آموزش تخصصی طریقه تعمیر کندانسور پکیج دیواری - آموزشگاه فنی سازان

صدور مدرک بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای

%10 تخفیف در تمامی دوره‌ها ویژه ایام محـرم

آموزش طریقه تعمیر کندانسور پکیج دیواری

آموزش-طریقه-تعمیر-سیستم-جرقه-زن-و-کندانسور

در این مقاله با تعمیر کندانسور پکیج دیواری آشنا می شوید. لوازم خانگی مورد نیاز شما از جمله وسایل مفید و در عین حال پر خطر و پر هزینه ای می باشند که می بایست استفاده بهینه ای از آن ها کرد و به خوبی احتیاط های لازم را در خصوص آن ها رعایت نمود تا مشکلی برای آن ها صورت نگیرد. چرا که در غیر این صورت مجبور به تعمیر قطعات یا تعویض آن ها هستید که ممکن است برای شما هزینه های زیادی را در بر داشته باشد. به همین جهت است که بایستی بهتر از وسایل خانگی مورد نیاز خویش استفاده نماییم تا کمتر راهمان به تعمیر این گونه از وسایل گران قیمت بیافتد.

اینجا ببینید: آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری 

اما امروزه در کنار تمامی این مسائل خوشبختانه تعمیرکاران حرفه ای و مجربی دانش های لازم را در این زمینه به صورت فنی آموخته اند تا با فراگیری نکاتی همچون آموزش طریقه  کندانسور پکیج ها و سایر لوازم خانگی دیگر مشکل به وجود آمده را در وسایل خانگی پرمصرف و پر اهمیت شما برطرف نمایند. به همین منظور در ادامه به ارائه نکاتی در خصوص تعمیر سیستم جرقه زن و کندانسور در پکیج ها پرداخته ایم تا در صورت خرابی این قطعه از پکیج ها بتوان با آموزش هایی که در این زمینه داده می شود؛ نکات مورد نظر را رعایت کرده تا مشکل به وجود آمده را برای خود رفع نمایید تا باری دیگر بتوانید از وسیله خود به خوبی استفاده به عمل آورید.

آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری

تعمیر کندانسور پکیج دیواری به صورت حرفه ای

با توجه به این مسئله که امروزه استفاده از پکیج ها در زندگی امروزی بسیار زیاد شده است؛ باید طریقه تعمیر و شیوه نگهداری و حفظ این وسیله کارآمد را نیز به طور کامل فرا گیریم تا در صورت هر گونه مشکل و ایراد نهفته شده در دستگاه مورد نظر مراتب را به جهت تعمیر پکیج به عمل آورده و با تعمیر یا تعویض قطعات باز هم بتوان به درستی از این وسیله استفاده نمود. در صورتی که شمه فنی داشته باشید و بتوانید با بهره گیری از فکر و دانش فنی خود تعمیرات مربوط به پکیج را صورت بخشید. می توانید خودتان شخصا رو به اجرای این فرآیند آورید. اما در غیر این صورت اگر به عنوان مثال: سیستم جرقه زن و کندانسور دستگاه شما خراب شده باشد؛ بهتر است کلیه مراحل مربوط به تعمیر آن ها را به دست افراد توانمند و صاحب سبکی بسپارید که می توانند با توجه به حرفه خود و کوله باری از تجربه و تخصص در این زمینه مشکل به وجود آمده را برطرف ساخته تا باری دیگر از سیستم جرقه زن موجود در پکیج و کندانسور آن به عنوان یکی از قطعات مکانیکی موجود در دستگاه مورد نظر خویش استفاده نموده و دستگاه شما بی عیب و نقص به کارایی خود روی آورد. بنابراین به طور کلی بایستی در نظر داشته باشید که هر چند پکیج ها نسبت به دستگاه های دیگر از مزایای بیشتر و بهتری بهره مند می باشند؛ ولی هر وسیله عمر مفیدی دارد و ممکن است قطعات موجود در آن خراب شده یا از کار بیفتند که در این صورت نیاز به تعمیرات اساسی دارند.

تعمیر کندانسور پکیج دیواری

آشنایی با سیستم جرقه زن و کندانسور پکیج دیواری

سیستم جرقه زن و کندانسور جزء ضروریات هر پکیجی به شمار می روند که می بایست به درستی وظیفه خویش را در دستگاه شما صورت بخشند تا بتوان به کارکرد مثمر به ثمر دستگاه خود اطمینان حاصل کرد. در صورتی که سیستم جرقه زن و کندانسور در پکیج ها به هر دلیلی از کار بیفتند و کارایی خود را از دست بدهند؛ بایستی هر چه زودتر مراتب را به یک تعمیرکار مجرب و کارکشته ای بسپارید تا مشکل وارده را برای شما حل و فصل نماید. با سیستم جرقه زن در اجاق گازها آشنا هستید و می دانید که کاربرد و کارایی آن در اجاق گازها به چه شکلی است و چگونه جایگزین بی بدیلی برای کبریت و مصرف آن ها شده است.

کندانسور نیز یکی از قطعات مکانیکی موجود در کولر گازی و پکیج می باشد که به آن در کولر گازی تقطیر کننده هم می گویند که دمای محیط را کنترل می کند. کندانسور در کولر گازی وظیفه خنک کردن و سیستم سرمایشی آن را بر عهده دارد. حال این دو وسیله یعنی سیستم جرقه زن و کندانسور در پکیج ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. با توضیحاتی که داده شد؛ بهتر از وجود سیستم جرقه زن و کندانسور در پکیج آشنا شدیم. حال فرض شود که سیستم جرقه زن و کندانسور در پکیج ها خراب شود و کارایی خود را از دست بدهد. در این صورت می بایست آموزش طریقه تعمیر سیستم جرقه زن و کندانسور را فرا گرفت تا با فراگیری کامل آن بتوان مشکل وارده را خیلی زود حل و فصل نمود.

دوره های آموزشی تعمیر کندانسور پکیج دیواری

در زمینه تعمیرات تخصصی وسایل خانگی از جمله پکیج دوره های آموزشی به صورت فنی صورت می گیرد که شما می توانید با ثبت نام و رفتن در این دوره های آموزشی، آموزش های مربوط به طریقه تعمیر سیستم جرقه زن و کندانسور را به طور کامل و به صورت حرفه ای فراگرفته تا بدین منظور با هر گونه ایراد و خرابی در این بخش از پکیج ها شما توانایی درست کردن و تعمیر آن ها را داشته باشید. هزینه حضور در این دوره های آموزشی با توجه به آموزش هایی که شما به صورت حرفه ای زیرنظر اساتید صاحب سبک در این زمینه می بینید؛ کاملا مقرون به صرفه می باشد.

به این صورت که شما می توانید با صرف هزینه ناچیزی وارد این کلاس های آموزشی شده و آموزش های لازم را در زمینه شیوه تعمیر سیستم جرقه زن و کندانسور به طور کامل دیده تا با کسب تخصص با ورود به هر خانه ای پکیج آن ها را تعمیر نموده و برای خود درآمد کسب کنید. در ادامه برای آشنایی شما با طریقه تعمیر سیستم جرقه زن و کندانسور توضیحاتی داده می شود. ولی به طور کلی باید در نظر داشته باشید که آموزش ها وقتی به خوبی جواب می دهند که شما به صورت حضوری در محل حاضر شده و کار آموزش را به صورت عملی به طور کامل یاد بگیرید.

کندانسور-پکیچ-دیواری

آموزش طریقه تعمیر سیستم جرقه زن و کندانسور

پیشتر یادآور شدیم که طریقه تعمیر سیستم جرقه زن و کندانسور در صورتی که عملی باشد؛ نتیجه ای بس فراتر و بهتر به خود می گیرد. ولی به طور کلی به منظور فراگیری آموزش های اولیه در زمینه طریقه تعمیر سیستم جرقه زن و کندانسور پیش از هر چیزی باید دانست که یکی از مشکلات شایعی که در زمینه پکیج ها صورت می گیرد؛ این است که گاهی اوقات پیش می آید که سیستم جرقه زن یا حسگر شعله پکیج شما جرقه نمی زند و مشکلاتی را برای شما هموار می سازد. در این صورت باید آموزش های مربوط به تعمیر سیستم جرقه زن و کندانسور را فرابگیرید تا مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

همان طور که از نام سیستم جرقه زن مشخص است؛ الکترود و سیستم جرقه زن وظیفه تخلیه درست بار الکتریسیته حجیم شده توسط برد را داراست و سبب می شود تا مسیر خروجی گاز از پرده های مشعل صورت گیرد. بنابراین شما می توانید عمل جرقه زدن پکیج های دیواری خود را با چشم مدیریت کنید. اما در صورتی که سیستم جرقه زن پکیج وظیفه خود را صورت ندهد و به خوبی کار نکند؛ دلائلی برای تعمیر آن وجود دارد که می توانید موارد احتمالی آن را در زیر مشاهده کنید:

 • وایر قطع شده است و یا اتصال وایر از محل مورد نظر خویش جدا شده است.
 • اتصال وایر ممکن است شل باشد و سبب اختلال در روند سیستم جرقه زن دستگاه شما شده باشد.
 • ممکن است سبب کثیفی نوک الکترود سیستم جرقه زن باشد.
 • شکستگی چینی الکترود نیز ممکن است دلیل دیگری باشد.
 • خرابی در فندک پیزو الکتریک

هر یک از موارد احتمالی بالا می توانند خود دلیلی محکم برای خراب شدن و از کار افتادن سیستم جرقه زن گردند که در این صورت می بایست به دنبال راه حل هایی بود که به کمک آن ها بتوان مشکلات به وجود آمده را حل و فصل نمود. از جمله راهکارهایی که در این زمینه وجود دارد؛ می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • تعویض وایر در صورت خرابی و آسیب جدی وارد شده به آن
 • قرار دادن اتصال وایر در محل مورد نظر خویش در صورت جدا شدن
 • محکم نمودن وایر در صورت شل شدن
 • تمیز نوک الکترود سیستم جرقه زن
 • تعویض الکترود در صورت شکستگی
 • تعویض فندک در صورت خرابی

با انجام دادن هر یک از این مراحل می توان مشکلات احتمالی و خرابی های ناشی از سیستم جرقه زن را تعمیر نمود. همان طور که می دانید: گاهی اوقات ممکن است فقط با تعمیر سیستم جرقه زن بتوان مشکل به وجود آمده را برطرف نمود. اما گاهی اوقات نیز کار به تعویض قطعه ای هم می انجامد که در این صورت ممکن است هزینه بیشتری را روی دست شما بگذارد. ولی در هر صورت با اجرای این فرآیندهای ممکن می بایست روند تعمیر یا تعویض پکیج ها و سیستم جرقه زن آن را صورت بخشید تا بتوان باری دیگر از پکیج به عنوان وسیله ای کارآمد و مفید به خوبی بهره مند شد.

آموزش تعمیر کندانسور در پکیج

علاوه بر مشکلاتی که ممکن بود برای سیستم جرقه زن پیش آید و سبب تعمیر آن ها را فراهم می آورند؛ کندانسور نیز به عنوان یکی از قطعاتی است که در سیستم های تبرید از جمله کولر گازی و پکیج ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که در این قطعه از قطعات مکانیکی پکیج ها مشکلی پیش آید؛ نیاز است تا به یک تعمیرکار پکیج به صورت حرفه ای مراتب را گزارش داده تا بتواند با بهره گیری از تجربه و دانش فنی خود مشکل به وجود آمده را برای شما حل و فصل نماید تا شما بتوانید از دستگاه مورد نظر خویش به خوبی بهره مند شوید. از جمله مشکلاتی که ممکن است کندانسور پکیج ها برای شما ایجاد اختلال نماید؛ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فشار کندانسور بالاست.
 • فشار کندانسور پایین است.
 • فشار کندانسور نوسان دارد.
 • دمای خروجی کندانسور پایین است.
 • سطح مایع مبرد در ریسیور پایین است.
 • فیلتر درایر سرد است. یا عرق کرده و یخ زده است.
 • در نمایشگر رطوبت سیکل تغییر رنگ صورت گرفته است.
 • فشار مکش بالاست.

همان طور که مشاهده کردید؛ مشکلات بسیار زیادی ممکن است در کندانسور پکیج شما صورت گیرد که برای حل و فصل کردن هر یک از آن ها می بایست مراتب را حتما به یک کارشناس و تعمیرکار حرفه ای گزارش دهید.

تعمیرات-پکیج

طریقه تعمیر کندانسور پکیج

در صورت وجود هر یک از مشکلات احتمالی در کندانسور پکیج می بایست حتما با یک کارشناس تماس بگیرید تا وی با بهره گیری از دانش فنی خود مشکل به وجود آمده را برطرف نماید. از جمله راهکارهای لازم در این زمینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تخلیه هوای سیکل پس از تست هوا در صورت بالا بودن فشار کندانسور
 • تنظیمات کنترل فشار بالا
 • شستشوی سطح کندانسور
 • استفاده از کاور و عایق مناسب برای ریسیور در صورت پایین بودن کندانسور
 • بررسی نمودن فشار کندانسور و کنترل نمودن آن
 • تعویض فیلتر درایر
 • بررسی وجود نشتی در سیکل

موارد فوق تنها بخشی از تعمیراتی می باشند که مربوط به کندانسور پکیج ها و سایر سیستم های تبرید می باشد. بنابراین به طور کلی در صورت هر گونه مشکل در سیستم جرقه زن و کندانسور می بایست هر چه سریعتر به منظور تعمیر این بخش ها از پکیج و سایر دستگاه های دیگر اقدام نمایید. این نکته را باید در نظر داشته باشید که تنها در صورتی که خودتان شخصا از عهده کار برمی آید؛ باید تعمیرات مربوط به سیستم جرقه زن  و کندانسور پکیج را حل و فصل کنید. در غیر این صورت با توجه به خطرات احتمالی که ممکن است برای شما داشته باشد و تخصصی بودن موضوع تعمیر سیستم جرقه زن و کندانسور پکیج بهتر است مراتب را حتما به یک تعمیرکار حرفه ای در میان بگذارید.

جمع بندی

در این مقاله تعمیر کندانسور پکیج دیواری را بررسی کردیم. تعمیر کندانسور پکیج دیواری و همچنین تعمیرات رایج دیگر مربوط به پکیج های دیواری تعمیرات کاملا تخصصی هستند که باید توسط متخصص تعمیرات پکیج دیواری انجام شود. این متخصصان باید برای تعمیرات این پکیج های دیواری آموزش دیده باشند. آموزش ها باید کاملا به طور عملی باشد و در کارگاه مجهز صورت بگیرید. همچنین اساتیدی که به این کارآموزان تدریس می کنند باید کاملا با دانش و با تجربه بوده و خود در بازار کار حرفه این این رشته مشغول به کار باشند و اطلاعات بروزی در مورد بازار کار داشته باشند.

آموزشگاه فنی سازان با سال ها تجربه در آموزش رشته های فنی و حرفه ای کارآموزان زیادی را وارد بازار کار حرفه ای رشته های مختلف فنی و حرفه ای از جمله تعمیرات پکیج کرده است. دوره آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری یک دوره کاملا عملی و کاربردی بوده و در پایان دوره مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای به کارآموزان اعطاء می شود.

دسته‌ها
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات