و تخصصی آگاهی دارد مراجعه کنید. از او برای رفع مشکل خود کمک بگیرید.
یک تعمیرکار متخصص می‌تواند به خوبی به عیب‌یابی و رفع مشکل ایجاد شده بپردازد.

نحوه تنظیم فشار پکیج چگونه است؟

حال که با علل تغییرات فشار پکیج آشنایی پیدا کردید لازم است نسبت به نحوه تنظیم فشار پکیج نیز آگاه شوید.  تا در شرایط ضروری بتوانید مشکل پکیج خود را برطرف کنید. آشنایی با این روش ضرورت بسیار زیادی دارد و یک مسئله جدی است. چرا که اگر نسبت به آن توجه کافی نداشته باشید. به‌طور مرتب و دوره‌ای فشار پکیج خود را چک نکنید. و نسبت به تنظیم آن اقدام نکنید ممکن است نهایتا با خطرات جدی مواجه شوید.

البته نیازی نیست نگران شوید چون فرایند تنظیم فشار پکیج کار دشواری نیست که نتواتید از پس آن بربیایید. درصورت آگاهی و آموزش درست قادر خواهید بود خودتان شخصا نسبت به انجام آن اقدام کنید. با بالا و پایین رفتن فشار پکیج شما باید اقدامات متفاوتی جهت رفع مشکل انجام دهید. که در ادامه به بررسی روند انجام کار می‌پردازیم:

اقدامات زمان افزایش فشار پکیج  نحوه تنظیم فشار پکیج

فشار بالای پکیج که می‌تواند برای شما مشکل ساز باشد. به این معنی است که فشار آب پکیج شما از حد نرمال ۱ تا ۲ بالاتر رفته است. در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی جهت تنظیم فشار باید اقداماتی انجام دهید. که فشار آب پکیج را کاهش دهد تا به حد نرمال خود برسد. نحوه تنظیم فشار پکیج در این حالت به این صورت است. که در ابتدا باید سریعا شیر ورود آب به پکیج را ببندید تا از ورود جریان آب بیشتر به لوله‌ها جلوگیری شود.

پس از انجام این کار باید شیر پرکن پکیج را آرام آرام باز کنید. سپس با باز کردن شیرهای آب گرم میزان فشار آب را بررسی کنید. در این مرحله با تخلیه شدن آب گرم موجود در پکیج فشار کاهش می‌یابد. سپس باید آب گرم و شیر پرکن را ببندید و ورودی آب سرد را باز کنید. تا فرایند تنظیم فشار به درستی انجام شود.

اقدامات لازم در هنگام کاهش فشار پکیج

کاهش فشار پکیج به معنی این است که فشار از حد نرمال ۱ تا ۲ پایین تر رفته است. در صورتی که با نحوه تنظیم فشار پکیج آشنایی دارید. اقداماتی که جهت افزایش فشار باید انجام دهید بسیار ساده هستند. برای این کار لازم است در ساعاتی از شبانه روز که مطمئن هستید فشار آب زیاد و مناسب است شیر پکیج را باز کنید. با این کار مشاهده خواهید کرد که عقربه فشار حرکت می‌کند و افزایش فشار را نشان می‌دهد. بهتر است صبر کنید تا عقربه به عدد یک ونیم برسد و سپس شیر را ببندید. به این صورت فشار پکیج شما به حد نرمال خودهد رسید و تنظیم خواهد شد.

اقدامات زمان افزایش فشار پکیج

نکاتی مهم برای تنظیم فشار پکیج

درصورتی که اقدامات ارائه شده را انجام دادید اما فشار پکیج شما همچنان تنظیم نشده است. به احتمال زیاد مشکل پکیج شما جدی‌تر است پس به هیچ وجه قطعات پکیج را دستکاری نکنید. در اولین فرصت به یک تعمیرکار ماهر مراجعه کرده و از او کمک بخواهید. حتما دقت داشته باشید که بالا و پایین کردن مداوم فشار پکیج موجب آسیب رسیدن و حتی خرابی پکیج شما خواهد شد. پس درصورتی که فشار پکیج شما دائما کم یا زیاد می‌شود. به تنظیم فشار پکیج توسط خودتان راضی نشوید. از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. تا با عیب‌یابی دقیق و یافتن منبع ایجاد مشکل پکیج شما را تعمیر کنند.

نرخ تنظیم فشار پکیج  نحوه تنظیم فشار پکیج

نرخ و قیمت نهایی تنظیم فشار پکیج در همه جا یکسان نیست و عوامل متعددی بر این مسئله اثر گذار است. معمولا علل ایجاد کننده مشکل در مشخص کردن میزان هزینه تعمیر تاثیرگذار هستند. با توجه به عمق و جدی بودن علت، هزینه افزایش می‌یابد. در واقع میزان دقت، حوصله و زمانی که تعمیرکار صرف تعمیر پکیج شما می‌کند. میزان هزینه‌ای که نهایتا باید پرداخت کنید را مشخص می‌کند. البته شما می‌توانید با مراجعه به تعمیرکاری که در نحوه تنظیم فشار پکیج و عیب یابی آن مهارت دارد. از او بخواهید از قبل هزینه نهایی را برای شما محاسبه کند.

جمع بندی

موضوع مورد بحث ما در این مقاله نحوه تنظیم فشار پکیج بود. که در آن علاوه بر بررسی علت رخ دادن این تغییرات و خروج فشار از حالت نرمال راه‌کارهای مناسب را ارائه دادیم. همانطور که گفتیم این مشکل ممکن است در هر پکیج با هر کیفیتی ایجاد شود. که شما می‌توانید با مراجعه به یک تعمیر کار مناسب نسبت به حل آن اقدام کنید. مجموعه فنی سازان مجموعه‌ای است دارای مختصصان ماهر و مجرب که می‌توانند. به شما در تنظیم و تعمیر تمام مشکلات رایج در پکیج کمک کند.

اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات