چرخ گوشت

چرخ گوشت

نکات مهم برای تعمیر چرخ گوشت :

 

1- تعمیر چرخ گوشت زمانی که اصلاََروشن نمی شود.

*پریز برق ندارد و یا دوشاخه یا سیمهای رابط معیوب میباشد.
*قسمت محافظ موتور دستگاه عمل کرده و فیوز ان سوخته است (اورلود)
*موتور دستگاه معیوب می باشد .
*اتصالات داخلی چرخ گوشت معیوب شده اند .
-همه این موارد را بوسیله چراغ سری یا اهم متر میتوان تست کرد.

2- تعمیر چرخ گوشت زمانی که گوشت به دور تیغه می چرخد ولی از شبکه نمی چرخد.

*شاید تیغ دستگاه تیز نیست وکند شده که باید طبق اصول مغناطیسی تیز کرد و یا تعویض کرد.
*ممکن است که بین تیغ و شبکه فاصله هوایی پدید آمده است که این فاصله هوایی میتواند ناشی از عدم دقت کافی در تیز کردن و یا خراب
شدن و از بین رفتن واشر های پشت محور چرخ حلزونی باشد.
*ممکن است چربی گوشت بیش از حد باشد.

3-تعمیر چرخ گوشت زمانی که موتور پرخ گوشت کار میکند ولی حلزونی نمی چرخد.

* سمت انتهای مارپیچ انتهای محور آرمیچر ساییده و یا هرز شده است.
*چرخ دنده های اصلی داخل جعبه گیربکس قراردارد شکسته یا خراب شده است.

4-تعمیر چرخ گوشت زمانی که از جهبه دنده گریس نشت می کند و به بیرون میزند.

*اتصالات جهبه دنده شل شده است
*واشرهای نمدی موجود در دنده خراب شده است.

5-تعمیر چرخ گوشت زمانی که موتور کار میکند ولی صدای بدی از آن به گوش می رسد .

*ممکن است موتور دستگاه مورد داشته باشد.
*ممکن است یاتاقانها خراب شده باشد و یا پروانه خنک کننده موتور هرز شده باشد.
*ممکن است جهبه دنده معیوب باشد.

تعمیر چرخ گوشت

 

نکات ضروری در زمان خرید چرخ گوشت :

 • توان دستگاه نکته مهمی است که درهنگام خرید چرخ گوشت باید به آن توجه کرد هرچه توان دستگاه بالا تر باشد ،گوشت را با سرعت بیشتری چرخ میکند .یکی از مزایای دستگاه هایی که دارای توان بالایی هستند اسن است که گوشت با سرعت بیشتری چرخ میشود در نتیجه به موتور دستگاه آسیبی وارد نمیشود و نیاز به تعمیر چرخ گوشت را کم تر میکند .

 

 • ظرفیت چرخ گوشت نیز یکی از موارد مهم استفاده از آن میباشد که ظرفیت در دستگاه های مختلف متفاوت میباشد که ظرفیت چرخ گوشت بر اساس میزان چرخ گوشت در واحد دقیقه گفته میشود بطور متوسط ظرفیت بالای 1.5کیلوگرم را ظرفیت مناسب برای چرخ گوشت است.

 

 • به دلیل آنکه سرعت کار بالا و سریع چرخ گوشت باعث میشود موتور دستگاه گرم شود و ستفاده پی در پی آن باعث آسیب رسیدن به موتور دستگاه میشود برای جلوگیری از همین امر برخی از مدل های جدید چرخ گوشت دارای سیستم محافظت حرارت میباشند که وطیفه این سیستم به اینصورت است که در زمان استفاده زیاد از چرخ گوشت و گرم شدن بیش از حد موتور،دستگاه را خاموش میکند وتا خنک شدن موتور اجازه روشن شدن به دستگاه را نمیدهد.این سیستم از آسیب رسیدن و نیاز به تعمیر چرخ گوشت را کم تر میکند .

 

 • وجود سری های مشبکی متفاوت برروی چرخ گوشت این امکان را به مصرف کننده میدهد که بتواند گوشت چرخ کرده را در سایزهای متفاوت چرخ کند .استفاده از سری ها با مشبک های ریزتر باعث میشود گوشت چرخ کرده را با رشته های کوچیکتری ایجادکند و یادر صورت نیاز به پرخ کرده بزرگتر میتوانید از مشبک های بزرگتر استفاده کنید .

تعمیر چرخ گوشت

 

نکاتی ضروروی درباره ی نگهداری و استفاده از چرخ گوشت :

 • از چرخ گوشت به هیچ عنوان برای مواردی مانند خرد کردن سبزی استفاده نکنید زیرا چرخ گوشت تنها برای چرخ کردن گوشت مناسب است و استفاده از آن برای موارد دیگر باعث آسیب و یا خرابی چرخ گوشت میشود .

 

 • از انداختن تکه های بزرگ گوشت در داخل چرخ گوشت خودداری کنید زیرا تکه های بزرگ باعث آسب دیدن محفظه قرار گیری گوشت میشود و همچنین موتور مجبور خواهد شد توان بالایی را به کار گیرد تا گوشت ها را خورد کرده و تحویلتان دهد.

 

 • در زمان خرید چرخ گوشت توجه داشته باشید که قطعاتی مانند جنس محفظه ، صفحات برش و تیغه محصول ضدزنگ باشند زیرا باید پس از هربار استفاده ،این قطعات شسته شوند و با ضدزنگ بودن این قطعات میتوانید به راحتی آنها را بشویید و پس از هربار شستشو ضروری است قطعات را خشک کنید.

 

 • درصورتی که چرخ گوشت دارای سیستم محافظت حرارت نمیباشد از آن بیشتراز 15 دقیقه استفاده نکنید زیرا استفاده بیشتر باعث آسیب رسیدن به دستگاه میشود .

 

 • درصورت آنکه پس از چندماه استفاده از چرخ گوشت متوجه شدید که دستگاه مانند اول گوشت را به خوبی چرخ نمیکند با تیز کردن تیغه قدرت چرخ کردن محصول را افزایش بدهید .برای تیز کردن خودتان نسبت به تیز کردنشان اقدام نکنید. زیرا غیر اصولی تیز کردن آنها سبب خواهد شد تیغه ها ساییده شوند .

 

 • به هیچ عنوان در صورت خالی بودن محفظه چرخ گوشت آن را روشن نگه ندارید زیرا در صورت خالی بودن محفظه سرعت چرخش بالا رود و بالا رفتن دور موتور سبب خواهد شد گرمای محصول بالارفته و قطعات موتور زودتر فرسوده گردند نیاز به تعمیر چرخ گوشت بالا رود .

 

 • چرخ گوشت را در محلی دور از دسترس کودکان قرار دهید زیرا امکان بورز خطرات زیادی وجود دارد .

 

 • برای تمیز کردن قسمتهایی که داری برق هستند هرگز از آب استفاده نکنید وبرای تمیز کردن آن از پارچه مرطوب استفاده کنید .

دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی شامل تمامی لوازم ریز و درشت منزل به صورت عملی د رمجتمع آموزشی فنی سازان برگزار می گردد.

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات