مطلب مورد بحث در این قسمت در مورد فتوسل است و اگر با این مبحث آشنایی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید تا با فتوسل آشنا شوید. فتوسل یک نوع قطعه است که استفاده زیادی از آن می‌شود و از لحاظ کاربرد روزبه‌روز در حال پیشرفت است.

اگر بخواهیم توضیح جامع‌‌تری درباره فتوسل بدهیم، باید بگوییم که این قطعه یک مقاومت به حساب می‌آید. نکته‌ای که در مورد فتوسل وجود دارد این است که این قطعه مانند قطعه‌هایی که متغیر هستند، با نور دچار تغییراتی می‌گردد. به طور کلی باید گفت فتوسل مقاومتی است که به نور وابسته است.

 

کاربرد فتوسل چیست؟

این بخش مربوط به کاربرد فتوسل است که در این باره باید گفت، فتوسل‌ها قطعاتی هستند که می‌توانند از طریق تابش نور به تولید ولتاژ بپردازد. یکی از کاربردهایی که می‌توان برای فتوسل نام برد، استفاده‌کردن از آن برای تجهیزاتی است که در تاریکی نیاز به نور دارند.

به طور کلی باید گفت، فتوسل جزء کالاهایی است که کارایی بسیاری دارد و می‌توان از آن برای روشن‌کردن معابر، قرارگرفتن داخل دوربین عکاسی و غیره استفاده کرد.

همین‌طور روشن نمودن لامپ‌هایی که داخل حیاط خانه وجود دارند هم، از جمله کاربردهایی است که می‌توان برای این قطعه نام برد. هر فردی می‌تواند با دانستن این کاربردها، هر زمان که نیاز داشت از فتوسل استفاده کند و کار خود را راه بیندازد.

مورد بعدی که در مورد کاربردهای این قطعه وجود دارد، این است که از این قطعه می‌توان برای روشن‌کردن باغچه‌ها و باغ‌ها هم استفاده نمود. این نوع کاربرد فتوسل، جزء اثربخش‌ترین کاربردهایی است که این کالا دارد و این مورد دارای اهمیت است.

پیشنهاد ویژه : آموزش برق ساختمان مخصوص ورود به بازار کار

فتوسل

 

نحوه ی طرز کار فتوسل

مطلبی که در مورد طرز کار فتوسل وجود دارد، این است که کارکرد این کالا به نور وابسته است و روی مقاومت آن تأثیر می‌گذارد. این کار به گونه‌ای است که اگر نور تابیده شده به فتوسل کم باشد، باعث می‌‌شود که مقاومت آن زیاد شود و برعکس اگر نور تابیده شده زیاد باشد مقاومت  این قطعه کم می‌شود.

توضیحاتی که در پاراگراف‌های بالا موجودند، در اکثر موارد مربوط به کارکردهای فتوسل‌های نوری و معمولی هستند. نکته قابل توجه این است که طرز کار فتوسل‌ها با توجه به انواع مختلفی که دارند، می‌توانند دارای تفاوت باشند. به عنوان مثال یکی از فتوسل‌هایی که در بازار موجود است، به عنوان فتوسل نجومی شناخته می‌گردد.

 

انواع فتوسل کدام‌اند ؟

فتوسل‌ها قطعاتی هستند که در مدل‌ها و انواع مختلفی به فروش می‌رسند و با توجه به این مورد طریقه‌های نصب متفاوتی دارند. همچنین کاربرد آن‌ها هم با توجه به مدلی که دارند، دارای تفاوت است که در ادامه انواع این کالا را برایتان نام می‌بریم.

انواع فتوسل عبارت‌اند از:

  1. فتوسل نوری: فتوسل نوری فتوسلی ساده و معمولی است که می‌توان از آن برای خاموش‌کردن و روشن‌کردن لامپ استفاده کرد. این کار به صورت اتوماتیک صورت می‌پذیرد و بستگی به تابش نور دارد و می‌تواند مقدار نور تابیده شده را تشخیص دهد.
  2. فتوسل نجومی: یکی دیگر از انواع فتوسل، نوع نجومی آن است که این قطعه به عنوان ساعت نجومی هم شناخته می‌گردد. فتوسل نجومی از لحاظ نیازمند بودن به نور خورشید متضاد با فتوسل نوری است و هیچ‌گونه نیازی به نور خورشید ندارد. این محصول می‌تواند به صورت خودکار و اتوماتیک غروب و طلوع خورشید را به خوبی تشخیص دهد.
  3. فتوسل تایمر دار: مطلب مهمی که در مورد فتوسل تایمر دار وجود دارد، این است که تنظیم‌کردن فتوسل تایمر دار توسط خود فرد انجام می‌شود. اگر شما هم می‌خواهید زمان روشن‌شدن و خاموش‌شدن آن را تنظیم کنید، می‌توانید از این نوع فتوسل استفاده نمایید. این مدل فتوسل مجهز به یک چشم است که این چشم مجزا است و قابلیت نصب‌کردن در فضای بیرون را دارد.
  4. فتوسل ساعتی: فتوسل ساعتی نوع دیگری از این قطعه است که از لحاظ کاربرد نسبت به سایر قطعات بیشتر کارایی دارد. این کالا می‌تواند برای قطع‌کردن و همین‌طور وصل کردن سایر سیستم‌های الکترونیکی به کار برده شود.

 

کاربرد فتوسل در دوربین‌های عکاسی به چه شکل است؟

همان‌طور که در قسمت‌های بالاتر اشاره کردیم، یکی از کاربردهایی که این قطعه دارد، این است که می‌تواند داخل دوربین‌های عکاسی مورد استفاده قرار داده شود. در این قسمت قصد ما این است که توضیحات بیشتری را در مورد کاربرد آن در دوربین‌های عکاسی بدهیم.

از جمله قسمت‌های مهمی که داخل دوربین عکاسی وجود دارد، حسگر یا سنسور است که داخل آن فتوسل‌های زیادی وجود دارند. شایان ذکر است که کاربرد فتوسل در لنز دوربین‌های عکاسی است‌. فتوسل‌ها قادر هستند که بعد از دریافت نمودن نور، به جمع‌آوری‌کردن آن‌ها بپردازند و در آخر آن‌ها را تبدیل به امواج الکتریکی کنند.

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری را در مورد کاربرد قطعه فتوسل در لنز دوربین عکاسی به دست آورید، می‌توانید از افرادی که در این زمینه مشغول به کار هستند، کمک بگیرید.

نصب فتوسل چهار سیم

اگر می‌خواهید نصب فتوسل چهار سیم را آموزش ببینید، باید عنوان کنیم که نصب‌کردن این قطعه کار راحتی است که در ادامه توضیحاتی را در این باره می‌دهیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه مطلب همراه ما باشید تا بتوانید از این توضیحات مفید بهره ببرید.

به طور کلی فتوسل‌ها به دو شکل هستند که یک شکل از آن‌ها سه سیم‌اند و شکل دیگر آن‌ها هم به صورت چهار سیم موجود هستند. مطلب مورد بحث در این قسمت در مورد نصب‌کردن فتوسل چهار سیم است.

فتوسل‌هایی که چهار سیم هستند، دو رنگ آن‌ها شبیه به یکدیگرند که به طور معمول رنگ آن‌ها آبی یا سفید است. همچنین این مورد را هم باید اضافه کنیم که این سیم‌ها نول هستند و دو سیم دیگر سیاه و قرمزند که نصب‌کردن آن‌ها متفاوت است.

سیم سیاه به شکل مستقیم به فاز وصل می‌گردد و سیم قرمز هم به یک طرف لامپ متصل می‌شود که این کارها برای نصب فتوسل باید انجام بگیرند. توجه کنید که در نصب‌کردن آن‌ها دقت عمل به خرج دهید تا کارتان درست از آب در بیاید.

در انتهای این بخش هم ذکر این نکته لازم است که بعد از نصب‌کردن فتوسل، می‌بایست یک پارچه و یا یک پلاستیک روی آن قرار دهیم. این کار باعث می‌شود که کناره‌های فتوسل  تاریک شوند و بعد از گذشت مدت زمان ۳۰ ثانیه می‌توانید شاهد روشن‌شدن چراغ باشید‌.

 

راهنمای خریدفتوسل

اگر جزء آن دسته از کسانی هستید که به فتوسل نیاز دارید و از کاربردهای آن استفاده می‌کنید، باید یک سری موارد را قبل از خرید آن در نظر بگیرید. درنظرگرفتن نکات قبل از خرید می‌تواند در خریدی بهتر کمک کند و جنس با کیفیتی نصیب مشتری شود.

یکی از موارد مهمی که حتماً قبل از خرید فتوسل باید به آن توجه داشته باشید، این است که فروشندگان معتبر را شناسایی کنید. فروشندگانی که دارای اعتبار باشند، جنس اصل و اورجینال را به مشتری می‌فروشند و مشتری می‌تواند با خیال راحت خرید خود را انجام دهد.

نکته دیگری که در مورد راهنمای خرید این محصول وجود دارد، توجه داشتن به کیفیت آن است و به طور کلی کیفیت از جمله مهم‌ترین اصل‌ها در خرید است. کیفیت به خودی خود ضمانت بیشتری را به مشتریان در جهت استفاده از محصول در طولانی مدت می‌دهد.

آگاهی داشتن از کاربرد‌های فتوسل و خرید آن مطابق با نیازی که به آن دارید هم، حتماً باید قبل از خرید در نظر گرفته شود. مثلاً قبل از خرید محصول باید بدانید که آن را برای استفاده‌کردن در چه کاری می‌خواهید، پس آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرید.

راهنمای خریدفتوسل

 

راه‌های ارتباطی برای دریافت مشورت و خریدفتوسل

برای خرید کالاهای مختلف از جمله این دستگاه، راه‌‌های مختلفی وجود دارد که مشتری با توجه به شرایط خود، می‌تواند یکی از این راه‌ها را انتخاب کند. همچنین برای مشورت‌کردن در مورد کالا هم راه‌های گوناگونی پیشروی مشتریان قرار دارد.

یکی از روش‌هایی که مشتریان می‌توانند با استفاده از آن از کارشناسان مشورت بگیرند و این دستگاه را خریداری کنند، روش خرید حضوری است. در این روش خرید خود فروشنده می‌تواند به مشتری مشورت دهد و مشتری قادر است که خرید خود را حضوری انجام دهد.

راه ارتباطی دیگر به شکل غیر حضوری و اینترنتی است که مشتری از طریق وارد شدن به سایت‌های فروش این محصول می‌تواند کار خود را انجام دهد. مشاوران هم به صورت آنلاین راهنمایی‌های لازم را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

 

جمع بندی

مطالبی که در این جا برای خوانندگان گرامی عنوان کردیم، در مورد فتو سل و همین‌طور کاربرد‌های آن با موضوعات مربوط به آن بود. اگر شما این مطالب را به صورت کامل مطالعه کرده باشید، به احتمال زیاد تشخیص داده‌اید که می‌توانید از فتوسل برای موارد مختلفی استفاده کنید.

یکی از نکات لازم که حتماً باید بدانید، این است که برای تشخیص نیاز داشتن به فتوسل، باید از یک متخصص برق کمک بگیرید. امیدواریم با خواندن این مطالب به سؤال‌های خود در زمینه فتوسل پاسخ داده باشید و این محصول برای شما کاربردی باشد. همین‌طور می‌توانید برای خرید این محصول و دریافت مشورت، به سایت فنی سازان مراجعه نمایید. سایت فنی سازان و مشاورین مجموعه ما به شما کمک خواهند کرد تا بهترین تصمیم‌ها را درباره خرید فتوسل بگیرید. متخصصان مجموعه ما به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستند تا پاسخگوی سؤالات شما درباره نحوه نصب و استفاده از ابزارآلات برقی باشند. از اینکه تا انتهای مطلب همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات